Taxe pe balti

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
soare33
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 08 Ian 2008, 11:42
Localitate: In Timpul Liber Pe Balta

Re: Taxe pe balti

Mesaj de soare33 » 20 Feb 2009, 12:00

Pentru anul 2009 se stiu taxele pentru tancabesti ,peris oficial ca zvonuri am auzit si eu dar............ :?: :?: :?:
LogiCarp Team

Avatar utilizator
bogdan_84
senior
senior
Mesaje: 183
Membru din: 14 Sep 2008, 21:22
Localitate: Bucuresti

Re: Taxe pe balti

Mesaj de bogdan_84 » 20 Feb 2009, 14:19

Eu pot spune ca am vorbit cu domnul Albastroiu(administratorul de la PERIS) si pe balta de competitie abonamentul este de 500 euro si pe balta cealalta este de 350 euro

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Taxe pe balti

Mesaj de Madalin Dirla » 20 Feb 2009, 20:48

bogdan_84 scrie:Eu pot spune ca am vorbit cu domnul Albastroiu(administratorul de la PERIS) si pe balta de competitie abonamentul este de 500 euro si pe balta cealalta este de 350 euro
Asa este la Peris 500 euro abonamentul,iar pe 24 h / 150 lei - c&r
MV2 - 60 LEI C&R 12 h
- 100 lei si poti retine 5 kg crap 12 h
- 120 lei c&r 24 h

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Taxe pe balti

Mesaj de Teddy » 21 Feb 2009, 18:27

Taxa pe Tancabesti sosea pentru 2009 se cunoaste? Se poate pescui si noaptea? Anul trecut stiu ca nu era voie.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
elby_82
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 04 Dec 2007, 13:12
Localitate: Bucuresti

Re: Taxe pe balti

Mesaj de elby_82 » 22 Feb 2009, 00:38

Dar pe cea de concurs de la Peris este 150 ron?Si are voie oricine?

Avatar utilizator
soare33
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 08 Ian 2008, 11:42
Localitate: In Timpul Liber Pe Balta

Re: Taxe pe balti

Mesaj de soare33 » 22 Feb 2009, 01:21

pe tancabesti chiar sunt curios cat va fi abonamentul ptr anul in curs :?: :?: :?:
cat pe peris administratorul ala chiar are tupeu sa mareasca pretul cu 50% unde o sa ajungem :-q [-x sunt chiar curios ce argumente o avea dumnealui de a marit taxa ,o fi scos calea ferata din zona aia sau o fi facut in asa fel incat trenul sa ocoleasca marginea baltii lui, ca altceva nu stiu ce ar fi putut facea da, o fi reparat stalpi aia de luminat care mergeu doar cand batea vantul din lateral fata :-w :-w :-w
ce sa mai asta e stam acasa si asteptam sa ne mai creasc si noua salariile poate o sa ne faca o surpriza sefii si o sa-le mareasca cu 50% =((
LogiCarp Team

Avatar utilizator
bogdan_84
senior
senior
Mesaje: 183
Membru din: 14 Sep 2008, 21:22
Localitate: Bucuresti

Re: Taxe pe balti

Mesaj de bogdan_84 » 22 Feb 2009, 21:22

Pe Tancabesti , pentru anul 2009 , abonamentul se vehicula ca ar ajunge undeva la 1200, 1500 euro , nu e nimic oficial, dar,....
Sincer e o balta superba care iti ofera satisfactii enorme , dar parca sa dai 1500 de euro de la 1000 de $ doar pentru a pescuii mi se pare putin cam mult , de parca s-ar oprii aici investitiile .

Avatar utilizator
stoica razvan
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 14 Feb 2009, 17:39
Localitate: pitesti

Re: Taxe pe balti

Mesaj de stoica razvan » 26 Feb 2009, 18:06

de balta de la Stefanesti de Jos ce parere aveti?ce momele ?taxa?
am auzit ca ar merge foarte bine carasul cugreutatea peste 500g.
este adevarat?multumesc.

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Taxe pe balti

Mesaj de dragan claudiu » 27 Feb 2009, 20:37

Roman Marian scrie:Multumesc foarte mult pt indicatii,ce balta mi-ati recomanda,sunt un incepator,deci caut o balta "buna" si cu putine pretentii daca se poate pe langa brasov..........am cam multe pretentii pentru un incepator nu? :D .....multumesc

Topicul se numeste TAXE PE BALTI daca doriti sa aflati ce balti ''bune'' sunt pe langa BRASOV atunci deschideti un topic in care sa solicitati aceste informatii

