Populare cu 1/2 tone de peste facuta de APS SCOBARUL Alba

Moderatori: Sebastian, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
stiucar
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 17 Ian 2009, 15:13
Localitate: alba-iulia
Contact:

Populare cu 1/2 tone de peste facuta de APS SCOBARUL Alba

Mesaj de stiucar » 05 Dec 2013, 13:58

Uitati ce a facut APS Scobarul in Lacul Petresti Alba :

APS Scobarul Alba Iulia este una din cele doua asociatii de pescari din jud. Alba care am primit in administrare bazine piscicole, noi si AJVPS Alba. Dupa ce am primit in administrare Lacul de acumulare Petresti si raul Sebes (inferior) am reusit sa ne onoram obligatiile care ne revin adica:
- In primul rand am montat panouri cu administratorul bazinului piscicol si a regulamentului propriu
- Am intocmit planuri de controale cu organele abilitate politia si jandarmeria
- Am efectuat aproape 100 de controle cu organele abilitate si reprezentantul ANPA
- Am intocmit rapoarte de activitate pe care le-am trimis la ANPA filiala Ardeal
- Am facut sesizari la Apele Romane si Mediu cand sa poluat raul Sebes
- Ne-am deplasat la Cluj filiala ANPA cu tabelele de pescari pentru a li se elibera permise de pescuit
- Am adus de la Cluj permisele pescarilor
- Am reusit sa avem in anul 2013, 970 de mebri pescari ( recreativi :D ) la asociatie
- In 23.11.2013 am facut o populare in Lacul de acumulare Petresti cu 1/2 tone de peste crap romanesc, crap oglinda, ten si caras cumparat de la pescaria Delta din Daia ( Betreaga)
Aceasta populare am resit sa o facem deoarece noi la asociatie avem un singur angajat cu 1/2 norma iar activitatea asociatiei a fost realizata de acest angajat si prin VOLUNTARIAT de catre membrii fondatori. (daca vrei poti)
Si popularea a fost fa cuta cu banii asociatiei ( asta ca sa stie pescarii unde merg banii lor ) prin " VOLUNTARIAT "
Aici va dau linkul de pe youtube unde puteti vedea aceasta populare : http://www.youtube.com/watch?v=2CgATzOFuOk
Cu stima :!: :!: :!:

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”