Solacolu

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Solacolu

Mesaj de Bogdan Melu » 22 Oct 2013, 14:33

Se mai prinde ceva pe Solacolu?
Recomanndari/impresii/pareri?....
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de Bogdan Melu » 23 Oct 2013, 10:20

Chiar nu a mai pescuit nimeni pe Solacolu?
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Solacolu

Mesaj de cristian505ro » 23 Oct 2013, 22:38

Doar la feeder poti obtine o partida cat de cat reusita. Stiu de la cativa prieteni care se distreaza pe acolo in stilul acesta. Solacolu, daca te uiti in arhive, a fost o frumoasa revelatie care a tinut un an : mai 2010 ( primul memorial Gabi Neamtu ) si aprilie 2011 ( al 2-lea memorial , colegul tau de club Costi Pascu a dat un scurt recital de aprox 350 kg.in calitate de cap de stand) In rest se mai fac tot felul de concursuri pe acolo, dar nu mai e ce ar fii trebuit sa fie.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Solacolu

Mesaj de osc1or » 23 Oct 2013, 23:02

pacat de amenajari, balta era super pt iesiri cu familia si cu copii mici cum este cazul meu...

auzisem acum 1 an pe cineva ca a agatat de pe malul celalalt o setca cu vreo 10 ciortani in ea....
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de Bogdan Melu » 23 Oct 2013, 23:29

cristian505ro scrie:Doar la feeder poti obtine o partida cat de cat reusita. Stiu de la cativa prieteni care se distreaza pe acolo in stilul acesta. Solacolu, daca te uiti in arhive, a fost o frumoasa revelatie care a tinut un an : mai 2010 ( primul memorial Gabi Neamtu ) si aprilie 2011 ( al 2-lea memorial , colegul tau de club Costi Pascu a dat un scurt recital de aprox 350 kg.in calitate de cap de stand) In rest se mai fac tot felul de concursuri pe acolo, dar nu mai e ce ar fii trebuit sa fie.
Multumesc frumos pt infomatii.
Pana la urma se pare ca este ideala balta pt o iesire la caraseala..
Merci inca o data pt informatii!
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de Bogdan Melu » 23 Oct 2013, 23:32

osc1or scrie:pacat de amenajari, balta era super pt iesiri cu familia si cu copii mici cum este cazul meu...

auzisem acum 1 an pe cineva ca a agatat de pe malul celalalt o setca cu vreo 10 ciortani in ea....
Asta da captura :D
Cat de des avem ocazia sa prindem o setca cu cirotani in ea :P

Multumesc pt informatie!

Asa cum am mai spus se pare ca merita numai pt o caraseala..
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de Bogdan Melu » 28 Oct 2013, 13:41

Am fost samabata pe Solacolu la o partida de relaxare cu inca 2 prieteni.
Am pescuit pe standurile 18-20 de la 8 dimineata pana in jur de ora 18.
Pe 18 s-a luat un ciortan la 1,5 kg pe 19 un crap de 5 kg si inca unul de 3,5kg.
Pe 20 nu s-a luat nimic.
Am incercat o selectie pe 20 facand un pat de bile si pescuind cu boiles si porumb flotant.
Pestele se stransese pe patul de nada( se vedeau cercuri si spinari) insa a refuzat sa manance si ce era pe carlig :lol:
La capurile de mai sus de aduga si ceva caras maxim cat palma.
O balta linistita si frumos amenajata,peste daca este cel putin sambata nu a mancat.
Un alt aspect de mentionat este apa care curgea cu furie in reprize de cate 40 minute pana la o ora.
Adica stationa 2 ore mai curegea tare o ora ,mai statea un pic,iarasi o lua la vale...
Tinand cont de vremea de afarta si de companie a fost o partida relaxanta si o iesire bine venita.
O recomand ca pe o balta de mers cu familia.
Ca o concluzie:Solacolu este o balta bine ingrijta,facilitati bune pt cei care vin acolo(exista magazi cu racoritarea,cafea,bere si momeli),recomandata pt o partida fara mari asteptari
C.S. CARP ZONE

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”