maver pareri pentru toata lumea

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de daddy caddy » 16 Apr 2013, 19:55

aronx scrie:nu colegule sunt incepator si am vrut sa cer parerea despre aceste bete nu neaparat sa zic de unde le-am luat dar fiecare interpreteaza cum vrea :-@ :-@ :-@ :-@
.......DAR TU,CE PARERE AI DESPRE BETELE TALE :?:
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
aronx
membru activ
membru activ
Mesaje: 89
Membru din: 27 Feb 2013, 20:44
Localitate: onesti
Contact:

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de aronx » 16 Apr 2013, 20:36

se pare ca vrei sa te certi cu mine dar se vede ca te dai cam mare nu ma intereseaza cand ai avut tu rubeziana chiar nu sunt curios si cred ca nimeni nu este curios credema eu doar am vrut o parere de aceste feedere daca am luat teapa sau nu dar vad ca esti cam mistocar nu iti sta bine ca si tu ai fost ca altii nu te-ai nascut pescar dar ............ numai conteaza fir intins pe 2013

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de shahjaban » 16 Apr 2013, 21:34

credema = crede-ma
numai conteaza = nu mai conteaza
grea si limba romana .....dar te invat si asta daca vrei.....

Avatar utilizator
aronx
membru activ
membru activ
Mesaje: 89
Membru din: 27 Feb 2013, 20:44
Localitate: onesti
Contact:

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de aronx » 16 Apr 2013, 21:46

ai ma profesor de romana care esti tu ma dar tu de la bv sti limba rom bine aa .................

Avatar utilizator
BruMareL
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 19 Sep 2011, 15:18
Localitate: Onesti / Bacau

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de BruMareL » 19 Iun 2013, 22:57

In principal toate betele de la Maver de stationar sunt bune, aceste feedere pe care le-ai luat sunt bete care raspun bine la sarcina pe care o vor primi, pe scurt lucreaza ca un feeder ( sunt elastice, progresive, si nu te ajuta sa rupi firul in dril ) Ai facut o alegere buna ca ai ales Maver ( mai sunt firme bineinteles ) , Acum depinde la ce le vei folosi, pentru ca am vazut ca ai 3 feedere pentru 3 situatii diferite. Dac vizezi crapul , carasul sau albitura. Cel Heavy merge la crap, cel mediu la pesti de mijloc, si tot asa.
Pentru shahjaban cred ca este bine sa te orientezi catre ce stii , pentru ca in privinat sfaturilor si indrumarii unui alt semen de al tau nu ai inclinatii. Este bine ca ai facut acele corectari de gramatica dar cred ca doar pe tine de instereseaza, acesta fiind un forum de pescari si nu cred ca i-si doresc sa piarda timpul citind niste raspunsuri facute la nervi si mistocareala.

Avatar utilizator
involver
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 21 Iun 2013, 09:40

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de involver » 14 Aug 2013, 22:22

Maver , ca si Shimano , sunt supraevaluate . Bune , poate chiar foarte bune , dar si scumpe . Pret/calitate , nu merita . Daca insa pretul nu reprezinta o problema , go for it .

Ce nu am inteles insa la Maver , in special la betele pentru match , este actiunea mare pe care o au . Nu inteleg ce caut eu la match cu un batz cu putere de aruncare de 100 grame .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de florentiniuga » 16 Aug 2013, 16:50

aronx scrie:multumesc frumos pentru sfat dar la powerlite nu am avut pana acum probleme nu este din romania luata adica nici una nu este dibn romania este direc de la firma maver din anglia de la larford eu le-am luat dar nu ma-am interesat de ele dar mersii pentru sfat
Eu credeam ca "direct de la firma Maver" inseamna din Italia. Oare ce m-o fi indus in eroare? ...poate culorile steagului din sigla?! :-? ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ingerasdefoc
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 24 Aug 2011, 17:43

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de ingerasdefoc » 14 Oct 2013, 14:23

va salut!ce parere aveti despre lanseta Maver Genesis Genesis Extreme 3.90 3.5 lb?ar merge lansat cu ea undeva la 120-130 de m?din descriere se pare ca rezista.as vrea sa stiu si parerea celor care au pus mana pe ea.multumesc

Avatar utilizator
BruMareL
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 19 Sep 2011, 15:18
Localitate: Onesti / Bacau

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de BruMareL » 27 Oct 2013, 22:34

De rezistat rezista, dar nu vei atinge distanta asta cu montura de feeder. ( cosulet, momitor ) . Eu am Team Daiwa Heavy Fedeer si am aruncat cu plumb picatura la peste 100 metri, dar niciodat nu am atins distanta asta si cu cosulet.

