Chiroiu 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de iulian petre » 26 Mar 2009, 12:55

:D

Avatar utilizator
dudi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Ian 2008, 19:06

Re: Chiroiu 4

Mesaj de dudi » 30 Mar 2009, 11:44

A fost cineva in weekend la pescuit?

dudi

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Marinita » 30 Mar 2009, 14:49

dudi scrie:A fost cineva in weekend la pescuit?


dudi

Da, si sa prins peste dar nu sa terminat inca amenajarea standurilor(sa pescuit intr-un singur loc si sau prins 8 crapi).Deci balta este inca inchisa.Vom posta cand sa va putea pescui. :-w
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de george-alexandru » 30 Mar 2009, 22:23

Salut,am fost si eu cu Iulian pt prima data la pescuit pe acesta balta pt a lua pulsul locului.am pescuit in amontele baltii intr/o zona in care aveam adancimi diferite intre 2,5metri si 50 cm si in acelesi timp o zona virgina in care am practicat un pescuit plantat mai dificil din cauza nivelului scazut al apei.am ales acesta zona deoarece trecuse ceva timp decand cositoarea isi intrerupsese treaba in aceasta zona si desi Cristi nu prinsese mare lucru cu cateva zile ininte ne/am incapatanat sa incercam si noi in acelasi loc deoarece in zona se vazusera bancuri intregi de crapi.inainte de campare am luat si noi barca sa insepctam si noi putin zona din fata noastra si am avut si noi surprinderea cand am intrat pe o zona cu apa de 40 de cm si perie de stuf la fund sa declansam o adevarata isterie in sensul ca am deranjat o mare adunare de crap care banuiesc ca stateau la bronzat :D .iulian a ales sa pescuiasca pe o zona curata cu adancimea de 1,5-2 metri la marginea unui plaur iar eu pe zona cu apa de 40-60cm in peria de stuf.iulian naditoare si porumb la carlig iar eu plumbi bile tari mici cu pop up si porumb.pescuitul in sine la/m inceput pe la ora 17 iar pe la 1 doua trasaturi dar fara nici un peste adus la mal.ca sa nu mai lungesc vorba am incheiat partida cu 9 crapi si o salonta(2-4kg) din cele 13 trasaturi,pesti frumosi salbatici cu buze carnoase si tari datorita conditiilor in care traiesc in acesta balta,substratul plin de libelule.avand in vedere conditiile si faptul ca am fost pt prima data pe acesta mini delta ne/am declarat multumiti si asteptam sa se mai incalzeasca si sa incercam niste locuri de taina care sa/r putea sa produca surprize ;) .

ps.aproape toti pesti au fost prinsi pe apa de 50 de cm si la porumb si la bile.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: Chiroiu 4

Mesaj de toader nicolae » 30 Mar 2009, 22:37

george-alexandru scrie:Salut,am fost si eu cu Iulian pt prima data la pescuit pe acesta balta pt a lua pulsul locului.am pescuit in amontele baltii intr/o zona in care aveam adancimi diferite intre 2,5metri si 50 cm si in acelesi timp o zona virgina in care am practicat un pescuit plantat mai dificil din cauza nivelului scazut al apei.am ales acesta zona deoarece trecuse ceva timp decand cositoarea isi intrerupsese treaba in aceasta zona si desi Cristi nu prinsese mare lucru cu cateva zile ininte ne/am incapatanat sa incercam si noi in acelasi loc deoarece in zona se vazusera bancuri intregi de crapi.inainte de campare am luat si noi barca sa insepctam si noi putin zona din fata noastra si am avut si noi surprinderea cand am intrat pe o zona cu apa de 40 de cm si perie de stuf la fund sa declansam o adevarata isterie in sensul ca am deranjat o mare adunare de crap care banuiesc ca stateau la bronzat :D .iulian a ales sa pescuiasca pe o zona curata cu adancimea de 1,5-2 metri la marginea unui plaur iar eu pe zona cu apa de 40-60cm in peria de stuf.iulian naditoare si porumb la carlig iar eu plumbi bile tari mici cu pop up si porumb.pescuitul in sine la/m inceput pe la ora 17 iar pe la 1 doua trasaturi dar fara nici un peste adus la mal.ca sa nu mai lungesc vorba am incheiat partida cu 9 crapi si o salonta(2-4kg) din cele 13 trasaturi,pesti frumosi salbatici cu buze carnoase si tari datorita conditiilor in care traiesc in acesta balta,substratul plin de libelule.avand in vedere conditiile si faptul ca am fost pt prima data pe acesta mini delta ne/am declarat multumiti si asteptam sa se mai incalzeasca si sa incercam niste locuri de taina care sa/r putea sa produca surprize ;) .

ps.aproape toti pesti au fost prinsi pe apa de 50 de cm si la porumb si la bile.

