Bun: boltasu

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
arsinel
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 05 Ian 2008, 19:11
Localitate: bucuresti
Contact:

Bun: boltasu

Mesaj de arsinel » 22 Feb 2009, 15:50


Salut camarazi!
De doi ani ma tot duc la balta boltasu(intre afumati si stefanesti de jos cam 15 km de bucuresti se poate veni din ambele parti drumul este asfaltat de curand pana la intrare apoi se merge pana la apa pe un drum cu pietris )
Balta este superba cu stuf de jur imprejur ,pe unul din maluri se afla o livada ,iarba si liniste multa .
Am fost de 14-15 ori in doi ani s-a intamplat de maxim 2 ori sa nu prin peste ,restul a fost un succes.Merge foarte bine la shefilfd in buza stufului dar si in larg ,eu unul prefer pria varianta pe aceasta balta ,nu pt ca agata (nu are agatatura balta )dar merge foarte bine langa mal.
Nu am avut capturi mai mari de 6kg ,predomina ciortanul de 1 kg-1,5 kg dar si Ten de 3-4 kg mai ai zile cand intra si caras , dar disractia este maxima .
Taxa pt anul trecut si cred ca si anul asta va fi la fel daca nu va mai scadea pe criza asta era de 150 ron 12 ore si aveai voie sa reti 7kg daca esti client mai vechi si 10 kg de crap sau ten carasul cat poti sa cari daca prinzi .
Donule Iuga poate facem o partida impreuna sau cu cine este amator dar mai prin inceputul lunii aprilie.O sa caut si poze parca aveam prin calc .
yyyuuuuhhhuuu trage la aia din dreapta

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bun: boltasu

Mesaj de florentiniuga » 06 Mar 2009, 16:37

Cred ca am si eu prin arhiva vreo 2 emisiuni cu Gigi Stefan acolo. Stiu ca daca ploua era aproape imposibil de suit cu masina panta pana in sosea. Am patit-o odata dar inteleg ca s-a pietruit.
Voi reveni cu placere daca-mi spui cand incepe sa traga.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
arsinel
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 05 Ian 2008, 19:11
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Bun: boltasu

Mesaj de arsinel » 08 Mar 2009, 20:59

Balta este in genul celei de la Stefanesti cu mult stuf ,numai ca nu mai ai casele in spatele tau ,sunt cateva vile terminate si unele in constructie dar sunt la intrare pe lac exact la digul intre afumati si ea (boltasu),se poate intra si pe acolo pe la dig si se poate intra si mai in fata ,cum mergi spre comna stefanesti de aici din afumati la jumatatea balti si la coada a turnat pietris ,eu am nimerit in majoritatea partidelor numai pe ploaie si nu a fost problema nici de intrat ,nici de iesit si nici de stat pe mal ba chiar pestele merge mai bine cand ploua .O sa va tin la curent domnule Iuga ,poate chiar stabilim o partida in care sa mergem impreuna ,oricum mai vorbim eu o sa vin pe 3 sau 4 aprile pe la moara sa-mi clatesc ochii si mai vorbim acolo .
yyyuuuuhhhuuu trage la aia din dreapta

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”