CUPA CARP ZONE

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Madalin Dirla » 14 Iun 2014, 13:42

Se rezolva ;)!
baxterwar scrie:si ca desert am dorii si noi 4 kg de mamaliga castigatoare.prietenii stiu d c! o:-)

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Marian Constantin » 14 Iun 2014, 14:50

echipa 12.Tnt Baits - X-treme - Florian Serban + Marian Constantin doreste meniu de 2 persoane
avansul il achitam Luni

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Iun 2014, 14:43

Concursul se tine cu echipele care vor plati pana la data concursului.
Se va face doar un sector, probabil A-urile ( daca se va mari nr de echipe revenim cu doua sectoare ) cu departajare cantitate-calitate si cu premii recalculate in functie de cate echipe vom avea inscrise la ora concursului.
Se vor face si meniuri de mancare ( diseara se vor afisa ).

Daca aveti propuneri scrieti si le discutam.

Cei ce au achitat avans si vor sa se retraga, trebuie sa-si vanda locul....concursul nu mai este o incertitudine, se tine in data anuntata initial. Multumim !

1. Cristian si Gabriel Ocnaru.................................................. achitat integral 1
2. Stavarache + parteneri...................................................... achitat integral 2
3.CARP GYM -GRECU FLORIN+VOINESCU CIPRIAN +OBIZIUC DAN.......... achitat avans 3
4.Zaharia Iulian + Cristina..................................................... achitat integral 4
5. Bax + parteneri............................................................... achitat avans 5
6. CARPatic Team............................................................... achitat avans 6
7.RBS Carp Team - Razvan + Bogdan + Sorin ................................ achitat avans 7
8. Valentin Gheorghe .......................................................... achitat avans 8
9.Bogdan C - Dany Neamtu - partener (Release Carp Team)..............achitat avans 9
10. Vasilescu Matei -Paul Rebega ............................................. achitat integral 10
11.Tnt Baits - X-treme - Florian Serban + Marian Constantin...........achita avans luni 16.06.2014

se pot inscrie echipe pana la data concursului

Avatar utilizator
zmid90
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 27 Apr 2012, 13:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de zmid90 » 15 Iun 2014, 16:02

Salut,
Cred ca ai omis echipa cu nr 5, mai jos ultima postare

1. Cristian si Gabriel Ocnaru.................................................. achitat integral 1
2. Stavarache + parteneri...................................................... achitat integral 2
3.CARP GYM -GRECU FLORIN+VOINESCU CIPRIAN +OBIZIUC DAN.......... achitat avans 3
4.Zaharia Iulian + Cristina..................................................... achitat integral 4
5 Neacsu Dorin -Vasile Cornel -Cristian Ene ................................. achitat integral 5
6. Bax + parteneri............................................................... achitat avans 6
7. CARPatic Team............................................................... achitat avans 7
8.RBS Carp Team - Razvan + Bogdan + Sorin ................................ achitat avans 8
9. Valentin Gheorghe .......................................................... achitat avans 9
10.Bogdan C - Dany Neamtu - partener (Release Carp Team)..............achitat avans 10
11. Vasilescu Matei -Paul Rebega ............................................. achitat integral 11
Dintr-un om faci un pescar ,dintr-un pescar nu mai faci un om.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Iun 2014, 16:54

Pozitia 5 s-a retras din cocurs!

Cei ce au achitat avans si vor sa se retraga, trebuie sa-si vanda locul....concursul nu mai este o incertitudine, se tine in data anuntata initial. Multumim !

Avatar utilizator
valiauto68
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 01 Noi 2010, 13:43

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de valiauto68 » 15 Iun 2014, 19:13

Am pescuit de sambata dimineata pana duminica la pranz pe toroipan. Pestele a raspuns f slab si f mic. Au fost tantari in dusmanie ( faceti pregatirile de rigoare)
Nea george zicea ca b-urile au mers mai bine.... Mai putin trafic... Pt mine si rate mai putine.

Se poate propune sa facem pe B-uri concursul? Mai ales ca pe a-uri sunt cateva locuri naspa rau si de campat si de lansat....
Daca pestele nu merge, sa stam si in fulgii si gainatul de rate parca e prea naspa... Sincer sper sa nu ma razgandesc si sa nu mai vin....dupa partida de azi.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Marian Constantin » 15 Iun 2014, 19:57

valiauto68 scrie:Am pescuit de sambata dimineata pana duminica la pranz pe toroipan. Pestele a raspuns f slab si f mic. Au fost tantari in dusmanie ( faceti pregatirile de rigoare)
Nea george zicea ca b-urile au mers mai bine.... Mai putin trafic... Pt mine si rate mai putine.

Se poate propune sa facem pe B-uri concursul? Mai ales ca pe a-uri sunt cateva locuri naspa rau si de campat si de lansat....
Daca pestele nu merge, sa stam si in fulgii si gainatul de rate parca e prea naspa... Sincer sper sa nu ma razgandesc si sa nu mai vin....dupa partida de azi.

Pe B-uri locul 1 va castiga neconditionat porci 3 , .. nu prea ai umbra .... departe de o cafea si bere rece ...

intotdeauna pestele nu prea a mancat daca nu e presiune pe balta ...

ca sa nu mai vii trebuie sa vinzi locul , nu ca la Sulimanu cand ai promis si in urma unui mic antrenament ( neproductiv ) ai renuntat sa vi la concurs [-x

Avatar utilizator
valiauto68
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 01 Noi 2010, 13:43

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de valiauto68 » 15 Iun 2014, 21:05

Mariane pe banii mei fac ce vreau! Daca am o problema, personala,medicala, sau de alta natura, concurez sau nu.