<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
frumoasa petrecere =D> =D> =D> =D> =D> =D> si felicitari pentru ce ati realizat acolo ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Multumim patronilor pentru lectia de bun simt.

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de faraon tudor » 05 Apr 2009, 12:07

Am auzit ca vineri si simbata au fost citeva echipe care au prins foarte mult peste .Nu vrea nimeni sa posteze nimic :?: :?: :?: 8->

Avatar utilizator
dudi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Ian 2008, 19:06

Re: Chiroiu 4

Mesaj de dudi » 06 Apr 2009, 14:41

Am fost de mircuri seara-duminica dimineata doua echipe din Cj.Una a pescuit pe coada lacului, noi (cealalta echipa) mai spre mijlocul lacului.Peste a prins fiecare, fara o diferenta mare la numarul de pesti, pe coada insa au intrat si 2 pesti mai mari(in jur de 10 kg).Nu s-au prins cantitati impresionante, eu si colegul am avut cred vreo 50 de pesti(la 8 bete).Colegul numai la momitoare si porumb, eu cu plumb si boilies(nu a fost diferenta notabila intre nr de trasaturi).Cat despre cealalta echipa o sa-i las pe ei sa posteze.
Asta a fost in mare pescuitul, dar partea cea mai placuta a fost partida de pescuit in sine, pe o locatie absolut superba(o sa postez si poze zilele astea), cu niste gazde mai mult decat primitoare, am fost placut surprinsi de o asemenea ospitalitate, ne-au prezentat balta, ne-au dat sfaturi f utile, s-au ocupat in fiecare zi sa nu ne lipseasa nimic, am avut zilnic mancare calda si foarte gustoasa.Multumiri d-nului Valer Russ si tuturor celor care s-au ocupat de noi.
Am si ceva obs in legatura cu desfasurarea concursului: e densitate destul de mare de peste intre 2-3 kg(deci nepunctabil), ramane 3 kg baremul sau se coboara la 2 kg?Datorita configuratiei baltii standurile vor fi izolate (2-3 standuri apropiate, apoi distanta mare intre ele), deci ar trebui cred cate un arbitru in fiecare zona.

dudi

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Chiroiu 4

Mesaj de IULIAN C » 06 Apr 2009, 14:57

dudi scrie:Am fost de mircuri seara-duminica dimineata doua echipe din Cj.Una a pescuit pe coada lacului, noi (cealalta echipa) mai spre mijlocul lacului.Peste a prins fiecare, fara o diferenta mare la numarul de pesti, pe coada insa au intrat si 2 pesti mai mari(in jur de 10 kg).Nu s-au prins cantitati impresionante, eu si colegul am avut cred vreo 50 de pesti(la 8 bete).Colegul numai la momitoare si porumb, eu cu plumb si boilies(nu a fost diferenta notabila intre nr de trasaturi).Cat despre cealalta echipa o sa-i las pe ei sa posteze.
Asta a fost in mare pescuitul, dar partea cea mai placuta a fost partida de pescuit in sine, pe o locatie absolut superba(o sa postez si poze zilele astea), cu niste gazde mai mult decat primitoare, am fost placut surprinsi de o asemenea ospitalitate, ne-au prezentat balta, ne-au dat sfaturi f utile, s-au ocupat in fiecare zi sa nu ne lipseasa nimic, am avut zilnic mancare calda si foarte gustoasa.Multumiri d-nului Valer Russ si tuturor celor care s-au ocupat de noi.
Am si ceva obs in legatura cu desfasurarea concursului: e densitate destul de mare de peste intre 2-3 kg(deci nepunctabil), ramane 3 kg baremul sau se coboara la 2 kg?Datorita configuratiei baltii standurile vor fi izolate (2-3 standuri apropiate, apoi distanta mare intre ele), deci ar trebui cred cate un arbitru in fiecare zona.

