Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Ion Mironov » 05 Apr 2009, 15:43

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> >:D< >:D< >:D<
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de andrei_i » 05 Apr 2009, 15:45

validanik scrie:
andrei_i scrie:Gogule...ai mancat prea multe Pancakes cu betaina? si te prinzi mai greut? Ce secret? nici un secret...zisei ...noroc cu Sorin :) ...altfel .. nu ii gaseai in clasament acolo sus

FELICIT TOTI PARTICIPANTII la acest concurs, in special echipa din bihor pentru anduranta, echipa lui Costel Stanila pentru captura, pe Sorin (Soare) ca asa vreau eu :)) si de asemenea pe Madalin007 ...pe ce loc ai iesi Madaline? :D ...... a era sa uit ..si pe Dan Mitranescu ( :P cum e cu locurile egale pe moara?)
Daca ai impresia ca acest topic este facut sa iei peste picior anumiti pescari ai clubului nostru te inseli amarnic pt ca tu ca persoana in sine nu te poti numi pescar :)) ,mai ai mult de invatat ,asa ca ciocul mic ,dar in schimb aduci acuze unui om care pe langa faptul ca era si concurent se ocupa si de filmari si de postari a evenimentelor desfasurarii concursului,ceea ce tu nu vei putea face niciodata (nici macar cu telefonul mobil).

Iar in legatura cu Mitranescu iti pot spune ca oriunde te-ar lansa(locurile sant egale) pe balta MV2 cu mamaliga lui in buzunarele tale, ar putea scoate un loc pe podium. =)) =)) =))

Mai baieti voi sunteti atat de orbiti de fenomenul CLUB incat uitati sa aveti simtul umorului si sa intelegeti cateva lucruri.

In primul rand nu am luat peste picior pe nimeni, desi as putea sa o fac. Nu aduc nici o acuza lui Florentin decat aceea ca din punct de vedere al organizarii concursul a lasat multe de dorit...iata ca nici acum la 24 de ore nu exista un clasament postat.
Il felicit pe Soare pentru ca il cunosc si stiu ca este un pescar foarte bun, iar daca Florentin nu recunoaste ca fara el nu putea sa fie acolo sus in clasament e treaba lui. Pe Florentin nu il pot felicita fiindca mi-a spus ca accepta critici numai de la fani....SA PRIMEASCA SI FELICITARILE TOT DE LA EI !
Cu Dan am facut o gluma pe care el sigur a inteles-o ...a picat exact pe locul care am picat si eu la concursul Senior Crap acum 2 sapamani, si nu a reusit sa se claseze mai bine decat mine, si asta desi este un pescar mai bun decat mine, si are nada castigatoare...ci pentru ca locul ala nu tine la fel de mult peste ca altele ... iar el a declarat la finalul concursului din toamna pe care l-a castigat " Locurile pe MV sunt egale si de oriunde se poate castiga concursul" --- iata ca nu e chiar asa.



Pe Madalin l-am intepat un pic fiindca si el a facut-o pe crap.ro intrebandu-ma ironic pe ce loc am terminat....i-am rapsuns ca pe 12....si i-am adresat si eu aceeasi intrebare fiindca era randul meu :D


Incercati sa nu mai fiti doar suporteri orbi ai clubului vostruci sa invatati sa priviti lucrurile in esenta.

P.S. Am fost de 2 ori pe balta in timpul concursului si stiu cum s-a desfasurat .. nu vorbesc din carti


Hai fire intinse! Nu va dusmaneste nimeni clubul ...doar ca uneori o luati usor pe aratura (unii dintre voi)

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Ion Mironov » 05 Apr 2009, 16:45

si poze.....
DSC02414.jpg
DSC02415.jpg
DSC02416.jpg
DSC01965.jpg
DSC01966.jpg
DSC02421.jpg
DSC02406.jpg
DSC01957.jpg
DSC01958.jpg
01042009697.jpg
01042009698.jpg
DSC01954.jpg
DSC01955.jpg
DSC01967.jpg


vor urma si altele...sa intru in posesia lor.....
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Dan Mitranescu » 05 Apr 2009, 17:08

@ Andrei
Afirmatia mea despre locurile de pe MV2 am sa o sustin in continuare :
Moara Vlasiei are locuri relativ egale in comparatie cu majoritate baltilor de concurs.

In teoria mea consider ca are locuri intre nota 7 si nota 10 pe o scara de la 1 la 10. Asta inseamna locuri relativ egale pentru mine.

In momentul in care faceam aceasta afirmatie acum un an era insa o alta problema : valoarea pregatirii pentru aceasta balta a pescarilor se situa intre nota 1 !!! si nota 10 . (predominant intre 1 si 5).

