Prima oara in delta !

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
daniell
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 24 Iul 2015, 01:53

Prima oara in delta !

Mesaj de daniell » 24 Iul 2015, 02:10

Vreau sa incep prin a va saluta .. si apoi vreau sa va zic ca de ceva vreme visez sa ajung si eu in delta si anul acesta am posibilitatea, pfuuu deja am zile bune (mai ales nopti nedormite) in ideea de a obtine toate informatiile necesare unei excursii reusite (promit sa revin in fiecare an daca totul merge bine) asadar daca aveti bunavointa sa ma ajutati cu orice informatii utile de genul:
- 1-2 locuri bune pt pescuit si binenteles campat (vreau sa merg cu cortul si vizez in special rapitorii somn, salau si stiuca)
preferabil un loc umbrit in cazul in care prind canicula (vreau sa merg la sfarsitul lunii august)
daca nu cer prea mult indicatii despre cum ajung acolo
- de unde pot inchiria o barca in zona respectiva si cam la ce costuri sa ma astept pentru o saptamana
am nevoie de un permis special pentru a naviga cu barca?
- de unde iau momeli in zona?
- orice alta informatie care m-ar putea ajuta sa am un concediu placut
la ora asta nu imi amintesc alte aspecte pe care nu le cunoasc dar o sa mai completez

sper sa nu fie cu deranj si chiar vreau sa le multumesc celor care doresc sa ma ajute ... bafta!

Avatar utilizator
nica jr.
senior
senior
Mesaje: 306
Membru din: 19 Feb 2011, 09:17
Localitate: Focsani

Re: Prima oara in delta !

Mesaj de nica jr. » 24 Iul 2015, 19:59

in primul rand de unde esti.
- te poti duce la Murghiol pe Dunarea veche , momeala cumperi din Tulcea nu ai cum sa retezi magazinele din sensul giratoriu iar ca transport vb. cu NICU 0767522473 are barca te duce la orice ora pretul se negociaza ,

Avatar utilizator
daniell
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 24 Iul 2015, 01:53

Re: Prima oara in delta !

Mesaj de daniell » 27 Iul 2015, 22:07

salutari si scuze de raspunsul intarziat .. sunt din bistrita si din pacate nu am gasit un camarad care sa fi fost in delta .. deci daca cineva doreste sunt locuri libere in masina ... am inteles cu momeala si deasemenea o sa caut mai multe informatii despre acest loc .. alte variante?

Avatar utilizator
baubau
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 25 Mar 2009, 15:11
Localitate: Constanta

Re: Prima oara in delta !

Mesaj de baubau » 28 Iul 2015, 19:02

daniell scrie:salutari si scuze de raspunsul intarziat .. sunt din bistrita si din pacate nu am gasit un camarad care sa fi fost in delta .. deci daca cineva doreste sunt locuri libere in masina ... am inteles cu momeala si deasemenea o sa caut mai multe informatii despre acest loc .. alte variante?

Pe la sf de august merg si eu pe bucla. La intrare in Tulcea faci dreapta spre Mahmudia (pana sa faci dreapta continui spre centru la hotel Delta parca sa-ti iei permisele)...Acolo iei bacul (la Mahmudia) si sari garla pe partea cealalta (duminica nu circula). Mergi paralel cu digul si tii pana dai de un loc liber si care iti face cu ochiul. Pe bucla e curentul slab fata de bratele principale, si tot acolo s-au nascut povesti frumoase. Daca mergi pe bucla ai masina la fundul tau si in plus economisesti si niste bani ca nu ai nevoie de barca.

Avatar utilizator
lukyan82
membru activ
membru activ
Mesaje: 125
Membru din: 10 Iun 2010, 23:14

Re: Prima oara in delta !

Mesaj de lukyan82 » 29 Iul 2015, 09:18

Salut.Aveti grija cu campatul,sa aveti permis si pt masina si foarte mare curatenie la locul de pescuit,Se umbla cu amenzi.

Avatar utilizator
daniell
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 24 Iul 2015, 01:53

Re: Prima oara in delta !

Mesaj de daniell » 31 Iul 2015, 10:04

baubau scrie:Pe la sf de august merg si eu pe bucla. La intrare in Tulcea faci dreapta spre Mahmudia (pana sa faci dreapta continui spre centru la hotel Delta parca sa-ti iei permisele)...Acolo iei bacul (la Mahmudia) si sari garla pe partea cealalta (duminica nu circula). Mergi paralel cu digul si tii pana dai de un loc liber si care iti face cu ochiul. Pe bucla e curentul slab fata de bratele principale, si tot acolo s-au nascut povesti frumoase. Daca mergi pe bucla ai masina la fundul tau si in plus economisesti si niste bani ca nu ai nevoie de barca.
suna bine varianta aceasta avand in vedere ca o sa fim cu masina aproape (in caz ca nu ne place locul putem schimba)
lukyan82 scrie:Salut.Aveti grija cu campatul,sa aveti permis si pt masina si foarte mare curatenie la locul de pescuit,Se umbla cu amenzi.
chiar nu se pune problema de curatenie .. peste tot pe unde merg si pe rauri .. e cam primul lucru .. din pacate oriunde ai merge e plin de pet-uri si ambalaje folosite ... inca avem (noi ca neam **== ) o aura de superioritate fata de natura si o nesimtire jegoasa fata de compatriotii nostri .. trist dar adevarat!

Avatar utilizator
Voinescu_Ciprian
utilizator
utilizator
Mesaje: 32
Membru din: 30 Mai 2014, 15:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima oara in delta !

Mesaj de Voinescu_Ciprian » 31 Iul 2015, 10:21

Salut daniel in ce perioada vrei sa faci iesirea la dunare?
Voinescu Ciprian - Carp Gym

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”