Sacel & Mandra, Logitax Sibiu

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
maxx77
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 16 Apr 2015, 15:35

Sacel & Mandra, Logitax Sibiu

Mesaj de maxx77 » 16 Apr 2015, 16:08

Buna ziua!
daca aveti informatii pe care sa le impartasiti despre baltile de la Sacel si Mandra din jud. Sibiu va rog sa o faceti aici. pagina lor de internet nu este accesibila. proprietarul baltilor este firma Logitax SRL
La Mandra sunt mai multe lacuri: Lac 1 - Butalau, Lac 2 - Raura, Lac 4 - Alamor etc taxa 25 lei/12h (?)
se prinde caras. am inteles ca exista 2 balti cu crap unde taxa este 50 lei.

La Sacel mai sunt 3 lacuri in care se pescuieste. Lac 4 - 50 lei, Lac 6 - 25 lei, Lac 2 - balta de concurs - 100 lei.

mai multe informatii din partea dvs ar fi binevenite.
Fişiere ataşate
SACEL.jpg
mandra.jpg

Avatar utilizator
VVasilescu
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 06 Dec 2009, 13:06

Re: Sacel & Mandra, Logitax Sibiu

Mesaj de VVasilescu » 16 Apr 2015, 20:34

Pot spune doar ca pe Sacel 3 taxa este de 50 lei ziua la care se adauga 25 lei noaptea. Partide de minim 48 ore, pescuit C&R si in principiu pescarilor le trebuie o recomandare. Casutele 3,4 si 5 costa 50 lei pe noapte, iar casutele 1 si 2 costa 100 lei pe noapte (acestea au curent si baie si sunt cele situate pe malul dinspre lacul 4, langa restaurant). Despre capturi nu stiu mare lucru, dar o sa va anunt dupa 3 mai cand voi avea o partida de 3 zile facuta pe lac.

Avatar utilizator
viorel doloc
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 19 Noi 2009, 15:19

Re: Sacel & Mandra, Logitax Sibiu

Mesaj de viorel doloc » 21 Apr 2015, 11:08

Servus... max77.
Lacul Sacel 3(catch&release) si-a pierdut aproximativ 99% din pescarii sibieni care practicau acest tip de pescuit...totul din vina administratiei!!!

Avatar utilizator
dreamer85
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 15 Iul 2013, 11:16

Re: Sacel & Mandra, Logitax Sibiu

Mesaj de dreamer85 » 21 Apr 2015, 11:54

Am fost aici si am fost chiar multumit atat de zoona cat si de coonditiile de cazare. Peste este dar in regim catch and release. Dar daca sunteti pescari adevarati si nu va duceti numai pentru peste ci pentru pasiune nu are cum sa nu va placa. Casutele de cazare sunt la 50 de lei si 100 de lei. Oricum recomand cu placere.

Avatar utilizator
saratean_alexandru
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 19 Apr 2015, 20:21

Re: Sacel & Mandra, Logitax Sibiu

Mesaj de saratean_alexandru » 28 Apr 2015, 22:17

Buna ziua pot sa va ofer cateva sfaturi:la Sacel daca doriti sa luati aer curat se poate , pentru pescuit lasati-o balta administratia nu are nici o legatura cu pescuitul mai nou sau vechi se cresc raci pentru export si import ! Lacul 6 se prinde caras dar nu mai mare ca palma?crap nu am mai vazut de mult! Lacul 3 cel vestit de concurs in toamna a fost secat si golit de peste ,sunt poze in acest sens , lacul 4 am mai vazut cate un crapcean! Vis-a-vis la Mandra se prinde caras pe Butalau si ici colo cate un crapcean pe Alamor 2! Ps: politica firmei la Sacel: se opreste ca garantie talonul de la masina sau 100ron garantie dar pt ce???ca poti sa pescuiesti 5zile la rand ca nu prinzi nimic!Cum a spus colegul Viorel Doloc evitati aceasta balta pana nu se schimba ceva!daca esti din sb iti dau pe prv mai multe inf salutare!!!! Alex

Avatar utilizator
dantokes
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 03 Mar 2015, 17:04

Re: Sacel & Mandra, Logitax Sibiu

Mesaj de dantokes » 08 Mar 2016, 23:29

Se mai stie ceva de baltile astea? Au mai facut populari? Sau se prind doar raci? :)

Avatar utilizator
emimed
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 20 Oct 2014, 19:03

Re: Sacel & Mandra, Logitax Sibiu

Mesaj de emimed » 25 Oct 2016, 08:25

Despre mandra nu recomand la nimeni omul recoltează la greu toamna și vinde :-q

Avatar utilizator
rommuluss
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 23 Mar 2017, 13:42

Re: Sacel & Mandra, Logitax Sibiu

Mesaj de rommuluss » 23 Mar 2017, 13:48

Salutare , se mai stie ceva de lacul 3 de la Sacel ,merita o partida ,macar ceva caras se prinde sau poate vreun crap ,astept cu interes informatii despre locuri si momeli .Multumesc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”