Avertizori ieftini si eficienti

Moderatori: gor965, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alecsandru
senior
senior
Mesaje: 486
Membru din: 18 Oct 2012, 09:39

Avertizori ieftini si eficienti

Mesaj de alecsandru » 12 Feb 2014, 15:31

salut,

Am tot citit si recitit si tot nu m-am lamurit =))
M-ar interesa niste pareri de la cei care au avut posibilitatea de a testa anumiti senzori, la un pret sa spunem lejer (ca sa nu creez polemici pe aceasta tema). Mai jos va ofer cativa senzori de care sunt interesat dar si cei pe care i-am avut deja. Va rog sa ma ajutati cu o parere, recomandare daca considerati ca sunt si altii care s-ar potrivi :
1)Cormoran Pro Carp S-3000 - 60,90/buc- i-am avut 2 sezoane, multumit in mare parte. Ce nu mi-a placut, nu semnalizeaza pe drop si de multe ori peste intindea fizibil firul si nu primeam nicio atentionare din partea avertizorului (mi s-a intamplat la tot setul nu doar la unul)
2)Prologic 1-Tone - 96.80/buc - i-am avut si pe acestia 1 sezon, insa nu imi pot face o parere prea elaborata despre ei. Nu mi-a placut ca nu au mufa pentru jack si in timp au ceva problema cu rola (probabil datorita fiabilitatii scazute au garantie 1 an). Dupa o ploaie torentiala, un avertizor a cedat :)

Acum m-as orienta catre unul dintre urmatoarele si aici am nevoie de sfaturile voastre va rog :
Prologic Senzora VTS - 114.26/buc - pe forumuri gasesc doar cuvinte de lauda despre acesti senzori.
Chub Neuron T3 - 127/buc - nu am gasit pareri ale pescarilor
K-Karp Drake XTR - 81.57/buc - nici despre acestia nu am gasit pareri

P.s: nu ma intereseaza sa aiba statie sau cine stie ce alte functii. Important este sa functioneze cat se poate de corect si bineteles sa fie impermeabil :)

Multumesc,
Alexandru
...oboseala vine din odihnă!

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori ieftini si eficienti

Mesaj de Tibi30 » 13 Feb 2014, 02:33

Prologic sensora am avut eu..si acum lmi pare rau ca i-am dat...acum am modelul nou(2013)si e de rahat...
deci modelul vechi pentru mine cel putin a fost ok..nici cea mai mica problema..i-am vandut lnainte sa cumpar modelul nou,din pacate..

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Avertizori ieftini si eficienti

Mesaj de florentiniuga » 13 Feb 2014, 05:04

La mai multe firme modelele mai vechi sunt mai bune. Eu am de exemplu Fox Micron M de 5 ani si credeti-ma ca inca nu le-am schimbat bateriile desi i-am folosit in fiecare an. Sunt super ca rezistenta, au luat apa, praf, paianjeni, de toate si functioneaza ca in prima zi. Pacat ca nu se mai face modelul asta, simplu si fiabil. Cu cat le adauga functii mai multe, cu atat cresc consumul si eventualele probleme.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
alecsandru
senior
senior
Mesaje: 486
Membru din: 18 Oct 2012, 09:39

Re: Avertizori ieftini si eficienti

Mesaj de alecsandru » 13 Feb 2014, 16:45

florentiniuga scrie:La mai multe firme modelele mai vechi sunt mai bune. Eu am de exemplu Fox Micron M de 5 ani si credeti-ma ca inca nu le-am schimbat bateriile desi i-am folosit in fiecare an. Sunt super ca rezistenta, au luat apa, praf, paianjeni, de toate si functioneaza ca in prima zi. Pacat ca nu se mai face modelul asta, simplu si fiabil. Cu cat le adauga functii mai multe, cu atat cresc consumul si eventualele probleme.
Da sunt de acord cu dumneavoastra referitor la "simplu si fiabi". Insa, avand in vedere cat de variata este oferta in momentul de fata, uneori te zapacesti :))

Multumesc pentru raspuns amandúrora.
Cu stima,
Alexandru
...oboseala vine din odihnă!

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”