Mai gandeste putin inainte sa scrii. Cum adica " ca sa nu mai vii trebuie sa vinzi locul" ? Eu nu am cerut banii de avans inapoi. Si cu sulimanu nu te-am sabotat pe tine in vreun fel. Nu stiu de ce iti place tie sa dezgropi mortii.

Aici e vb de altceva, in plus atunci cand am achitat eu avansul era vb de un concurs cu 20 echipe, 2 sectoare! Dupa ce unii s-au retras ,sau nu au mai platit avansul, a ramas un concurs cu 10 echipe cu premii mai mici la aceeasi taxa! Deci alte reguli, alt joc.

Si ce imi spui tu? Sa joc alt joc decat ala la care am platit? Si asta obligatoriu?

P.s. Berea si cafeaua le aduc de acasa, nu trebuie sa stau la rate ca sa fiu mai aproape de bar....

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Marian Constantin » 15 Iun 2014, 21:50

valiauto68 scrie:Mariane pe banii mei fac ce vreau! Daca am o problema, personala,medicala, sau de alta natura, concurez sau nu.

Mai gandeste putin inainte sa scrii. Cum adica " ca sa nu mai vii trebuie sa vinzi locul" ? Eu nu am cerut banii de avans inapoi. Si cu sulimanu nu te-am sabotat pe tine in vreun fel. Nu stiu de ce iti place tie sa dezgropi mortii.

Aici e vb de altceva, in plus atunci cand am achitat eu avansul era vb de un concurs cu 20 echipe, 2 sectoare! Dupa ce unii s-au retras ,sau nu au mai platit avansul, a ramas un concurs cu 10 echipe cu premii mai mici la aceeasi taxa! Deci alte reguli, alt joc.

Si ce imi spui tu? Sa joc alt joc decat ala la care am platit? Si asta obligatoriu?

P.s. Berea si cafeaua le aduc de acasa, nu trebuie sa stau la rate ca sa fiu mai aproape de bar....
Vroiam sa iti atrag atentia ca daca te duci la un antrenament si nu prinzi poate nu e relevant pentru un concurs ...

E corect cand dai un avans sa si participi ( sau cand promiti ) ... era vorba de banii primiti inapoi de avans ci nu de conditionarea ta sa vii obligatoriu sau nu ...

Eu nu te oblig cu nimic si daca vrei sa vii , vii ... eu inchei aici pentru ca vad ca te aprinzi repede ...

P.S. Ma bucur ca au ramas doar pentru sectorl A si nu sunt nevoit sa fac ciortaniada cu pesti de 1 kg sau mai mici ..

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Iun 2014, 21:54

Eu zic ca impreuna vom gasi varianta cea mai potrivita.
Ne dorim din toata inima ca toti concurentii sa prinda peste si sa fie multumiti la sfarsitul celor 48 ore de pescuit.

Avatar utilizator
RazvanGB
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 30 Mai 2014, 19:34

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de RazvanGB » 16 Iun 2014, 08:07

Am fost acum 2 saptamani la Greaca ... nu stiu cum se numeste locul unde m-am pus( Madalin Darla poate sa va zica cum se numeste a vazut pozele pe facebook undeva mai in dreapta de cofetari vro 2-3 locuri) am prins 25 buc punctabili (au existat si nepunctabili) in 24 ore cu un total de 45 kg.
5 kg, 3.5 kg , 2.9 kg , 2.7 kg restu' au fost mai mici de 2 kg sau pacolo.... Vedem ce iese la concurs...
De la 2 pana la 6 dim neam bagat la somn... Eu zic ca nu este chiar asa de rau ...
Burghezie !... Cacati de rata... Tantari... frate suntem pe balta asta e viata ....

Avatar utilizator
baxterwar
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 15 Dec 2012, 15:44
Localitate: moreni

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de baxterwar » 16 Iun 2014, 09:38

Niciodata nu va semana o zi cu alta la pescuit.Lucru care m-a facut sa nu-mi schimb niciodata parerea despre un concurs.Dar asta este doar opinia mea, fiecare face cum crede.Pe moara vlasiei sunt zile cand nu se prinde nimic, dar asta nu inseamna ca balta nu v-a raspunde bine in perioada imediat urmatoare.Stima
FairPlay Fishing Club

Avatar utilizator
RazvanGB
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 30 Mai 2014, 19:34

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de RazvanGB » 16 Iun 2014, 10:02

Si cred ca mult mai importante sunt cupele decat partea financiara !
Faceti un calcul simplu 150 lei /om /48h! ziceti-mi pe cate balti putem pescuii la pretul asta c&r ! (Tarife oficiale ! Nu prietenii , pile, relatii... etc...) asa ca povesti dastea cum ca sau micsorat premiile ... mai ganditiva odata...
Si nada oricum ai cumpara pentru orice partida... nu esti obligat sa iei boiles de 70-100 lei /kg...

Avatar utilizator
baxterwar
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 15 Dec 2012, 15:44
Localitate: moreni

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de baxterwar » 16 Iun 2014, 12:58

corect
FairPlay Fishing Club

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA CARP ZONE

Mesaj de Madalin Dirla » 16 Iun 2014, 13:15

Vor fi postate si cheltuieliile sa vada toata lumea costurile unui concurs,nu de alta dar poate traiesc cu impresia ca ne imbogatim noi pe urma pescarilor :(( .

RazvanGB scrie:Si cred ca mult mai importante sunt cupele decat partea financiara !
Faceti un calcul simplu 150 lei /om /48h! ziceti-mi pe cate balti putem pescuii la pretul asta c&r ! (Tarife oficiale ! Nu prietenii , pile, relatii... etc...) asa ca povesti dastea cum ca sau micsorat premiile ... mai ganditiva odata...
Si nada oricum ai cumpara pentru orice partida... nu esti obligat sa iei boiles de 70-100 lei /kg...

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”