Chiroiu 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de gor965 » 07 Apr 2009, 18:49

dianu marin catalin scrie:as dori sa stiu si eu regulamentul si taxa de pescuit pe aceasta balta
Regulamentul este expus la pagina 9 a acestui topic ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
joga petre
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 22 Mar 2008, 22:16

Re: Chiroiu 4

Mesaj de joga petre » 07 Apr 2009, 21:25

am fost si eu pe balta cam nepregatit sambata spre duminica si in 3 ore fara nadit in prealabil am avut 3 trasaturi(la 3 lansete) si am luat o buc la 3,5 si una la 5 kg plus o plecare a lansetei de pe suporti si dus a fost sub plaur si pt ca-mi fierbea sangele am fost de luni de la ora 4 pana azi la 3 cu inca un prieten fiecare pescuind cu 3 lansete(eu la 2 lansete boiles s&o cu capsuna si una cu porumb) iar el pe porumb preparat la toate am avut in total peste 25 de prezentari(la porumb) soldate cu pesti cu greutati cuprinse intre 3-5,5 kg absolut superbi(datorat coloritului negricios)si salbatici......mai multe detalii despre nada va voi da dupa concurs :D

Avatar utilizator
joga petre
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 22 Mar 2008, 22:16

Re: Chiroiu 4

Mesaj de joga petre » 07 Apr 2009, 21:26

o sa postez si pozele de rigoare maine

Avatar utilizator
dani_s
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 11 Dec 2007, 22:11

Re: Chiroiu 4

Mesaj de dani_s » 07 Apr 2009, 23:14

Iata si cateva poze
Fişiere ataşate
Picture 180.jpg
Picture 174.jpg
Picture 170.jpg
Picture 143.jpg
Picture 141.jpg
Picture 142.jpg

Avatar utilizator
Master
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 31 Dec 2008, 00:31
Localitate: The Land Of Choice
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Master » 08 Apr 2009, 00:50

Felicitari ! =D> =D> =D>

Superb !
Traiesc in tara tuturor posibilitatilor. Frumoasa tara... pacat ca e locuita...

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Coleman » 08 Apr 2009, 12:14

Mai dureaza mult pana se poate pescui pe aceasta balta......este vreo sansa se se poata pana la concurs?
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
roataclaudiu
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 12 Dec 2007, 22:39
Localitate: SIBIU

Re: Chiroiu 4

Mesaj de roataclaudiu » 08 Apr 2009, 13:12

Felicitari <:-P =D> La ce ati prins domnu? (crap) ;)
CS Ovidius

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de george-alexandru » 08 Apr 2009, 13:53

coleman scrie:Mai dureaza mult pana se poate pescui pe aceasta balta......este vreo sansa se se poata pana la concurs?
mica dar exzista ;)
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de faraon tudor » 12 Apr 2009, 21:24

Am fost azi pe balta si am pescuit pe "canal "(in zona cea mai ingusta a baltii circa 20-25 m).Am reusit sa pun pe saltea 14 crapi intre 2,5 si 6 kg atit la porumb cit si la bile si 3 carasi la 500g .Pentru mine a fost o provocare,nu pescuitul in sine ci faptul ca trebuia sa plasez monturile cit mai in marginea plaurului la o distanta relativ mica de mal . In concluzie o balta super,unde o sa revin cu placere.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Apr 2009, 21:44

Dupa sarbatorile de PASTE voi face si eu o vizita(de minim 24h) pe CHIROIU ;) .
Felicitari dl. Tudor =D> !!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de florentiniuga » 13 Apr 2009, 03:53

Detalii de exceptie de la o partida memorabila :

ALBUM FOTO
si
CE SE INTAMPLA SUB APA DACA NADESTI PENTRU UNDITA
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
dani_s
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 11 Dec 2007, 22:11

Re: Chiroiu 4

Mesaj de dani_s » 13 Apr 2009, 14:14

Felicitari Carp-Zone -istilor superbe pozele =D> astept cu nerabdare sa ne cunoastem la concursul din 5-9mai

