Aplicatii moderatori

ca sa stii cum sta treaba

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Aplicatii moderatori

Mesaj de Qnyx » 06 Noi 2008, 07:38

Cautam moderatori pentru forumul InfoPescar.tv

Cerinte:

- Sa ai cunostinte elementare de utilizare a computerului
- Sa fi activ pe forum (cel putin 1 ora pe zi)
- Varsta minima 18 ani
- Dispus sa lucreze in echipa
- Capacitate de a accepta critici, atat pozitive cat si negative
- Sa cunoasca regulamentul forumului si sa fie capabil de a rezolva tot felul de situatii intalnite.

Daca te consideri pregatit si respecti aceste cerinte, trimite aplicatia la adresa de e-mail suport@infopescar.tv cu subiectul: "Cerere moderator" indicand urmatoarele:

- Nick Forum:
- Nume Real:
- Locatia
- Data Nasterii:
- Ce limbi cunoasteti ? (Romana obligatorie):
- Alte detalii pe care le considerati a fi pozitive in acest sens
- Motivele pentru care vreti sa deveniti moderator si de ce credeti ca ar trebui sa va alegem pe dvs.

Va multumim !

P.S. Nu va deranjati sa aplicati daca nu aveti cel putin 100 de posturi.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
carprom
senior
senior
Mesaje: 253
Membru din: 21 Sep 2008, 09:50
Contact:

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de carprom » 22 Mar 2009, 08:48

Salut,
nu ma ofer voluntar, dar pot sa va ajuta in limita timpului disponibil pina gasiti pe cineva sa va indeplineasca conditiile.

Alles gute :D
Imagine

Avatar utilizator
Adam Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 18 Mar 2009, 20:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de Adam Mihai » 22 Mar 2009, 20:04

- Nick Forum: m33hay
- Nume Real: Adam Valentin Mihai-
- Locatia : Bucuresti
- Data Nasterii: 09.03.1994
- Ce limbi cunoasteti ? (Romana obligatorie): Romana , Engleza , Franceza (elementar) , Spaniola ( foarte putin )
- Alte detalii pe care le considerati a fi pozitive in acest sens : Pai ma pricep bine in HTML si in JAVA ... Am terminat cursul CISCO ( curs de calculatoare recunoscut pe plan mondial) , Sunt o persoana corecta etc am si un forum personal daca vreti sa vedeti cum l-am facut da-ti un PM
- Motivele pentru care vreti sa deveniti moderator si de ce credeti ca ar trebui sa va alegem pe dvs. : Am inteles ca aveti nevoie de moderatori si m-am hotarat sa va ajut ...Voi face tot ce voi putea ca sa rezolv problemele forumului sau ale userilor.

8-> 8-> 8-> Nu cred ca ar fi o problema ca nu am 100 de posturi . 8-> 8-> 8->
!!! F!R !NT!NS !!!

Avatar utilizator
cucuianmarius
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 29 Ian 2009, 17:25

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de cucuianmarius » 24 Mar 2009, 13:36

- Nick Forum: cucuianmarius
- Nume Real: Cucuian Marius
- Locatia Ploiesti
- Data Nasterii: 11.Oct '67
- Ce limbi cunoasteti ? (Romana obligatorie):+ engleza(nivel mediu)

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de costelino » 24 Mar 2009, 13:42

Am trimis un mail dar nu am primit nici un raspuns.
Deoarece am mult timp liber si ceva cunostinte in ale calculatorului si in ale pescuitului,dornic fiind de a ajuta sunt dispus sa particip activ in cresterea potentialului acestui site.Ramane la latitudinea d-voastra sa hotarati daca sunt potrivit pentru acest job(voluntar) sau nu.Oricum multumim pentru aceasta oportunitate care ni se ofera.

Eduard65

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de Eduard65 » 26 Mar 2009, 20:32

- Nick Forum: eduard65
- Nume Real: Eduard Daniel Vrabie-
- Locatia : Magurele
- Data Nasterii: 02.16.1965
- Ce limbi cunoasteti ? (Romana obligatorie): Romana , Engleza , Franceza
- Alte detalii pe care le considerati a fi pozitive in acest sens : HTML, baze de date (cursuri Microsoft)
- Motivele pentru care vreti sa deveniti moderator si de ce credeti ca ar trebui sa va alegem pe dvs. : Pasionat de pescuit la crap si operator video "amator".

