NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
t_relu_30
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 10 Feb 2010, 00:06
Localitate: in tari mai calde
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de t_relu_30 » 04 Ian 2014, 22:01

Un set de 4+1 rezervat ! **==
- Locul asta este excelent pentru prins crapi, nu-i asa?
- Da, dar cred ca sunt plecati în week-end, ca de vineri dupa-masa stau aici si pana acum n-am prins nici unul!

Avatar utilizator
marian78
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 01 Dec 2009, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de marian78 » 04 Ian 2014, 23:20

Dan Mitranescu scrie:
marian78 scrie:Salut Dane. La modelul de avertizori ce va veni in primavara nu se pot adauga pe statie si culorile alb si mov la leduri ( asta daca esti in relatii bune cu chinezii , ca stiu ca astia iti fac cam tot ce vrei), sa fie la fel ca si culorile la swingere . Si inca o intrebare : nu se pot aduce separat niste capete de swingere culoarea alb transparent (albul acela mat nu este prea vizibil si ii ia toata luminozitatea ledului) . Stima
Salut,
Anul acesta statia ramane la fel deoarece aveau stocuri pe anumite componente.
De la anul ideea este deja propusa ...
Cu swingerele albe am sa intreb . O idee buna . ;)

Sal. Se mai aude ceva de cele spuse mai sus? Stima

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Ian 2014, 05:39

marian78 scrie:
Dan Mitranescu scrie:
marian78 scrie:Salut Dane. La modelul de avertizori ce va veni in primavara nu se pot adauga pe statie si culorile alb si mov la leduri ( asta daca esti in relatii bune cu chinezii , ca stiu ca astia iti fac cam tot ce vrei), sa fie la fel ca si culorile la swingere . Si inca o intrebare : nu se pot aduce separat niste capete de swingere culoarea alb transparent (albul acela mat nu este prea vizibil si ii ia toata luminozitatea ledului) . Stima
Salut,
Anul acesta statia ramane la fel deoarece aveau stocuri pe anumite componente.
De la anul ideea este deja propusa ...
Cu swingerele albe am sa intreb . O idee buna . ;)

Sal. Se mai aude ceva de cele spuse mai sus? Stima
Legat de statie aceasta o sa vina tot cu 4 culori. Cererea este prea mica pe 6 . Chinezii , la fabrica , au spus ca numai din Romania a venit aceasta propunere. ;) :D

Avatar utilizator
evelyn
senior
senior
Mesaje: 434
Membru din: 30 Ian 2013, 15:21

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de evelyn » 05 Mar 2014, 16:19

se pare ca se scumpesc in fiecare an, in curand nu o sa mai fie ieftin si bun

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de darthfather » 21 Mar 2014, 19:48

Ai dreptate Evelin, dar astazi m-am uitat pe un site de mag on line de la francezi(Chronocarpe)si am vazut un set similar de la hakuio 2013,numai ca scria pe ei Amiaud si era la pretul de 129 eur.Nu cred ca era facut in Franta sigur.
Nu vreau sa-i fac reclama d-lui Mitranescu.sa nu fiu inteles gresit.Ce valoare mai are banu'in ziua de azi.Da-i nevestii pe mana 450 ron si ii sparge in cateva minute.
Numai bine la toti pescuitorii !!!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de osc1or » 22 Mar 2014, 07:45

Asta cu 'da nevestii pe mana 450 lei' o aveam si eu acum ceva vreme... dar intre timp eu am ajuns mai rau ca ea :)
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 23 Mar 2014, 00:10

evelyn scrie:se pare ca se scumpesc in fiecare an, in curand nu o sa mai fie ieftin si bun
Avertizorii 2013 sunt la acelasi pret, 350 lei . Nu se scumpeste nimic.
Modelul 2014 a venit ( si a plecat intr-o saptamana ...) la pretul de 450 lei . Nici asta nu se scumpeste.
Inteleg prin "a se scumpi" un produs care are astazi un pret si maine unul mai mare.
Nu este cazul aici .

Avatar utilizator
horica85
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 12 Apr 2014, 08:05

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de horica85 » 13 Mai 2014, 14:44

Cand va ajunge noul lot de senzori 2014 si de ce pretul la magazine inclusiv la cei 2013 este mai mic decat la dv pe site

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 14 Mai 2014, 00:22

horica85 scrie:Cand va ajunge noul lot de senzori 2014 si de ce pretul la magazine inclusiv la cei 2013 este mai mic decat la dv pe site
Modelul 2014 ajunge peste o saptamana.
Va rog sa-mi spuneti care sunt magazinele, unde produsele de la Hakuyo, se gasesc la preturi mai mici decat la mine pe site.
Pe privat va rog, pentru a nu face reclama impotriva regulilor forumului.