Cu stima COLEMAN
SI EU SINT DIN BRASOV SI MERG DES PE VADUL ROSU. MAI DES PE BALTILE 2-3,SI ANUL TRECUT AM FOST PE BALTA 4 CEA DE CONCURS,DAR PENTRU BALTA 4 ITI TREBUIE LEGITIMATIE +TAXA DE 70 RON PE ZIUA RESPECTIVA BALTA E C&R.CA SA IEI LEGITIMATIE E MAI COMPLICAT TREBUIE SA TE RECOMANDE UN PESCAR PROFESIONIST CU CARE CEI DE LA VADUL ROSU COLABOREAZA,INSA DACA VREI SA MERGI POTI MERGE PE 2 SAU 3,MAI ALES ACUM IN PRIMAVARA SE PRINDE BINE CRAP SI CARAS SPRE VARA PRINDE CEI CARE STIU CE NADA SA FOLOSEASACA SI CEI CARE LANSEAZA DEPARTE.MAI E BALTILE DIN BELIN UNDE POTI PESCUI SI NOAPTEA CHIAR E FRUMOS SI MULT CTENO,BALTA DE LA HARMAN,ARINI,MAIERUS,UZINA ELESTRICA ETC..DACA VREI SA VI LA PESCUIT IN PRIMAVARA ITI LAS ID.MEU DE MSG. SA MA CONTACTEZI SI AS FI ONORAT SA FACEM O PARTIDA DE PESCUIT INPREUNA. dragan_claudiu46@yahoo.com FIR INTINS ITI DORESC :-c

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Taxe pe balti

Mesaj de dragan claudiu » 27 Feb 2009, 20:59

dragan claudiu scrie:
Roman Marian scrie:Multumesc foarte mult pt indicatii,ce balta mi-ati recomanda,sunt un incepator,deci caut o balta "buna" si cu putine pretentii daca se poate pe langa brasov..........am cam multe pretentii pentru un incepator nu? :D .....multumesc

Topicul se numeste TAXE PE BALTI daca doriti sa aflati ce balti ''bune'' sunt pe langa BRASOV atunci deschideti un topic in care sa solicitati aceste informatii

Cu stima COLEMAN
SI EU SINT DIN BRASOV SI MERG DES PE VADUL ROSU. MAI DES PE BALTILE 2-3,SI ANUL TRECUT AM FOST PE BALTA 4 CEA DE CONCURS,DAR PENTRU BALTA 4 ITI TREBUIE LEGITIMATIE +TAXA DE 70 RON PE ZIUA RESPECTIVA BALTA E C&R.CA SA IEI LEGITIMATIE E MAI COMPLICAT TREBUIE SA TE RECOMANDE UN PESCAR PROFESIONIST CU CARE CEI DE LA VADUL ROSU COLABOREAZA,INSA DACA VREI SA MERGI POTI MERGE PE 2 SAU 3,MAI ALES ACUM IN PRIMAVARA SE PRINDE BINE CRAP SI CARAS SPRE VARA PRINDE CEI CARE STIU CE NADA SA FOLOSEASACA SI CEI CARE LANSEAZA DEPARTE.MAI E BALTILE DIN BELIN UNDE POTI PESCUI SI NOAPTEA CHIAR E FRUMOS SI MULT CTENO,BALTA DE LA HARMAN,ARINI,MAIERUS,UZINA ELESTRICA ETC..DACA VREI SA VI LA PESCUIT IN PRIMAVARA ITI LAS ID.MEU DE MSG. SA MA CONTACTEZI SI AS FI ONORAT SA FACEM O PARTIDA DE PESCUIT INPREUNA. dragan_claudiu46@yahoo.com FIR INTINS ITI DORESC :-c
Fişiere ataşate
t192.jpg
t192.jpg (6.84 KiB) Vizualizat de 4758 ori

Avatar utilizator
stoica razvan
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 14 Feb 2009, 17:39
Localitate: pitesti

Re: Taxe pe balti

Mesaj de stoica razvan » 10 Mar 2009, 15:51

2+3/4lbs care grame sant la lansetele de crap?multumesc

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Taxa Peris

Mesaj de meo_mdc » 15 Mar 2009, 12:11

Eu as vrea sa fac un caras in primavara asta pe Podisoru1 , stie cineva care sunt taxele?
MLDD

Avatar utilizator
DragosS
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 04 Ian 2009, 01:33
Localitate: Bucuresti

Re: Taxe pe balti

Mesaj de DragosS » 15 Mar 2009, 13:11

Pe Podisor 1 de la Peris, daca la ea te referi, nu poti sa pescuiesti decat la crap in sistem C&R. Balta pentru caras este Podisor 2, care are caras destul de multicel.

Avatar utilizator
stoica razvan
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 14 Feb 2009, 17:39
Localitate: pitesti

Re: Taxe pe balti

Mesaj de stoica razvan » 15 Mar 2009, 21:58

si eu vreau sa fac prima iesire la peris ,dar vasi ruga sa-mi dati cateva indicati;
-ce momeli sa folosesc si ce speci de peste se poate prinde ma refer la baltea 2cred, taxa -50ron 12 ore si 80ron 24 ore
limita fiind in ceea mai mare parte bunul simt.
de baltile de la butimanu am auzit ca taxa sar fi facut 100ron 24ore!daca a fost cineva lasi ruga sami spuna sigur taxa.
multumesc si numai rezultate bune sa aveti!FIR INTINS

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”