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Chiroiu 4

Mesaj de faraon tudor » 13 Apr 2009, 16:41

Madalin007 scrie:Dupa sarbatorile de PASTE voi face si eu o vizita(de minim 24h) pe CHIROIU ;) .
Felicitari dl. Tudor =D> !!
Multumesc Madalin >:D< ,din pacate am prins micuti ...monstri baltii se lasa asteptati, cu toate ca am pescuit si la bile.Se pare ca George a prins ceva mai mari, a facut un pat de bile special pentru monstruleti dar il las pe el sa posteze si poate apar si ceva poze.Eu nu am decit una cu telefonul caruia i sa terminat acumulatorul si pe care o sa o postez curind. :-h

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Marian Constantin » 13 Apr 2009, 19:29

In sfarsit am ajuns si eu sambata pe la ora 17 , pe Chiroiu 4 , ... la 18 eram cu lansetele in apa
pana pe la orele 23 a fost un recital cu crapi intre 3 - 5kg .... am renuntat la 2 lansete si pana dimineata am incercat sa dorm dar nu prea am reusit .
dimineata la fel , unul dupa altul chiar in buza plaurului la momitor cu mhlm si boabe pe fir ...

o partida reusita in jur de 25-30 buc crap si cativa agatati si scapati sub plaur ...

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de george-alexandru » 13 Apr 2009, 23:55

asa cum au relatat mai sus si colegii mei la finalul saptamanii am iesit la o noua socializare cu crapii de pe chiroiu care se pare ca de la saptamana la saptamana incep sa fie din ce in ce mai prietenosi cu monturile noastre :D .noi am pescuit de vineri seara pana sambata dimineata pe coada baltii unde probabil din cauza cositorii sau a vantului puternic care a batut toata noaptea nu am resit sa prin decat un crap de 5,5 kg.sambata dimineata ne/am mutat pe capatul celalalt al baltii unde pescuise si Florentin cu Piticu cu o zi inainte si nu am reusit sa aruncam bine lansetele ca pestele si/a facut imediat prezenta cu o frecventa extraordinara.interesant este ca inainte cu o saptamana pe acelasi loc intr/o zona mai izolata si cu apa de 2.5-3m am aruncat in jur de 3-4 kg de bile tari fara a pescui.sambata dimineata cand am ajuns pe loc in aceiasi zona am mai aruncat 3kg de bile inbaiate puternic in CSL si Multimino si am tot tatonat zona cu o lanseta personalizata cu o bila tare18 si un pop/up12dar fara nici o prezentare.dupa 3 ore de driluri cu crapi de 2-4kg intr/o zona adiacenta unde pescuiam cu naditoare ma/m pus pe aruncat cam 2 kg de bile tari si solubile pe patul pe care pescuiam cu naditoare si porumb sa vad ce se intampla.spre surprinderea mea cu toate ca ma asteptam la asa ceva timp de 8 ore nu am mai avut nici o prezentare in timp ce colegii din dreapta mea aveau aceiasi constanta de invidiat dar mi/am pastrat calmul :-? .asa cum teoretic ma asteptam seara pe la 11 dupa 8 ore de pauza apare si prima trasatura urmata de multe altele dupa care cedez pe la 1.30 si scot lansetele din apa si las doar lanseta personalizata din zona nadita numai cu bile tari pe care am plantato migalos la buza plaurului ca sa ma asigur ca totul este ok si am presarat in jurul monturii cateva pelete de fish meal.pe la 2.30 am sarit ca ars din sacul de dormit stiind ca in apa mai am doar personalizata parcata la plaus si aduc la mal un sui de 4 kg,o arunc de pe mal si mai intra o salonta tot de 4 dupa care renunt si scot si aceasta lanseta pt a ma odihni.surpriza insa sa produs dimineata cand plin de energie arunc 3 la naditoare pt a reancepe recitalul si personalizata o arunc tot in zona ,,speciala''dar putin mai departe intr/un canal care pleca sub plaur si apa era mai adanca cu 40cm,intre timp pe balta isi face aparitia si Vlad Pavlovici care venise in vizita pt a vedea balta,arunc lanseta pun swigerul ma intorc sa plec si in nici 30 sec o tresatura seaca,intep la fel de sec si reusesc sa/l tin sa nu intre sub plaur si realizez ca la capatul firului am primul dulap al anului dar spre sansa lui si ghinionul meu a fost mai isistent decat mine a inotat calm batraneste paralel cu plurul spre mal si a reusit sa jaloneze unul din parii care ancoreaza plaurii si sa/mi reteze firul si sa ma lase cu ochii in soare.
mai pe scurt mai pe lung cam asta sa intamplat la socializarea de la sfarsitul saptamanii trecute.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”