Canalul Puiu-Rosu

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
grammy
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 30 Mar 2008, 11:54
Localitate: Constanta
Contact:

Canalul Puiu-Rosu

Mesaj de grammy » 17 Sep 2010, 22:32

Saptamana viitoare plec in Delta si as vrea a maerg catvea zile sa stau pe canalul dintre lacul Rosu si Puiu.
Imi poate da cineva ceva recomandari despre ce zona a canalului sa explorez, momeli, adancimi si orice sfat e bine venit. Am inteles ca se prinde destul de bine crap si somn .
Cam cat dureaza drumul pana acolo tinnad cont ca eu am o barca cu motor de 50 cp.atinge max 35-40km/h
Ce traseu ma sfatuiti sa urmez...ma gandeam sa o iau pe bratul sulina pana aproape de crisan si apoi sa cobor pe canalul spre cormoran si apoi stanga spre lacul Puiu fiind o varianta mai rapida de mers as zice...sau sa o iau pe Litcov pan la canalul Caraorman(ma gandeam ca pe Litcov merg mai incet si ajung mai greu)
Daca aveti si coordonate gps ar fi excelent.

Avatar utilizator
stargate
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 20 Sep 2011, 21:16

Re: Canalul Puiu-Rosu

Mesaj de stargate » 20 Sep 2011, 21:26

salutare.drumul e mai bun prin Crisan Caraorman. vreau sa ajung si eu acolo dar din Sulina. poate Joi pe 22 . ne vedem.zona dinspre Rosu e mai productiva in schimb vantul (E) nu avantajaza modifica curentul pe canal.fir intins. :D

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Canalul Puiu-Rosu

Mesaj de georgemarian » 20 Sep 2011, 22:25

stargate scrie:salutare.drumul e mai bun prin Crisan Caraorman. vreau sa ajung si eu acolo dar din Sulina. poate Joi pe 22 . ne vedem.zona dinspre Rosu e mai productiva in schimb vantul (E) nu avantajaza modifica curentul pe canal.fir intins. :D
Dute sa te vezi cu el,uitate de cand e postat subiecul:D

Avatar utilizator
peponton
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 22 Feb 2014, 17:58

Re: Canalul Puiu-Rosu

Mesaj de peponton » 22 Feb 2014, 18:25

Din 2009 merg cel putin de doua ori pe an, primavara si toamna. Locuri bune de crap, dupa baza Rosu si pe stanga si pe dreapta. Am postat articole, fotografii, filmulete pe un blog- tastati in Google, la pontonul lui emil

Avatar utilizator
dumo79
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 04 Mai 2012, 16:33

Re: Canalul Puiu-Rosu

Mesaj de dumo79 » 29 Mai 2014, 14:22

as vrea sa ajung si eu in aceasta zona ! Sunt de locuri de campat- maluri inalte?
un numar de contact de la o persoană care ne poate transporta?

Avatar utilizator
atu_targoviste
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 26 Iul 2012, 13:51

Re: Canalul Puiu-Rosu

Mesaj de atu_targoviste » 29 Mai 2014, 16:44

Pe canalul Rosu-Puiu nu poti campa decat pe ponton si-ti trebuie barca sa poti pescui.Incearca un tel -Cristi-0755 373141,are ponton in zona canalului si-ti da informatii recente.Il poti intreba si de salupa sa v-aduca din Tulcea .

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”