Avatar utilizator
allacica
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 26 Iun 2008, 18:36

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de allacica » 30 Mar 2009, 15:28

Mii de scuze pentru offtopic , dar acest citat "P.S. Nu va deranjati sa aplicati daca nu aveti cel putin 100 de posturi." ma facut sa intervin , de ce anume am sa va explic imediat.
Sunt depanator gsm iar in aceasta meserie un forum este de un real ajutor .Acum cateva zile pe un forum gsm din Romania sa ridicat problema urmatoare : cei care nu au intr-o luna macar 1 post sa fie exclusi de pe forum .Acolo sa ajuns la concluzia ca decat sa scrii prostii numai ca sa faci numar de posturri mai bine nu scrii nimic ( cred ca sunte-ti de acord cu totii).
De ce am intervenit : cred ca "p.s-ul" este discriminator ; poti avea un post dar sa scrii ceva de real folos pentru toti sau poti avea 100 ...

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de Qnyx » 30 Mar 2009, 15:35

allacica scrie: cred ca "p.s-ul" este discriminator ; poti avea un post dar sa scrii ceva de real folos pentru toti sau poti avea 100 ...
Acele 100 de posturi minime ne arata cat de activ esti in cadrul forumului; pe cand noi nu avem nevoie de persoane care intra pe forum din an in Paste. Noi avem nevoie de persoane consecvente si serioase si apropos' chiar daca persoana respectiva are minim 100 de posturi, inainte de a lua vreo decizie, verificam acele 100 de posturi sa fie on-topic si cuprinzatoare, nicidecum posturi de genul: "up, lol, salut, etc".
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Adam Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 18 Mar 2009, 20:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de Adam Mihai » 01 Apr 2009, 18:14

Dupa cum vedeti domnule Qnix am indeplinit si cele 100 de posturi ...acum ce mai trebuie sa fac inafara ca sa am 18 ani ( care mi se pare o aberatie ? ) ?


P.S. : UITE AM CRESCUT PESTE NOAPTE SI HOP-HOP AM 19 ANI .
Ultima oară modificat 01 Apr 2009, 18:54 de către Adam Mihai, modificat 1 dată în total.
!!! F!R !NT!NS !!!

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de gogu steriade » 01 Apr 2009, 18:39

Nik forum: gogu steriade
Nume real: gogu steriade
Locatia : vaslui
data nasterii : 25.03.1974
Cunosc limba romana (vorbit ,scris ...ma mai grabesc si mai gresesc...da daca vreau dau clasa la multi ) ,limba italiana (e la fel ca la noi doar ca trebuie s-o pronunti mai din coltu gurii cu apasare mare pe U ,O ,R...pepeRRoni nOOstRRo azUURRROO ...ma-ntelegi ?! ;) ) ,limba germana (mama cat ma mai certam cu polizai...halt , schnelle , keine bevigom ,das auto , ich haben platfus , zigeuner ,nein ,ia kleinkriminelle ...cadeau nemtii pe spate ca puricii dupa DDT :D ) ,limba spaniola (cata telenovela mananc eu zilnic de la revolutie icoa ,prost sa fii sa nu... ?Habla Espanol?),putin limba franceza (e nasoala vere asta ca te face rrrait ) ,la maxim limba engleza ( e de viitor ) ,putin rusa ,bulgara si alte limbi slave ...ce so mai lungim sunt poliglont ce n-ati vazut ...pana si io ma mai mir uneori ! :O
Considar ca sunt toba de carte ( citesc in continu de 3 ani la aceiasi carte :Germinal de Emil Zolla ca tot timpul ma ia somnul si ma scol mai inteligent decat mam culcat ...incercati sa vedeti ca nu spun prostii ) si am multe cunostinte pe care le pot imprastia si la baieti (io nu sunt zgarcit la vorba ca unii :P )
Alte detalii pozitive ...hmmm...nu sunt membru de partid ,sunt o fire independenta , am gusturi alese , am fler ,judec logic , suport o doxa mare de stress ,am intuitie (acum intuiesc ca deja am dat pe spate cativa !!! @-) ),nu raspund cu aceiasi moneda la provocari (eu umblu cu valuta la mine nu cu lei !!!) ...ce sa va mai zic : tin cu echipa F.C Vaslui (da si cu Rapid si Steaua ca are patroni simpatici) , filmul preferat - Bodyguard (Kevin Costner), melodia preferata : Triger - Wisdom ( o gasiti pe Youtube...nu e manea...dezamagitor , asai ? >:) ), am facut sport (atletism ,fotbal,lupte libere,culturism ,iar fotbal ...dupa cum era moda si le placea la femei) , mai alerg cu bicicleta de intretinere si pescuiesc pe rupte la orice stil si orice peste ! Sunt polivalent si multifunctional ...si n-am nici un cusur ,ca ma adaptez repede ! ;)
Motivele ptr care vreau sa fiu moderator este ...sunt (v-am dat emotii :P ) urmatoarele : sunteti cam putini modertori la cata lume ie pe forum ! eu sunt bun al draq in tot ce fac ...si e pacat sa nu fac nimic aici ! am calitati de lider (am fost comandant de grupa de la scoala generala pana am terminat armata ...o caruta de ani am tot condus pe altii ) . sunt apreciat de multi colegi de pe forum ptr ca sunt adevarat si nu vorbesc din carti (apropo de carti ,mi-am adus aminte ca am o carte preferata : 3 camarazi ,de Erich Maria Remarque ...asta asa ca sa complectez profilu si sa ma apreciati la adevarata valoare ). ...ce mai tura vura am 100 de posturi,stiu ca colegii ma sustin , sunt copetent si accept sa dau examen practic si teoretic oricand cu cine vreti dvs ! :-w :D
P.S
de 3 zile scriu cu grija corect ,citet , impresionant , numai sa iau functie de moderator la rubrica Diverse ...ca io cam asa o ard de obicei ,la modu divers si cred ca nbu poate nimeni sa-mi stea in fata ...ai gresit ,pac-pac te-am ars ...mie nu-mi misca nimeni in front ,rigoare si disciplina militara fac pe forum ...pa cuvant ! >:)
Ai pup oll of you ! :-*
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de vali003 » 02 Apr 2009, 00:01

