LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Moderatori: Sebastian, pharaoh

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de IULIAN C » 07 Iun 2009, 09:08

Adevarat graiesti Gogule da' mai putin cu jihadu' !
DA...asa e,la o varguta cu bobite de mamaliga pe un carligel fin o sa aiba rezultate destul de bune...
Eu asta am observat anii trecuti..
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
piticuprespalat
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 24 Iun 2009, 21:50

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de piticuprespalat » 24 Iun 2009, 22:04

Bai nene ,"cagogu" , [-x nu am mai vazut demult, steriade !te dai la o fata care cere un sfat unui "intelept " =P~ in ale pescuitului si forumuri( poate la astea te pricepi cel mai bine - forumuri >:D< ) Mai bine arata ce stii despre zona sau lac, ca nu e toata lumea "invatata" si cu aceleasi calitati de pescar ca ale tale :-? """""Incearca mai bine sa vii cu o informatie utila,nu cu o critica .. nu toata lumea cunoaste zona Buzaului ,Siriu, Valea Neagra ,Giurca,Teharau,Lupul Argintiu, sau Sirias ori arta pescuitului...... **==

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de gogu steriade » 25 Iun 2009, 17:19

piticuprespalat scrie:Bai nene ,"cagogu" , [-x nu am mai vazut demult, steriade !te dai la o fata care cere un sfat unui "intelept " =P~ in ale pescuitului si forumuri( poate la astea te pricepi cel mai bine - forumuri >:D< ) Mai bine arata ce stii despre zona sau lac, ca nu e toata lumea "invatata" si cu aceleasi calitati de pescar ca ale tale :-? """""Incearca mai bine sa vii cu o informatie utila,nu cu o critica .. nu toata lumea cunoaste zona Buzaului ,Siriu, Valea Neagra ,Giurca,Teharau,Lupul Argintiu, sau Sirias ori arta pescuitului...... **==
domnu piticu prescurtatu mie nu mie clar ce aveti cumine bre ! :-w si sa stiti de la mine ca asa nume da uzar e butafonie daia ,ca cum sa scurtezi un pitic care deja e scurt da felu lui ! :-??
iar io am arta da pescuit da moare lumea ca sunt talentat mai ceva ca maradona inainte sa traga pa nas...da nare cine sa ma descopere ca paci, prin moldova ca ie saracie mare si nu sa vede nimic ca nu mai ie curent si toata lumea ie neagra da suparare ca nu ploua si nea belit seceta pa toti ! ~x( ...da vine ia si ziua mea ,aia polara , care mia zis mie cineva ca tine 6 luni !...moama sa mori o ,cand ioi zice la nevasta ,fa femeie plec la peste ...vin diseara !...daca nu face infarct din prima , aia imi da foc la casa ! >:)
hai ,pup you oll ! :-*
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
ovidiu_bz
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 03 Mai 2008, 22:56

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de ovidiu_bz » 10 Iul 2009, 22:28

salut ! intentionez sa merg 3 zile la "Izvorul Bucuriei" pe Teherau. Urmaresc un pescuit recreativ la toate speciile existente in lac. Imi puteti oferi ceva informatii si sugestii cu privire la "Locuri Bune" ,momeli, nada, stil de pescuit , etc? Multumesc anticipat

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de florinpopescu2003 » 16 Feb 2011, 22:49

iuliane eu am casa in sibiciu aproape de siriu si am tot fost pe baraj la peste am cautat crap de mia venit rau dar pana la urma tot la vestitul scobar ajungi .povesti cu crap de 15 kile am auzit si eu.dar sa le auzi pe alea mai credibile cu dinamita in apa si altele .dc sti balta de sus de la ciresu acolo am vazut live cum se prinde peste de catre mineri fara lansete :D

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de IULIAN C » 17 Feb 2011, 12:05

florinpopescu2003 scrie:iuliane eu am casa in sibiciu aproape de siriu si am tot fost pe baraj la peste am cautat crap de mia venit rau dar pana la urma tot la vestitul scobar ajungi .povesti cu crap de 15 kile am auzit si eu.dar sa le auzi pe alea mai credibile cu dinamita in apa si altele .dc sti balta de sus de la ciresu acolo am vazut live cum se prinde peste de catre mineri fara lansete :D
Salut,Florin...din pacate pt noi cam ai dreptate insa povestile cu crapi nu sunt "pescaresti" pt ca am vazut filmuletul cu crap de 15 prins in nlocul unde am pescuit eu,adica jos sub viaductul Giurca!
Cat despre plase,dinamita,insule plutitoare de pet-uri si mizerii,de sky-jeturile celor cu bani...astea din pacate sunt partile negre ale acelei superbe zone!
Scobar cu "coliva"se prinde mereu,insa sa vezi cand nu mai scapi de bibani...
P.s-de la Sibiciu de unde esti,acolo peste apa? Eu am facut liceul la Patarlagele si daca ma gandesc mai bine...este posibil sa ne cunoastem!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de florinpopescu2003 » 17 Feb 2011, 17:12

mai exact am o casa de vacanta de vreo 9 ani acolo si este vizavi de valea lupului unde treci puntile draganoi.posibil sa ne stim ca veneam des pe la ptg mai ales ca marile mele iubiri de acolo au fost :)) :)) :))

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de Costi P » 17 Feb 2011, 18:01

florinpopescu2003 scrie:mai exact am o casa de vacanta de vreo 9 ani acolo si este vizavi de valea lupului unde treci puntile draganoi.posibil sa ne stim ca veneam des pe la ptg mai ales ca marile mele iubiri de acolo au fost :)) :)) :))
poate ati fost chiar iubiti :x
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de florinpopescu2003 » 17 Feb 2011, 19:03

mai sti, la cat beam inainte ao fi intamplat nu bag mana in foc :D :D

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de IULIAN C » 17 Feb 2011, 21:03

Al meu coleg Costi ! Nu aveam cum,ca mie unul nu-mi plac barbatii :-&
Din Draganoi am avut colege pe Alina Juganaru si Cristina Baiculescu,iar la scoala am fost promotia 1994-1998!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de florinpopescu2003 » 17 Feb 2011, 21:24

pe alina o stiu lucra la cislau la hootel

Avatar utilizator
Cojocaru Silviu
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 25 Noi 2014, 16:45

Re: LACUL DE ACUMULARE SIRIU-JUD BUZAU

Mesaj de Cojocaru Silviu » 25 Noi 2014, 17:08

Salut toti membri !!!

Cautand informatii despre acest lac am dat de voi si sunt bucuros ca vreti sa aflati secretele acestui baraj.Eu locuiesc in Italia si aceste baraje sunt specialitatea mea majoritatea capturilor facandule pe acest gen de ape.Eu sunt din Buzau dar locuiesc in italia de 5 ani facand File Tester pentru o firma producatoare de boiles dip pop-ap etc..... si am de gand sa vin pe acest lac anul ce vine cand vin acasa sa fac 7 zile dar numai daca am o confirmare ca este crap in acet lac si atat timp cat exista garantez ca o sa scot afara cativa batrani prin tehnicile mele de pescuit una dintre ele ar fi tehnica Zig-Rig ca nu prea se foloseste la noi in tara dar sunt sigur ca da rezultate pe acest lac daca este crap si ma sunt si altele......... Daca vreti sa ma ajutati cu informatii sau daca cineva vrea sa se alature la aceasta partida contactatima pe Facebook https://www.facebook.com/cojocaru.silviu.7
Astept sa ma contactati asa vb mai clar decat pe forum deoarece nu am timp pentru forum in special stau mult pe facebook Va multumesc anticipat !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”