FLOAREA POPESTIULUI

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Eduard Daniel Vrabie
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 21 Mar 2012, 20:46
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Eduard Daniel Vrabie » 21 Iul 2013, 14:57

Issey scrie:2 ani 4 partied 0 capturi! peste incredibil de mult! vizibil cu ochiul liber pana si in zonele de mal insa pestii sunt hraniti exagerat de mult aproape zilnic cu roaba in zona pontoanelor. 3 dintre partide au fost in week end cand balta avea nu extraordinar de multi pescari (dar totusi suficienti) care nici ei nu prindeau motiv pentru care fara prea mare effort am inteles ca nu eu eram vinovat pt ca nu prindeam. intr-una dintre partide am fost la 2 standuri distanta de doi pescari care probabil faceau partea din echipa over ten (purtau tricouri albastre inscriptionate over ten) si care prinsesera 3 pesti in primele 24 de ore (vineri spre sambata) insa au renuntat sa mai stea pe balta sambata in jurul orei 14:00 cand caldura si lipsa de activitate I a determinat sa plece. ultima partida a fost acum cateva zile cand nu era absolut nimeni pe balta in afara de paznic si patron care odata ce a vazut ca am achitat doar taxa pt c&r a inceput sa comenteze ca am prea multe scule desi numarul acestora era conform regulamentului adica 5. locatia este de nota 10+, accesul pe balta 10+, fara sa fi prins nimic dar vazand totusi zeci de sarituri si pleoscaitruri puternice opinez ca balta are peste mult si mare 10+ dar daca mangementul unei balti asa cum este aceasta avand taxa pt c&r si limita de 5kg de peste la un cost foarte ridicat de 120 de lei nu mi da voie sa prind peste atunci nu pot decat sa notez cu 0 absolut ceea ce ma face exclude categoric posibilitatea sa mai revin vreodata pe aceasta balta sau sa o recomand cuiva. fire intinse!
Va invit la sfarsitul saptamanii la o partida C&R (gratis) pentru a infirma aspectele negative postate de dvs. Astept un telefon pentru confirmare la 0728.86.86.46 (eu sunt disponibil de vineri seara pana duminca seara pentru o partida de pescuit).

Avatar utilizator
Issey
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mai 2010, 15:44

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Issey » 21 Iul 2013, 20:54

Va invit la sfarsitul saptamanii la o partida C&R (gratis) pentru a infirma aspectele negative postate de dvs. Astept un telefon pentru confirmare la 0728.86.86.46 (eu sunt disponibil de vineri seara pana duminca seara pentru o partida de pescuit).[/quote]

buna ziua, multumesc pentru invitatie si felicitari pentru modul in care intelegeti sa va aparati reputatia. din pacate cu mare parere de rau nu o sa ma pot bucura de aceasta oportunitate pentru ca foarte rar pot ajunge la pescuit acesta fiind si motivul pentru care am scris cu atat de mult patos un comentariu poate prea acid. regret fiecare iesire nereusita mai ales ca nu mi pot permite atat de multe insa accept sa imi cer scuze pentru faptul ca am pus intr-o lumina nefavorabila atat de multa munca depusa pentru o face dintr-un ochi de apa o locatie extradordinara la doi pasi de bucuresti. curatenia locului este absoluta, balta n am vazut o niciodata super aglomerata sa nu ai unde lansa, foisoarele sunt super si mereu la dispozitia pescarilor iar pestele asa cum am mai spus vizibil cu ochiul liber este foarte mult si probabil cred ca si mare. am sa dau o noua sansa acestei balti atunci cand voi avea posibilitatea si sincer sper sa am ocazia sa infirm in totalitate comentariul anterior! fire intise tuturor!

Avatar utilizator
Eduard Daniel Vrabie
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 21 Mar 2012, 20:46
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Eduard Daniel Vrabie » 25 Aug 2013, 17:58

25.08.2013
Impreuna cu "Kepsa" pe Floarea Popestiul
Fişiere ataşate
kepsa.jpg

Avatar utilizator
Eduard Daniel Vrabie
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 21 Mar 2012, 20:46
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de Eduard Daniel Vrabie » 09 Noi 2013, 19:11

Cu tanara generatie la pescuit pe FLoarea Popestiului.
Multumim MG Special-Carp pentru nada oferita.
Au existat si capturi de 5-6kg dar deosebita a fost bucuria cu care cei mici eliberau pestii indiferent de greutate. (hai tati mai repede ca numai are "aer")
IMGA0466.JPG
IMGA0465.JPG
IMGA0464.JPG

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: FLOAREA POPESTIULUI - BALTA NOUA !