De aici ideea ca de pe un stand de nota 7 (mai slab cotat) un pescar de nota 10 putea sa castige in fata unuia care pescuia pe un stand de nota 10 ,dar cu o pregatire sub nota 6.

Anul acesta am observat ca majoritatea concurentilor s-au adaptat la acest gen de concurs si chiar daca valoarea lor ramane tot intre 1 si 10 ,majoritate au pregatire intre 7 si 10. In acest fel locul a inceput sa conteze tinand cont de o teorie a probabilitatilor.

Chiar daca am iesit pe locul 10 m-am bucurat foarte tare pentru echipa lui Emil (stand 5 !!!) ,care a ocupat locul 3 si cea a lui Vasile Baboieru cu Gabi (stand 3) , care au ocupat locul 5. Sunt prieteni apropiati si ma bucur ca ambitia lor le-a adus aceste rezultate , mai ales ca pescuim identic si in situatia noastra nada si sculele nu ne aduc nici un avantaj.

Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de andrei_i » 05 Apr 2009, 18:20

Dane sunt deacord 100% cu ce ai scris acum. Corecta si observatia cu pregatirea concurentilor pentru stilul de pescuit pe MV2. Totusi ramane fortata afirmatia ta de anul trecut " De oriunde se poate castiga un concurs pe MV" :D

In rest sunt deacord..este poate singura balta care are multe locuri aproape egale ... dar NU TOATE si nu se poate castiga de ORIUNDE un concurs pe Moara.

Avatar utilizator
Sionut
membru activ
membru activ
Mesaje: 71
Membru din: 12 Dec 2008, 12:17

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Sionut » 05 Apr 2009, 18:47

Felicitari Crap Zone ! =D>

P.S Jhonny23, am vazut apelul tau foarte tarziu. ~x(
Asociatia Pescar Sportiv

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 21 Mar 2009, 01:52
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Bogdan Dragan » 05 Apr 2009, 20:57

Cu toate ca i-am felicitat si telefonic o sa o fac si aici...Felicitari Florentin, Soare si Catalin =D> =D>

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Madalin Dirla » 05 Apr 2009, 21:18

Cristi Ionita scrie:@madalin
Mare dreptate ai cu este usor sa vorbesti fara sa cunosti unele lucruri...dar nu asa ai vorbit si tu dupa primul concurs pe moara vlasiei adresand asemenea "felicitari" echipei noastre?
Cand am spus "este usor sa vorbesti fara sa cunosti unele lucruri" m-am bazat pe unele argumente,unul dintre ele ar fi ca voi nu ati fost(ma refer la tine si la andrei) pe balta sa vedeti cum au decurs lucrurile.
Poate nu stiai dar noi am intepat 2 somni,unul la 12 h dupa ce a inceput concursul si abia dupaia am inceput sa prindem si noi crap iar spre dimineata am mai intepat un somn pe care l-am adus la vreo 10 m de mal si ne-a rupt,parerea mea este ca acolo unde sta somnul nu sta ciortanul............apropo,dupa ce am bagat somnul in sac a doua zi a dat afara un ciortan de vreo 2-3 kg..................mai interesati-va si vb. dupa.
Fire intinse!!!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Madalin Dirla » 05 Apr 2009, 21:37

@ andrei

Am si eu o intrebare: PE CE BALTA AI FOST?????deoarece concursul s-a tinut pe MV2 si sa nu faci confuzie,si pe cercani a fost concurs :D ..........ai venit cumva noaptea???? :D

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de cristea radu » 05 Apr 2009, 21:48

FELICITARI tuturor concurentilor pt. efortul depus.
Toata stima si pt. dl. Florentin , care face lucruri impresionante pt. foarte multi din tara asta.
PS:Nu ii mai bagati in seama pe acei care va vorbesc urat(si pe alte forumuri),ca de ce sai faci"INVIDIA" astai mare bato so bata.
=D> =D> =D>

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de dan _city_center » 05 Apr 2009, 22:28

Madalin007 scrie:@ andrei

Am si eu o intrebare: PE CE BALTA AI FOST?????deoarece concursul s-a tinut pe MV2 si sa nu faci confuzie,si pe cercani a fost concurs :D ..........ai venit cumva noaptea???? :D

@Andrei.

[-x :)) :-$
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
andrei_i
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 14 Dec 2007, 20:56

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de andrei_i » 05 Apr 2009, 23:08

@ Dan City =)) understood :-$ Valeuuuuuu neicaaaa ~x( ma intreb oare doare??!