Gogule , la ce CV ai , eu te-as pune la banca mondiala , poate ne scoti din criza :D

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de timer » 02 Apr 2009, 09:02

vali003 scrie:Gogule , la ce CV ai , eu te-as pune la banca mondiala , poate ne scoti din criza :D
Sau expert in arta comunicarii..De la mine are sustinere logistica... :-w

Avatar utilizator
radu610
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 07 Dec 2008, 00:35

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de radu610 » 03 Apr 2009, 13:19

- Nick Forum: radu610
- Nume Real: Alexandru Radu
- Locatia : Bucuresti
- Data Nasterii: 03.08.1994
- Ce limbi cunoasteti ? (Romana obligatorie): Romana .
- Motivele pentru care vreti sa deveniti moderator si de ce credeti ca ar trebui sa va alegem pe dvs. : Pasionat de pescuit la crap .


( imi cer scuze ca am postat pe acest topic ..ca am varsta de 14 ani dar poate ... ) :) fir intins

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de IULIAN C » 03 Apr 2009, 14:00

Nick Forum:Iulian c
- Nume Real:Iulian Comanescu
- Locatia-Bucuresti
- Data Nasterii:04.03.1980
- Ce limbi cunoasteti ? (Romana obligatorie):Ba,frate...cica cam stiu sa vorbesc si scriu gramatical in Romana
Speaking,writting and understanding english very well,et...francais plus bien....
- Alte detalii pe care le considerati a fi pozitive in acest sens-pai...le cam stiti...stau destul de mult pe acest forum...adica zilnic 1-3 ore,ma calca pe nervi astia care nu "vorbeste" bine romaneste,da' se iau p-aici in clont cu lumea...
- Motivele pentru care vreti sa deveniti moderator si de ce credeti ca ar trebui sa va alegem pe dvs.-sa mai dau peste nas cu cate un avertisment ceva celor ce intrec masura,sa "keep clean" pe cat posibil acest site,sa-mi aduc aportul in echipa Infopescar pe cat posibil...

Ce Nu m-ar face sa devin moderator ar fi respingerea acestei cereri de catre admini din diverse motive dar si obligativitatea de a avea altfel avatarul,adica sa dispara actualul si sa apara doar "moderator" in culoarea mov!nu as vrea sa dispara sigla,ci doar sa se adauge jos "moderator"...daca nu sunt prea....
Cam asta ar fi...
Daca se considera ca as fi capabil pt asta....accept cu placere postul!
Daca e nevoie si de votul userilor....poate-l primesc si pe acela!!!
Multam anticipat!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Alberto
membru activ
membru activ
Mesaje: 74
Membru din: 12 Noi 2008, 16:55
Localitate: Gherla jud. Cluj

Re: Aplicatii moderatori

Mesaj de Alberto » 20 Iun 2009, 00:20

V-as ajuat eu petrec aprope 6 ore daca nu mai mult pe pc ma stiu la calculatoare engleza strictu necesar + am fost in strainatate . dar nu am numai 15 ani

Asta ar putea fi provocarea vieti pt mine la ora actuala

Scrie răspuns

Înapoi la “Citeste inainte”