Balta GRUIU-La Dai Bataie

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Balta GRUIU-La Dai Bataie

Mesaj de Marinita » 14 Mai 2015, 09:33

Balta “La Da-i Bataie” a fost reamenajata in anul 2014 cu un singur scop, acela de a promova pescuitul sportiv si recreativ intr-un ambient unic, un loc special amenajat pentru activiti cu toata familia, de la mic la mare.

Avand unele dintre cele mai puternice arme si aici ne referim la concursuri organizate periodic, atat pentru profesionisti cat si pentru cei care o fac doar din placere, suntem intr-o continua dezvoltare avand ca tel final oferirea de experiente unice si de amintit in acest domeniu.

Tot ce facem este pentru tine, tu care pescuiesti cu entusiasm, poti sa fii sigur ca o sa ai parte de capturi, motiv pentru care te asteptam sa revii la noi de fiecare data.

Vrei sa stii ce am pregatit pentru tine? Hai sa incepem cu faptul ca avem 20 de standuri gata de inchiriat pe perioada determinata, sau poate te intereseaza detaliul foarte important si acela ca apa este tratata corect, iar balta este populata indeajuns pentru a face fericit fiecare pescar care intra pe “usa” noastra. Nu am reusit inca sa te cucerim? Atunci, te sfatuim sa citesti mai departe.

Ne gasesti la 20 de km distanta de Bucuresti, intr-o oaza de relazare, in localitatea Gruiu, Judetul Calarasi.

Acum ca stii unde suntem situati, te asteptam cu mare placere sa pescuiesti la cote maxime!

Sa nu uitam, noi ne-am gandit si la familia ta , asa ca am decis sa cream un complex special de recreere, atat pentru cei mici cat si pentru cei mari. Dar nu o sa fiti singuri acolo, animalele noastre de o diversitate ireprosabila va asteapta sa petreceti clipe de neuitat. Recent, calul Happy, cel mai de invidiat dintre cei invidiati, s-a alaturat comunitatii noastre si este foarte nerabdator sa va intalneasca.

Ferma de animale este un deliciu pentru orice copil. Cai, ponei, mistreti si lista poate continua, asteapta fericiti vizitatori in fiecare zi. Copiii au sa fie incantati sa aiba atatia parteneri de joaca, iar parintii se pot relaxa linistiti la soare.

Pentru cei insetati, sau chiar infometati, noi ne-am pregatit cu un bar special amenajat sa indeplineasca orice cerere. Si da, raspunsul este da, oferim servire pe balta. Ce iti poti dori mai mult? Trebuie sa te convingi singur, asa ca te asteptam cu o bautura rece si o atmosfera incantatoare.

Comentariile pescarilor care ne-au vizitat:O balta superba care are si peste (6 capturi mai mari de 10kg) – va recomand La Da-i Bataie !
-Eduard Vrabie
Felicitari administratiei pentru balta, sunteti pe drumul cel bun ! ! !
–Florin Dinu CS APS
NoutatiCupa Tarom 2015 s-a incheiat cu un succes nemaipomenit. In curand vom incarca pozele si momentele surprinse de catre cameramanii nostri.
In curand un nou concurs pe balta La Da-i Bataie.
pentru informatii si rezervari rugam sunati la unul dintre numerele de mai jos:
Dan Marinita
0727347178
0744841033
0758383333
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta GRUIU-La Dai Bataie

Mesaj de osc1or » 14 Mai 2015, 12:59

Pana la urma mai excavati drumul acela de pe care am concurat la Tarom? Asteptam detalii despre un nou concurs. As mai veni la Gruiu ;)
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta GRUIU-La Dai Bataie

Mesaj de Marinita » 14 Mai 2015, 14:08

osc1or scrie:Pana la urma mai excavati drumul acela de pe care am concurat la Tarom? Asteptam detalii despre un nou concurs. As mai veni la Gruiu ;)
standurile de la nr.14-17 sunt deja amintire
se escaveaza pt a mai latii balta
si se merge in lungime catre capatul fermei deci la final vor fi 26 de locuri cu distanta intre standuri de 50 m
dupa care intram sa amenajam balta nr.2
OSCIOR te astept cu drag
anunta-ma ca sa vin si eu cu prietenul URSUS :)) IN NUMAR MARE
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Balta GRUIU-La Dai Bataie

Mesaj de carapavel florin » 24 Mai 2015, 15:38

buna ziua se poate sa imi spuneti cum se ajunge la balta de la DN4 si sa imi spuneti va rog daca se poate instala cortul daca este loc , eventual ceva poze cu locurile de pescuit multumesc.

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta GRUIU-La Dai Bataie

Mesaj de Marinita » 25 Mai 2015, 08:58

carapavel florin scrie:buna ziua se poate sa imi spuneti cum se ajunge la balta de la DN4 si sa imi spuneti va rog daca se poate instala cortul daca este loc , eventual ceva poze cu locurile de pescuit multumesc.
@ Florin
Se poate instala cortul in fiecare stand fara probleme un tel inainte pt a face o rezervare si a va da info despre standuri si momeli
La balta se ajunge foarte usor:
soseaua Oltenitei la iesirea din comuna Frumusani la aprox 5 km se vede din sosea panoul cu directionare catre balta
Pe site VEI VEDEA POZE SI CLIP-URI
Daca mai vrei ceva info poti sa ma suni
Dan Marinita
0744841033
0727347178
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Balta GRUIU-La Dai Bataie

Mesaj de carapavel florin » 27 Iun 2015, 21:21

salut a fost cineva ca vad ca nu spune nimeni nimic , ceva noutati sa terminat lucrarile ?

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta GRUIU-La Dai Bataie

Mesaj de Marinita » 06 Iul 2015, 22:37

Se mai escaveaza in capatul baltii la ferma
Se poate pescuii in partea opusa mai precis catre dig
Sa prins bine la boilies belachan si frankfurter
Recomand sa se foloseasca bilele cu arome mai condimentate pt a fi ocolite de ciortani
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Balta GRUIU-La Dai Bataie

Mesaj de carapavel florin » 01 Ian 2016, 20:23

La multi ani ,ceva noutati ne mai spuneti si noua reusiti sa dati drumul la balta mare acum in primavara sau nu sa mai lucrat la ea ?

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Balta GRUIU-La Dai Bataie

Mesaj de Marinita » 21 Ian 2016, 10:29

carapavel florin scrie:La multi ani ,ceva noutati ne mai spuneti si noua reusiti sa dati drumul la balta mare acum in primavara sau nu sa mai lucrat la ea ?
Balta nr1 este gata de mult
Sau terminat lucrarile si la balta nr.2 se asteapta sa se faca nivelul si volumul de apa necesar
Balta arata bine dar se mai lucreaza la amenajarea standurilor pe malul de pe care se va pescui.
Toate la timpul lor
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”