Avatar utilizator
republik_sound20144
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 11 Feb 2014, 21:47

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de republik_sound20144 » 06 Mar 2014, 00:46

Vezi batu asta de 360 putere de arunkare 150 gr"""No limit""" lanseta feeder BRUTAL **== **== **== **== **== **== **== http://www.youtube.com/watch?v=DsyjjWI_mM8

Avatar utilizator
aronx
membru activ
membru activ
Mesaje: 89
Membru din: 27 Feb 2013, 20:44
Localitate: onesti
Contact:

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de aronx » 06 Mar 2014, 10:04

=P~ :P :P :P :P

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de intef » 07 Mar 2014, 09:20

Am un Maver Genessis Black Ice 3,60m 85g,am avut inainte un maver abyss 11 ft si mai multe cozi de minciog de la ei,de asemenea si o varga maver grizly. Multumit de varga si lansete,cozile de minciog sunt un calvar la un pescuit cu prezentari dese,ceva gen Sarulesti.Dupa doua ore de la prima prezentare renuntam la minciog pentru ca nu-l mai puteam tine in mana. Nu sunt de acord ca produsele Shimano sau maver ar fi supra evaluate,fiecare gaseste ceva util la un anume produs.Eu ca exemplu,nu mi-as cumpara bete de la Shimano sau mulinete de la maver.Asta nu inseamna ca altii nu le apreciaza sau ca nu ar fi bune.Daca as compara totusi o lanseta Shimano de feeder cu un hakuyo,nu ar mai incape discutii in alegerea respectivei lansete.Desi a fost o perioada când as fi ales hakuyo,din considerente de pret.Pana am primit cadou maverul abyss.Atunci am facut cadou cuiva cele doua lansete no name pe care le cumparasem.@aronx,fara suparare,eu stiu ca mai intai ceri referinte despre un produs si apoi il cumperi.Ori tu le-ai cumparat,si dupa aceea ceri sfaturi sa vezi daca te-ai pacalit.Eu cred ca mai degraba tu ar trebui sa ne spui noua cate ceva despre ele. :-? 8->

Avatar utilizator
AlexFI
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 17 Noi 2010, 21:31

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de AlexFI » 07 Mar 2014, 10:59

Eu am un Maver Powerlite SX 3.30m. E super ca bat, nu am nimic ce sa ii reprosez, lucreaza brici si simti placerea drillului atat la un caras de 300gr cat si la un ciortan de peste 3 kg. E de o finete incredibila semnalizand si cea mai "rusinoasa" trasatura cu varful de 1/2 oz. Foarte multumit, raport calitate-pret super bun!

Avatar utilizator
aronx
membru activ
membru activ
Mesaje: 89
Membru din: 27 Feb 2013, 20:44
Localitate: onesti
Contact:

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de aronx » 07 Mar 2014, 19:53

si eu am un maver powerlite sx de 3.30 dar nu am prins niciodata peste mai mare de 1 kg cu el ...................... o intrebare rezista si la cosulete din alea mici de la preston de 50 gr??

Avatar utilizator
tionis2000
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 57
Membru din: 05 Feb 2014, 18:04
Localitate: Braila

Re: maver pareri pentru toata lumea

Mesaj de tionis2000 » 07 Mar 2014, 21:55

http://www.youtube.com/watch?v=j--JrzH4720
aici ma vezi pe mine scotand un crap de aproape 4 kile.am scos si crap de 7 cu powerlite sx de 3m.cat despre cosulete de 50g...el poate lansa cosulete de 50g ,dar cu cat incarcam lanseta mai mult, scade din distanta de lansare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”