Mesaj de intef » 02 Dec 2013, 10:02

Mai fratilor,cat sunt de simpatici astia mici...nu te saturi sa te uiti la ei. Am vazut 3 activitati din astea,toate intamplator. Una pe Dambovita,una pe I.o.r. si una pe herastrau. Stai si te uiti la ei si nu-ti vine sa pleci. Isi striga mamele sa le vada capturile,se stramba de la soare,isi trag mana repede cand misca rama sau viermele in manutele lor,dar cei mai amuzanti sunt cand stau serios si privesc bambinele/plutele.

Avatar utilizator
Eduard Daniel Vrabie
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 21 Mar 2012, 20:46
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI

Mesaj de Eduard Daniel Vrabie » 07 Feb 2014, 23:15

TAXE pescuit 2014 - Floarea Popestiului

1 - 60 LEI = 12 ORE - Pescuit C&R - nu se retine nici un fel de peste;
2 - 120 LEI = 12 ORE - Pescarul poate pescui si retine 5 KG de crap si maxim 2KG de caras dupa care poate pescui restul zilei C&R;
3 - 50 LEI = 12 ORE - Pescuit C&R NUMAI MEMBRII CLUBURILOR DE PESCARI (legitimatie vizata obligatorie);
4 - 50 LEI = 12 ORE - Pescuit la FEEDER - pescarul poate pescui cu maxim 2 lansete feeder C&R sau pot pescui 2 pescari cu câte un feeder fiecare, dar sa ocupe doar un singur loc/ponton/foisor de pescuit;
5 - 120 LEI = 24 ORE C&R numai între orele 18.00 – 18.00 ( a doua zi ) ! (numai joia, vinerea si sâmbata seara )

Plantatul este gratuit. Pontoanele si foisoarele sunt gratuite.
Rezervari la telefonul 0767.823.712

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI

Mesaj de Bogdan Melu » 15 Apr 2014, 13:28

Am fost samaba 12 aprile la o partida de 12 ore pe Floarea Popestiului.
Partenerul meu de pescuit a ajuns pe blata la ora 6 dimineata eu pe la ora 7.
Vremea potrivinca cu reprize de ploaie rece si ceva valuri si averse de vant schimbator.
Am pescuit la foisorul nr 2.
Din pacate se confirma faptul ca sunt numai cateva locuri productive pe balta,in rest este strict o chestiune de noroc.
Singurele evenimente notabile au fost generate de pescarii la feeder care aruncau de pe maul de vis a vis cam in aceesi zona unde aruncam si noi atat cu sculele de crap cat si cu batul de feeder si de capturarea a doua ciortanici de circa 500 g care s-au intors in stare f buna inapoi in apa.
Balta la fel de frumoasa si de bine ingrijta insa din pacate in ceea ce priveste capturile dezamagire totala.
Ramane un loc placut de venit cu familia si daca ai norocul sa prinzi unul din locurile consacrate te poti bucura si de ceva capturi.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
piticd
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 13 Oct 2013, 21:00
Localitate: bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI

Mesaj de piticd » 11 Mai 2014, 17:33

vreau sa fac o iesire pe aceasta balta.ma puteti ajuta cu ceva sfaturi.ce nada si ce momeala merge pe aceasta balta.

Avatar utilizator
ionutz82
membru activ
membru activ
Mesaje: 142
Membru din: 30 Ian 2014, 20:11
Localitate: bucuresti

Re: FLOAREA POPESTIULUI

Mesaj de ionutz82 » 29 Mai 2014, 20:13

se poate retine catva carasi contra cost? intentionez sa fac o iesire pe aceasta balta la feeder C&R.

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: FLOAREA POPESTIULUI

Mesaj de eden » 29 Mai 2014, 23:32

cred ca doar in taxa de retinere, dar daca vrei sa retii novac iti dau oricati prinzi fara cost, ei dorind sa scape de novac. reteta pentru novac e simpla : un match solid, fir de 0.2, ac nr.2-4 plin de viermusi, si vre-o 2-3 kg de ttx bine inmuiat. te asezi undeva intr-un cotlon ( capetele baltii, langa pontoane etc) si arunci cam 1 kg din ttx-ul umectat in apa, restul il arunci odata la 15-20 de secunde si arunci cu matchul odata la 1 minut. trasaturile sunt garantate, la fel si distractia, ca sunt foarte bataiosi novacii ( marea majoritate sunt cam la 1 kg, cu mici exceptii).
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”