Cernavoda apa calda

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Cernavoda apa calda

Mesaj de bitza35 » 29 Noi 2013, 01:45

Ieri,joi 28.11.2013 am fost in recunoastere la mult laudatul canal cu apa calda de la Cernavoda...
am ajuns undeva pe la 5:30 dimineata pe un vant si niste picaturi de ploaie,care odata cu venirea ''soarelui'' s-au potolit,pe la 8,8:30...pescari nu erau foarte multi,apa nu avea un curent f mare dar ''calduta'',noi am fost 4 insi care am pescuit cu cate un bat de feeder de om.am folosit cosulete fara fund cu greutatea de 50gr si forfac de 0,12 si ac de 16 cu 2 viermi pe ac...
sincer ,nu prea a mancat,in 4 insi nu cred ca am avut mai mult de 16-17kg de peste,am prins cam toate speciile existente acolo...biban,caras,platica,scobar,morunas,avat,salau...am avut si 3 rupturi,dar la fir de 12 ce putea sa fie?...un avat sau salau mai rasarit...
am vrut sa ramanem pana seara tarziu in speranta ca poate da drumul la apa si urca ceva peste...am plecat pe la 18:30 un pic dezamagiti,dar sambata sau duminica cred ca o sa fim din nou acolo...era sa uit...ca nada am folosit de la Benzar pentru rau la 3kg,ice mix red 2 pungi de 0,5 kg tot de la benzar,si 2 pungi de ttx de 7-800gr si vreo 300gr de viermi albi si rosii...
sper ca data viitoare sa-l gasim pe vad...
fir intins
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
pescar72
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 19 Apr 2013, 11:19

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de pescar72 » 29 Noi 2013, 09:24

Multumim si asteptam informatii noi daca mai mergeti acolo.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de Laurentiu » 29 Noi 2013, 11:33

Acum sa fim corecti, 4 kile de peste pe cap de pescar nu e rau pe vremea asta cu un feeder, mai ales ca ati avut si ceva rupturi. Si la taxa moca...Voi ce ati fi vrut? 16 kile de om? :)
Ultima oară modificat 29 Noi 2013, 14:24 de către Laurentiu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de mircea62 » 29 Noi 2013, 14:01

Or fi vrut oamenii sa-si scoata macar cheltuielile :-&

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de bitza35 » 29 Noi 2013, 22:54

...!!!!!!!
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de florentiniuga » 29 Noi 2013, 23:33

Invidiosi ! Daca faci si niste poze sa ne arati, ii omori de tot. :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de bitza35 » 30 Noi 2013, 03:00

Laurentiu scrie:Acum sa fim corecti, 4 kile de peste pe cap de pescar nu e rau pe vremea asta cu un feeder, mai ales ca ati avut si ceva rupturi. Si la taxa moca...Voi ce ati fi vrut? 16 kile de om? :)
buna seara Domnule Laurentiu
in opinia mea,Dumneavoastra sunteti incontestabilul nr 1 ''critic de postari'' de pe acest forum :-q ...si ca sa nu vada lumea toata ce a vazut la dumneata...eu nu am sa incep cu ''tu'' [-x (voi ce ati fi vrut)...am sa incep cum se cuvine...
in lunile ianuarie-februarie ale acestui an,pe acest forum s-au postat diferite comentarii despre pescuitul in aceasta locatie cu specificatia ca s-au prins si 15 kg de peste de om la un feede >:D< r...dar la vremea respectiva nimeni nu a comentat ceva ''cotra''...cred ca la acea vreme Dl Laurentiu mangaia pisoiul langa aragaz (:| (:| (:| ...domnule laurentiu (imi cer scuze dar nu mai merge tasta de facut litera mare...) mergeti la pescuit unde am relatat ca am pescuit ,parcurgeti 370km dus-intors bucuresti-apa calda cernavoda (cheltuiti banii aferenti deplasarii),...cumparati nada si momeala adecvata pescuitului la feeder (nu se poate nadi cu nisip de pe mal si ca momeala nu poti folosi furnici tot de pe mal, ca nu le gasesti pe ambele),...pescuiti pe o vreme cu vant si temperaturi de 0 sau 2-3grade timp de 12 ore (ca daca mergi in anotimpul cald ,nu poti face decat bai termale),...pescuiti cu forfac de 0,12 si sa aveti 100 de rupturi,si daca schimbi cu forfac mai gros 0 trasaturi (dar dumneata poti baga cele 100 de rupturi in juvelnic si poate gasesti niste retete culinare ptr ele),...sa ai si dumneata un permis de pescuit anpa si multe alte ''chestii''...SI MAI VORBIM ~x( ~x( ~x(
si ca sa inchei cum se cuvine...NU,NU VROIAM SA NE SCOATEM BANII!!!?!!! :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-&
:-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-&
FIR INTINS si La multi ani de 1 Decembrie
sa fiti sanatosi...respect
doua poze cu extreme ca si anotimp dar si capturi...va astept cu o poza macar,domnulu ''critic''...iesiti din anonimat :-h :-h :-h
Fişiere ataşate
salau de corata
salau de corata
valea argovei la motor
valea argovei la motor
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de Laurentiu » 30 Noi 2013, 13:52

