Taxa de drum pe malul apelor naturale !!!

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Taxa de drum pe malul apelor naturale !!!

Mesaj de florentiniuga » 15 Dec 2013, 02:32

fane_mincinosu scrie:...particularii astia care au concesionat pamanturile vor taxa de acces pe drumuri...
Unde? Despre ce taxa e vorba? Dezvolta te rog putin subiectul, eventual intr-un topic separat ca poate mai aflam ceva si de la altii, sa ne crucim de sarbatori. E prima data cand aud de asa ceva. @-)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Taxa de drum pe malul apelor naturale !!!

Mesaj de fane_mincinosu » 16 Dec 2013, 01:14

florentiniuga scrie:
fane_mincinosu scrie:...particularii astia care au concesionat pamanturile vor taxa de acces pe drumuri...
Unde? Despre ce taxa e vorba? Dezvolta te rog putin subiectul, eventual intr-un topic separat ca poate mai aflam ceva si de la altii, sa ne crucim de sarbatori. E prima data cand aud de asa ceva. @-)
daca e nevoie deschidem un nou topic si o sa aveti uimirea cate persoane s-au lovit de asa ceva. dupa ca ca platesc taxa de pod la fetesti doar ca sa trec pe celalalt mal, ca sa evit drumul prost care duce pe langa mal, la intrarea pe dig sunt bariere cu agenti de paza care vor 10 ron taxa ca folosesti drumurile lor. pe dracu ca ei au concesionat pamanturile nu si drumurile de acces. daca vreau sa merg in amonte dau 10 ron pt. 500m de metri ca dupaia ei nu mai au treaba, iar daca vrei la vale aceeasi situatie. macar daca ar amenaja drumurile cum am auzit de la batrani ca era odata. acum daca intra cu tractoru dupa ploaie si face transee asa ramane...doar cu 4x4 faci fata. tocmai de aceea mi s-a pus pata sa imi iau barca...
la pagina 116 domnu' nikalai a postat niste poze de undeva aproape de fetesti... si poate confirma ca cei de la firma de paza cer taxa

Avatar utilizator
sporea
membru activ
membru activ
Mesaje: 105
Membru din: 18 Feb 2009, 20:49

Taxa de drum pe malul apelor naturale !!!

Mesaj de sporea » 16 Dec 2013, 08:52

Ceva asemanator este si in zona Bordusani la trecere cu bacul in insula,sunt pasnici inarmati.Acolo te simti ca la granita,pana nu te legitimeaza paznici, firmei Portugheza si pana nu te verifica in masina la intoarcere nu scapi.De dat spaga sincer nu am auzit,poate si din cauza dl.care ma insotea si era localnic,asta era acum 2-3 ani.Acum poate este mai rau habar nu am,poate stiu alti

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: Taxa de drum pe malul apelor naturale !!!

Mesaj de fane_mincinosu » 17 Dec 2013, 19:32

sporea scrie:Ceva asemanator este si in zona Bordusani la trecere cu bacul in insula,sunt pasnici inarmati.Acolo te simti ca la granita,pana nu te legitimeaza paznici, firmei Portugheza si pana nu te verifica in masina la intoarcere nu scapi.De dat spaga sincer nu am auzit,poate si din cauza dl.care ma insotea si era localnic,asta era acum 2-3 ani.Acum poate este mai rau habar nu am,poate stiu alti
stiu situatia de la bordusani. dar acolo nu cer taxa cei de la bariera nici in prezent, ci doar iau in evidenta masina si soferul care intra pentru ca am auzit tot de la ag. de paza ca in trecut niste "binevoitori" au distrus niste instalatii de irigatii sau au furat ceva de la ele. ca sa intri pe la facaeni era tot o situatie caraghioasa ca trebuia sa mergi cu permisul de pescuit la nu stiu ce reprezentat al celui care avea pamantul ca sa iti elibereze un bon pe care erau scrise data si numele persoanei si in caz ca te verificau cei de la paza arati bonu si totul era ok.
e ceva de genu "paza buna trece primejdia rea" .

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”