Logare

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Logare

Mesaj de Butaru Gabriel » 16 Mar 2009, 18:12

Salut va rog frumos daca sunteti amabili sa-imi raspundeti,ma refer la cei care administreaza siteul: Cand vreau sa intru la infopescar tv intra cat de cat bine, dar cand intru la forum intra foarte greu si de fiecare data trebuie sa-ma autentific cu toate ca optiunea de autentificare automata este bifata,as vrea sa stiu daca problema cu logarea este de-la dv.sau la mine este problema,am dezinstalat mozilla si am reinstalat si tot la fel .Am trimis cateva MP la cativa moderatori si nu-am primit raspuns .

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Logare

Mesaj de Qnyx » 16 Mar 2009, 18:32

Referitor la prima problema, accesarea forumului este greoaie datorita hardware-ului (computerului) care in ciuda faptului ca este performant se pare ca nu este indeajuns pentru baza de date atat de mare a forumului. De aceea avem deja alt server, numai ca pentru asta trebuie sa ajung prin Bucuresti ca sa il refac.

Vis' a vis' de a doua problema, "dificultatile" de autentificare, respectiv faptul ca va cere iar datele, acest lucru a fost facut expres pentru a conferi siguranta utilizatorului. Exista foarte multe persoane care acceseaza forumul de la internet - cafe-uri si va dati seama ca daca utilizatorul pleaca, oricine acceseaza acel computer in urma lui are posibilitatea sa faca orice cu contul respectivei persoane.

Cu stima,
Cosmin.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Logare

Mesaj de Butaru Gabriel » 16 Mar 2009, 19:00

Qnyx scrie:Referitor la prima problema, accesarea forumului este greoaie datorita hardware-ului (computerului) care in ciuda faptului ca este performant se pare ca nu este indeajuns pentru baza de date atat de mare a forumului. De aceea avem deja alt server, numai ca pentru asta trebuie sa ajung prin Bucuresti ca sa il refac.

Vis' a vis' de a doua problema, "dificultatile" de autentificare, respectiv faptul ca va cere iar datele, acest lucru a fost facut expres pentru a conferi siguranta utilizatorului. Exista foarte multe persoane care acceseaza forumul de la internet - cafe-uri si va dati seama ca daca utilizatorul pleaca, oricine acceseaza acel computer in urma lui are posibilitatea sa faca orice cu contul respectivei persoane.

Cu stima,
Cosmin.
Multumesc pentru raspuns,in ceea ce priveste a doua problema cu logarea sa stiti ca problema se intampla numai cand siteul este accesat cu mozilla cere autentificare ,cand accesezi cu internet xplorer intra fara sa mai ceara autentificare daca in prealabil a fost bifata casuta cu autentificare automata.In concluzie daca cineva s-a logat de la un internet cafe cum spuneti dv. si sa zicem ca a bifat casuta respectiva, atunci poate intra oricine in contul respectiv.Eu folosesc doar mozilla.V-am citat sa va aduc la cunostinta si acest aspect referitor la accesul cu internet explorer.Numai bine

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Logare

Mesaj de Qnyx » 16 Mar 2009, 19:05

Cu placere !

P.S. Internet Explorer este "oaia neagra" a sistemelor de securitate dintr-un computer.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Logare

Mesaj de gor965 » 16 Mar 2009, 19:24

Multa Bafta scrie:Am trimis cateva MP la cativa moderatori si nu-am primit raspuns .
Si la mine ai trimis ?... ca nu am primit nimic ! :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”