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Marinita » 06 Apr 2009, 08:52

Domnilor in primul rand vreau sa felicit toti participantii la acest concurs pentru sportivitate si seriozitatea cu care au abordat concursul.FELICIT CARP ZONII.Am vazut un lucru care ma bucurat enorm si anume ca SUNTEM UNITI . =D> =D> =D> =D>
Imi cer scuze ca nu sa postat inca clasamentul final.asta sa intamplat datorita timpului scurt pe care l-am avut in a pregati festivitatea de incheiere a concursului iar fiselele-am uitat la arbitri. In cursul acestei zile voi posta clasamentul.A trecut acest concurs cu bune si cu rele trebuie acum sa ne mobilizam in vederea pregatirii concursului de la CHIROIU 4 care va fi dupa parerea mea unul dintre cele mai grele concursuri din acest an datorita faptului ca balta nu este cunoscuta de majoritatea pescarilor.Deci sa lasam polemicile si sa gandim pozitiv.SUNT MANDRU DE VOI 8-> 8-> =D> =D> CARP ZONE
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
clean
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 27 Feb 2008, 13:51

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de clean » 06 Apr 2009, 09:47

Buna ziua de la standul 1 de la The Dancers!

Din punctul nostru de vedere ca si participanti la primul concurs de pescuit din viata noastra va putem spune ca a fost o experienta foarte tareee.....Norocul nostru sa spun asa a fost ca am picat pe standul 1 adeca usor izolati de restul agitatiei avand in dreapta echipa Mitranescu Mirea carora le multumim pentru suportul moral pe care ni l-au oferit....Deci pentru noi a decurs la fel ca un pescuit normal astfel incat am reusit sa facem o strategie care sa ne aduca pe un loc de care sa nu ne fie rusine ...
Le multumesc si colegilor Rama si Clabuc care s-au comportat exemplar atat din punct de vedere al muncii cat si al distractiei .....
Felicitarii castigatorilor pentru tot efortul depus si felicitari organizatorilor ...
Nu in ultimul rand felicitari arbitrilor ( Nea Popica) care la fiecare cantarire s-au chinuit sa ne tina moralul ridicat si ne-au impins de la spate sa luam captura cea mare ..din pacate a rezistat doar doua zile pe primul loc....dar asta este....

Fire intinse la toata lumea la urmatoarele concursuri!

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Cupa Primaverii - Moara Vlasiei 1-4 Aprilie 2009

Mesaj de Marinita » 06 Apr 2009, 11:52

Lista finala cu cantitatea de peste prins la fiecare stand:

1. SOARE ADRIAN, TUDOR DANIEL, AVRAM CLAUDIU - 221,19kg
2. DAN MITRANESCU, FLORIN MIREA - 212,97 kg
3. VASILE BABOIERU, MORARU GHEORGHE - 303,88 kg
4. CLAUDIU COZMA, ZAVOIANU ADRIAN - 255,17 kg
5. PARASCHIV EMILIAN, CAPITANU NELU, POPA FLORIN - 404,94 kg
6. MARIAN CONSTANTIN, DAN MARINITA, VALER RUSS - 134,10 kg
7. CEZAR BIBU, VAL PANGICA, ADI VASILE - 190,44 kg
8. ZARGUZON ADI, MIHAI BUTURUGEANU - 170,82 kg
9. NITU IOAN, CIRA MARIUS - 116,78 kg
10. COSTEL STANILA, GEORGE SLAVE, IOAN ENE - 177.54 kg
11. MADALIN DARLA, URDAREA IONUT VALENTIN, DRAGOS DIMACHE -82,16 kg
12. MIHAIU ADRIAN, BALASZ ISTVAN - 398,54 kg
13. MARIUS COSTACHE, C. POPA, MARIUS POPA - 288,90 kg
14. VALI MARTOIU, IFRIM LIVIU, STOIAN MARIN - 201,92 kg
15. SERBAN IONESCU, IONESCU VALERIU - 73,19 kg
16. CRISTI POPESCU, CRISTI VAILEANU, AUREL HURDUBAN - 59,58kg
17. GEORGE ALEXANDRU, PETRE IULIAN, IONESCU TIBERIU - 292,52 kg
18. FLORENTIN IUGA, CATALIN DUTA, SORIN IONESCU - 440,49 kg
19. CHIRITA IONUT, BUCUR ADRIAN, PETRE CIPRIAN - 25,17 kg
20. BOGDAN ADRIAN, BOGDAN NEDELCU, ARIF NEGIADIN - 79,32 kg
21. COSTICA MATEESCU, DAN MATEESCU, DRAGOS VASILE - 209,31 kg
22. DAVID WURZUBURG (D), PETCU MIREL - 137,67 kg
23. VASILACHE COSTEL, VASILACHE TUDOR - 128,33 kg
24. PETRICA IONUT, BOTTYN ALEXANDRU - 609,39 kg

Captura concursului a fost a pescarilor de la standul 10-- Costel Stanila ,George Slave,Ioan Ene -cu greutatea de 12.40 kg

Cantitatea de peste prins in 72h a fost de 5214.06 kg
Total pesti 1179
Media 4,422kg/buc peste prins
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”