INTREBARE

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mariusbulanel
Veteran
Veteran
Mesaje: 509
Membru din: 25 Oct 2008, 18:05
Localitate: Baia Mare
Contact:

INTREBARE

Mesaj de mariusbulanel » 12 Apr 2009, 10:26

Mi-am achizitionat 2 bete baracuda mustang 3.90 din 3 bucati 3.5 lb si unu tot baracuda 3.90 din 2 bucati 5 lb pe post de spod ,si sunt impresionat de ele @-),eu unu ma inteleg ff bine cu ele... as vrea o parere sincera de la cunoscatori..... e buna alegerea ?

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: INTREBARE

Mesaj de toader nicolae » 12 Apr 2009, 10:43

Eu folosesc bete extreme carp tot de la baracuda si nu le-as mai schimba.Anul trecut un prieten a cumparat 3 mustang si am pescuit si eu cu ele de curiozitate si s-au comportat foarte bine dar am aruncat putin mai mult cu ale mele desi mustang sunt mai subtiri si mai usoare.Cred ca in materie de bete baracuda este o alegere buna privind raportul calitate-pret dar mulinetele pe care le-am cumparat de la baracuda mi-au facut numai probleme.

Avatar utilizator
catalin2804
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 09 Noi 2008, 15:00
Localitate: Suceava
Contact:

Re: INTREBARE

Mesaj de catalin2804 » 12 Apr 2009, 13:46

despre x-force-ul din 2 buc. stiti ceva? ati folosit sau vazut pe balta cum se comporta?

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: INTREBARE

Mesaj de vali003 » 12 Apr 2009, 15:11

mariusbulanel scrie:Mi-am achizitionat 2 bete baracuda mustang 3.90 din 3 bucati 3.5 lb si unu tot baracuda 3.90 din 2 bucati 5 lb pe post de spod ,si sunt impresionat de ele @-),eu unu ma inteleg ff bine cu ele... as vrea o parere sincera de la cunoscatori..... e buna alegerea ?
Am pescuit in urma cu 3 ani cu aceste bete , nu stiu cum se mai prezinta ceea ce este pe piata azi , cele de atunci erau super, am scos crap de 25 kg.cu ele .Eu zic , la pescuit pe distante medii sint excelente .

Avatar utilizator
mariusbulanel
Veteran
Veteran
Mesaje: 509
Membru din: 25 Oct 2008, 18:05
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: INTREBARE

Mesaj de mariusbulanel » 12 Apr 2009, 18:28

vali003 scrie:
mariusbulanel scrie:Mi-am achizitionat 2 bete baracuda mustang 3.90 din 3 bucati 3.5 lb si unu tot baracuda 3.90 din 2 bucati 5 lb pe post de spod ,si sunt impresionat de ele @-),eu unu ma inteleg ff bine cu ele... as vrea o parere sincera de la cunoscatori..... e buna alegerea ?
Am pescuit in urma cu 3 ani cu aceste bete , nu stiu cum se mai prezinta ceea ce este pe piata azi , cele de atunci erau super, am scos crap de 25 kg.cu ele .Eu zic , la pescuit pe distante medii sint excelente .


dar sunt misto tinand cont ca sunt amator pt mine sunt suficient

dar de mulinetele banax helicon 5600 ce parere aveti leam pus la baracude :x si merg bineeeeeeee
:D

Avatar utilizator
mariusbulanel
Veteran
Veteran
Mesaje: 509
Membru din: 25 Oct 2008, 18:05
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: INTREBARE

Mesaj de mariusbulanel » 12 Apr 2009, 18:29

toader nicolae scrie:Eu folosesc bete extreme carp tot de la baracuda si nu le-as mai schimba.Anul trecut un prieten a cumparat 3 mustang si am pescuit si eu cu ele de curiozitate si s-au comportat foarte bine dar am aruncat putin mai mult cu ale mele desi mustang sunt mai subtiri si mai usoare.Cred ca in materie de bete baracuda este o alegere buna privind raportul calitate-pret dar mulinetele pe care le-am cumparat de la baracuda mi-au facut numai probleme.
dar cum ce pret eu?...si din cate bucati...respectiv cate livre?

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: INTREBARE

Mesaj de toader nicolae » 12 Apr 2009, 18:53

mariusbulanel scrie:
toader nicolae scrie:Eu folosesc bete extreme carp tot de la baracuda si nu le-as mai schimba.Anul trecut un prieten a cumparat 3 mustang si am pescuit si eu cu ele de curiozitate si s-au comportat foarte bine dar am aruncat putin mai mult cu ale mele desi mustang sunt mai subtiri si mai usoare.Cred ca in materie de bete baracuda este o alegere buna privind raportul calitate-pret dar mulinetele pe care le-am cumparat de la baracuda mi-au facut numai probleme.
dar cum ce pret eu?...si din cate bucati...respectiv cate livre?


Uita-te pe .baracuda.com.ro si gasesti acolo tot ce vrei dar nu te baga la mulinete caci alea pe care le-am luat eu au fost varza.Cred ca hd 565 se numeau mulinetele dar poate alte modele sa fie bune cere detalii la alti pescari care folosesc mulinete de la baracuda.Personal pescuiesc cu mulinete okuma pl si sunt foarte multumit de ele

Avatar utilizator
mariusbulanel
Veteran
Veteran
Mesaje: 509
Membru din: 25 Oct 2008, 18:05
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: INTREBARE

Mesaj de mariusbulanel » 13 Apr 2009, 19:42

Uita-te pe .baracuda.com.ro si gasesti acolo tot ce vrei dar nu te baga la mulinete caci alea pe care le-am luat eu au fost varza.Cred ca hd 565 se numeau mulinetele dar poate alte modele sa fie bune cere detalii la alti pescari care folosesc mulinete de la baracuda.Personal pescuiesc cu mulinete okuma pl si sunt foarte multumit de ele[/quote]

mersi mult de informati...
fire intinse
:D

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: INTREBARE

Mesaj de misu_sipanu » 13 Apr 2009, 19:49

In privinta betelor de crap Baracuda sta binisor,finisajele lasa de dorit,dar pt cineva care nu tine la marca,lucreaza bine la pretul care se cere.In privinta mulinetelor...FUGITI CIT MAI DEPARTE,uitati ca Baracuda are SI mulinete :-q

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: INTREBARE

Mesaj de toader nicolae » 14 Apr 2009, 00:08

misu_sipanu scrie:In privinta betelor de crap Baracuda sta binisor,finisajele lasa de dorit,dar pt cineva care nu tine la marca,lucreaza bine la pretul care se cere.In privinta mulinetelor...FUGITI CIT MAI DEPARTE,uitati ca Baracuda are SI mulinete :-q

Sa inteleg ca si tu te-ai ars cu mulinete de la baracuda?????

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”