dudi
Daca nu te zgarcesti la detalii si esti amabil...ai vrut sa spui ca mananca la boilies la fel de bine ca la porumb?
Si daca poti si vrei,poate ne spui si cu ce tip de boilies...solubil/tare...ce anume,ce firma...????
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
clean
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 27 Feb 2008, 13:51

Re: Chiroiu 4

Mesaj de clean » 06 Apr 2009, 16:27

Mai baieti dar cand s-a dat drumul la pescuit pe balta??
Am vorbit cu Florentin la concurs la MV2 si mi-a spus ca inca nu s-a dat drumul ....
George am inteles ca tu te ocupi de programari pe balta ...da-mi si mie te rog niste detalii...ca am vrea si noi sa mergem ( The Dancers) pe Chiroiu avand in vedere peisajul si faptul ca este o balta noua care cere noi abordari...
Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de george-alexandru » 06 Apr 2009, 16:51

asa cum am mai spus pescuitul la liber este momentan inchis datorita amenajarilor.momentan pot pescui doar echipele inscrise la concurs.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de george-alexandru » 06 Apr 2009, 16:52

dudi

salut,ma bucur ca va placut si va/ti simtit bine si regret ca am fost in concurs si nu am putut sa va fac o vizita sa mai schimbam niste impresii. ;)
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
dudi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Ian 2008, 19:06

Re: Chiroiu 4

Mesaj de dudi » 06 Apr 2009, 21:42

dudi[/quote]
Daca nu te zgarcesti la detalii si esti amabil...ai vrut sa spui ca mananca la boilies la fel de bine ca la porumb?
Si daca poti si vrei,poate ne spui si cu ce tip de boilies...solubil/tare...ce anume,ce firma...????[/quote]

Am prins la fel de bine, sau mai bine un pic la boilies decat colegul la porumb.Poate a contat si locul(distanta de vreo 40-50 m intre noi).Cele mai multe prezentari le-am avut la bila tare de 16 de la Imperial Baits(mix Fish+Liver cu aroma Fish).

dudi

Avatar utilizator
dudi
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Ian 2008, 19:06

Re: Chiroiu 4

Mesaj de dudi » 06 Apr 2009, 22:03

george-alexandru scrie:dudi

salut,ma bucur ca va placut si va/ti simtit bine si regret ca am fost in concurs si nu am putut sa va fac o vizita sa mai schimbam niste impresii. ;)
Poate o sa mai avem ocazia!

dudi
Picture 115.JPG
Fişiere ataşate
Picture 163.JPG
&quot;fierbe apa&quot; de pesti
"fierbe apa" de pesti
&quot;decolare&quot; de la mal
"decolare" de la mal
Picture 140.JPG
Picture 122.JPG

Avatar utilizator
dani_s
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 11 Dec 2007, 22:11

Re: Chiroiu 4

Mesaj de dani_s » 06 Apr 2009, 22:16

Salut,eu am facut parte impreuna cu partenerul meu misu din echipa care a pescuit in coada lacului.legat de lac ce pot sa va spun decat ca este un adevarat paradis un coltisor mic din delta iar cei care o administreaza sunt niste oameni exraordinari care pun mult suflet si depun multe eforturi ca noi pescarii sportivi sa ne simtim bine si in siguranta cand frecventam acesta minunata balta,legat de pescuit pot sa va spun ca am pescuit pe o zona mai dificila cu multa agatatura,pestele a raspuns zic eu destul de repede la nada prinzand constant atat la porumb cat si la bila ,greutate pestilor fiind intre 2-4kg dar am luat si o buc de 9,5kg iar misu a scapat si el unul mare..Recomand cu caldura acesta balta tuturor pescarilor sportivi care iubesc natura dar care stiu si sa o respecte.
P.S.Multumim d-lui Valer Russ si tuturor celor care fac parte din personalul baltii pt modul cum am fost tratati si pt investitiile facute pe acesta amenajare ca noi pescarii sportivi sa petrecem clipe de neuitat,cei aproape 1000km parcursi(dus-intors) din cluj-napoca pana la chiroiu au meritat pe deplin.O sa revin si cu poze .Multumesc

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de dianu marin catalin » 07 Apr 2009, 18:41

as dori sa stiu si eu regulamentul si taxa de pescuit pe aceasta balta

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”