Cred ca te aprinzi prea repede si nu ai inteles pe deplin postul meu. Mai citeste-l o data cu mare atentie. Nu reiese nicaieri ca am afirmat ca trebuie sa va scoateti banii. A reiesit clar ca: dupa parerea mea, 4 kile de peste pe cap de pescar pricinos e bine pe vremea asta!!!! Era bine sa nu fi prins decat doi baboi? Si ca sa intram in amanunte: nu ati platit taxa, ati fost 4 deci drumul s-a impartit binisor si banii pe nada nu se pune. Oriunde pe lumea asta ca sa prinzi peste iti trebuie nada deci nu trebuie sa te plangi de costul nadei.
Concluzia mea fusese ca ati avut o partida buna de pescuit in ciuda faptului ca drum lung, frig, nada, rupturi, etc...
Mai cititi posturile cu atentie si nu mai luati foc din orice. [-(

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de bitza35 » 30 Noi 2013, 16:32

va salut si va doresc fir intins ---<>< ---<>< ---<><
sa fim sanatosi... :-h
**== **== **==
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
Rockyonutz
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 03 Oct 2012, 10:26
Localitate: Galati
Contact:

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de Rockyonutz » 06 Dec 2013, 17:58

Buna seara am citit postarile dvs legate despre pescuitul la Cernavoda pe canalul cu apa calda. Eu sunt din Galati, abia anul acesta in februarie am descoperit aceasta locatie impreuna cu cativa amici pasionati de feeder.

Ultima iesire am facut-o pe data de 10 noiemrbie anul acesta si am pescuit tot aproape de zona unde se termina dalele dar curentul era infernal, comparativ cu partidele din februarie in care am dat lejer cu cosulet de 60 grame. Rugamintea mea ar fi urmatoarea: Ati putea sa ne dati cateva detalii in plus despre ultima iesire a dvs? Nu de alta dar si noi avem un drum lung si am vrea sa avem parte de partide mai reusite dar nestiind atat de bine locurile...ne este putin mai greu, ne am asezat si noi pe unde am vazut ca s-au mai realizat emisiuni de pescuit.
V-am fi recunoscatori daca ne ati putea ajuta cu cateva informatii!
Enjoy Fishing Club România

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de costelino » 08 Dec 2013, 09:21

pana la urma,tot nu inteleg unde este pozitional acest canal?
Se poate sa detaliati?

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de gazaru » 08 Dec 2013, 10:00

costelino scrie:pana la urma,tot nu inteleg unde este pozitional acest canal?
Se poate sa detaliati?
La iesirea din centrala atomo-electrica de la Cernavoda.
Cand mergi spre Constanta pe drumul vechi treci cu masina chiar peste canal (Canalul Dunare-Marea Neagra),
unde este ecluza.
Este apa (Dunarea)ce raceste reactoarele si are in jur de 15-17 grade.

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de costelino » 08 Dec 2013, 13:56

Maestre,este cumva vorba de acea cale ferata chiar dupa ce treci de apa in stanga si in dreapta,si ai in stanga reactoarele si in dreapta canalul?

Avatar utilizator
gazaru
Veteran
Veteran
Mesaje: 707
Membru din: 01 Apr 2008, 22:24
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de gazaru » 08 Dec 2013, 15:38

costelino scrie:Maestre,este cumva vorba de acea cale ferata chiar dupa ce treci de apa in stanga si in dreapta,si ai in stanga reactoarele si in dreapta canalul?
Da.

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de viorelb73 » 08 Dec 2013, 19:12

Costelino

"Apa caldă" se găseşte la iesirea din Cernavoda către Seimeni, nu la calea ferată unde se văd în stânga reactoarele. Locaţia de care vorbeşti tu este la intrarea în reactoare, apa este rece, direct din canal, nu caldă ca cea de la ieşirea din reactoare. Ataşez o mica fotografie pentru exemplificare!

Caută Seimeni pe hărţi Google şi poţi vedea drumul mai în detaliu!

Respect
Fişiere ataşate
Apa calda.jpg
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”