Avatar utilizator
horica85
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 12 Apr 2014, 08:05

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de horica85 » 14 Mai 2014, 06:57

Numele magazinelor nu le voi divulga din diferite considerente care se subanteleg .
Concret cele 2 magazine ofera av 2013 -2014 300ron 400 ron si spun ca au discount 10 procente la produsele Hakuyo puteam ieri sa achizitionez modelul 2013 cu 300 ron si intradevar cei 2014 au promis si ei ca mil vor aduce peste o saptamana cu un mic acont pentru ca ca sunt multi doritori .
prin acest post nu vreau sa aduc nici o ofensa magazinului dv. iar eu am si in magazinul dv o rezervare pt modelul 2014 pe care sunt nerabdator sa ii achizitionez

Avatar utilizator
bebesal
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mar 2012, 11:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de bebesal » 14 Mai 2014, 11:32

buna ziua ,modelul fl care este fizic identic reactioneaza cu hakuyo?

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 14 Mai 2014, 18:46

horica85 scrie:Numele magazinelor nu le voi divulga din diferite considerente care se subanteleg .
Concret cele 2 magazine ofera av 2013 -2014 300ron 400 ron si spun ca au discount 10 procente la produsele Hakuyo puteam ieri sa achizitionez modelul 2013 cu 300 ron si intradevar cei 2014 au promis si ei ca mil vor aduce peste o saptamana cu un mic acont pentru ca ca sunt multi doritori .
prin acest post nu vreau sa aduc nici o ofensa magazinului dv. iar eu am si in magazinul dv o rezervare pt modelul 2014 pe care sunt nerabdator sa ii achizitionez
Nu stiu care sunt acele considerente, dar pana cand nu apar numele acestor magazine, consider ca a fi nefondata afirmatia dvs. , cu interese ce "se subinteleg ". ;) ( gen negociere sau verificare a pietii )
Ofensa este adusa magazinului meu , dar in momentul acesta este dusa la polul opus.
P.S. Am sa va anunt cand avertizorii sunt pe stoc.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 14 Mai 2014, 18:51

bebesal scrie:buna ziua ,modelul fl care este fizic identic reactioneaza cu hakuyo?
Cele doua modele reactioneaza numai in prezenta acizilor. :)
In rest nu au nimic in comun, cu exceptia carcasei.

Avatar utilizator
horica85
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 12 Apr 2014, 08:05

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de horica85 » 18 Noi 2014, 13:46

Review senzori hakuyo 2014
- Bateriile stației se consuma oricât ar fi de bune aprox 3zile
-Sistem închidere capac senzori defectuos (campane)
-La temperaturi scăzute minus 1 grad rolele senzorilor se blochează din cauza condensului care îngheață (obligatoriu spray degrivant)
-Cauciucul de protecție lanseta mai iese din locaș trebuie refixat
-Rolele de ghidare fir neuniforma o simpla inspecție vizuala mai atenta dezvăluie defectele acestor role
- În cauciucul pentru protecția lansetei se agata firul
+ sunete ok
+sensibilitate bună
+ reglaje senzorului ok
Îmbunătățiri
Sunet +vibrație la stație
Închidere capac spate mai eficienta
Rola ghidaj fir mai de calitate
Sistem protecție lanseta îmbunătățit
(este o opinie personala după un sezon)

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Noi 2014, 01:10

horica85 scrie:Review senzori hakuyo 2014
- Bateriile stației se consuma oricât ar fi de bune aprox 3zile
-Sistem închidere capac senzori defectuos (campane)
-La temperaturi scăzute minus 1 grad rolele senzorilor se blochează din cauza condensului care îngheață (obligatoriu spray degrivant)
-Cauciucul de protecție lanseta mai iese din locaș trebuie refixat
-Rolele de ghidare fir neuniforma o simpla inspecție vizuala mai atenta dezvăluie defectele acestor role
- În cauciucul pentru protecția lansetei se agata firul
+ sunete ok
+sensibilitate bună
+ reglaje senzorului ok
Îmbunătățiri
Sunet +vibrație la stație
Închidere capac spate mai eficienta
Rola ghidaj fir mai de calitate
Sistem protecție lanseta îmbunătățit
(este o opinie personala după un sezon)
Bateriile de pe statie se consuma in 3 zile numai daca este foarte frig afara. Valabil la toate aparatele pe baterii, referitor la reducerea timpului de utilizare a bateriilor in conditii de temperaturi scazute.
Capacele senzorilor se inchid impecabil , dar cu putina atentie la asezarea firelor de la baterie.
Rolele nu se blocheaza la temperaturi scazute , decat in cazuri de ploaie cu inghet, cazuri foarte rare. (Valabil la toti avertizorii.)
Nu stiu exact ce inseamna rola "neuniforma", dar stiu sigur ca avertizorii nu au pierderi de semnal din cauza rolei. Poate vorbim de cazuri izolate, cu cine stie ce probleme ( poate grad pe ax, poate rola de cauciuc rasucita in locas , ... ).
Cauciucul de protectie a lansetei daca iese, normal ca agata firul. Totusi nu am auzit asta pana acum, sa iasa odata ce a fost fixat la montare.

P.S. Puteti veni cu ei la mine pentru verificarea si inlaturarea acestor "problemelor".

Scrie răspuns

Înapoi la “Dan Mitranescu”