Cerrnobal, groapa cu deuteriu

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Cerrnobal, groapa cu deuteriu

Mesaj de Ahab » 20 Iul 2014, 10:42

Ieri,incurajat de prognoza meteo( ploi si vreme rea , conditii optime de tinut acasa manelistii si cocalarii posesori de coarde vocale supradimensionate) deci, incurajat de aceste conditii ideale pentru pescuit , am decis sa vad si eu cu ochii mei minunea de la Fundulea 2.
Fişiere ataşate
Fotografie0103.jpg
Ultima oară modificat 20 Iul 2014, 10:58 de către Ahab, modificat 1 dată în total.
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Cerrnobal, groapa cu deuteriu

Mesaj de Ahab » 20 Iul 2014, 10:44

. In sfarsit am gasit un loc la umbrarul nr.16 si m-am apucat de treaba. Pat de nada cu catapulta la 5-6 m de stuful de vizavi ,seminte de grau si porumb fierte si spartura de boilles ,totul tinut laolalta de Benzar mix miere si capsuna si extract de porumb dulce . La carlig porumb de pop corn dipuit cu dip de capsuna ,Senzor Enterpreise ,Halibut pellet , Bonduelle , rama si viermusi pentru Clarias.
Fişiere ataşate
Fotografie0110.jpg
Ultima oară modificat 20 Iul 2014, 11:00 de către Ahab, modificat 1 dată în total.
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Cerrnobal, groapa cu deuteriu

Mesaj de Ahab » 20 Iul 2014, 10:46

Pe la 18.00 am strans si am plecat urmarit de o senzatie stranie.Parca am pescuit in groapa de reziduri radioactive de la Cernobal. Nici un tac, niciun pac.Nici macar la feder pe fir de 0,12 cu carlig de 10 cu viermusi n-am avut nicio prezentare.
Doar cativa boboci de rata care-si pierdusera penele ( probabil din cauza radiatiilor gama) mi-au mai tinut de urat.
Fişiere ataşate
Fotografie0108.jpg
Ultima oară modificat 20 Iul 2014, 11:06 de către Ahab, modificat 1 dată în total.
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Cerrnobal, groapa cu deuteriu

Mesaj de Ahab » 20 Iul 2014, 10:58

Balta este curata,fiecare loc are cos de gunoi ,iar primele 20 de posturi sunt prevazute cu umbrar.
Ca si neajunsuri pot evidentia distanta foarte mica dintre standuri...cred ca mai putin de 7-8 m.
Despre densitatea pestelui din balta , chiar nu stiu ce sa spun .In dreapta mea la 2 standuri , cineva care plantase cu vaporasul a luat un ciortanel pana-n kilogram.Imediat dupa cabana paznicilor , doi pescari veniti cu o zi inainte si care la randul lor plantasera, luasera doi ciortani cam la kilogram.Am mai vazut la plecare ca cineva tocmai scotea o salonta la 2-2,5kg..probabil recordul de greutate din ziua de ieri. Poate alta data.... dar nu eu.
Fişiere ataşate
Fotografie0109.jpg
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”