Balti cu stiuca

esox lucius

Moderator: mini_mic

Avatar utilizator
Adam Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 18 Mar 2009, 20:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Balti cu stiuca

Mesaj de Adam Mihai » 23 Mar 2009, 18:26

Va salut !
As dori si eu niste balti in care predomina rapitorul ( preferabul stiuca ) . Balti din Campia Romana , preferabil =))
!!! F!R !NT!NS !!!

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de PsiHo » 04 Apr 2009, 20:31

dc cauti balti? cand ai la 30km neajlov e plin de stiuca si clean ;)

Avatar utilizator
ladau_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 14 Apr 2009, 10:39
Localitate: Arad
Contact:

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de ladau_alex » 17 Apr 2009, 21:56

Deci eu sunt din Arad si pentru cei care sunt de pe aci vreau sa va recomand pescaria de la Vladimirescu care este impartita in 4 balti : o balta mica plina cu crapi super mari si scoicari uriasi;o balta mare plina cu amur si crap mare ; o balta medie plina cu trestie in care se gaseste mult crap si caras iar ultima si cea mai "PESA" balta este cea cu ffff.multa stiuca . Eu merg acolo la fiecare sf. de saptamana si iarna in special am prins multe stiuci iar vara merge foarte bine crapul. Daca vreti sa dati la stiuca trebuie sa puneti doar o struna cu carlig simplu de stiuca nu foarte mare fara plumb doar cu un pestisor agatat de coada. Daca prindeti o zi buna de pescuit ar trebui sa plecati acasa cu vreo 20 kg de stiuca;) ---<>< iar vara va recomand balta cea mare bogata in crap si amur;) si sa dati la pluta fixa cu o singura boaba de porumb de conserva;)

Avatar utilizator
krammar
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 21 Feb 2008, 20:53
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de krammar » 21 Apr 2009, 18:55

No! că faine-s bălţile aiestea. Că ce mi-ar plăcea să fie şi pă lângă Cluj măcar o baltă ca aiestea.

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de nagy victor » 21 Apr 2009, 21:59

krammar scrie:No! că faine-s bălţile aiestea. Că ce mi-ar plăcea să fie şi pă lângă Cluj măcar o baltă ca aiestea.
Daca crezi ca nu e prea departe orasul Alesd din Bihor de locul unde stai , iti propun sa faci o vizita pe cele 3 balti recent deschise pescuitului , mai exact inainte de a intra in oras este un pod care traverseaza riul Crisul Repede, nu treci peste pod , o iei la dreapta pina ajungi la o cabanuta , acolo il gasesti pe Zoli (un baiat super dar sa nu-i spuneti ca l-am laudat).Balta de 3 ha are caras , crap si amur , o balta de 1 ha are numai craoi si o balta tot de 1 ha are stiuca.
taxa :
- 50 ron (2 crapi + caras cit poti prinde)
- 20 ron C & R (FARA PESTE)
Balta 1
Imagine

Imagine
Balta 2
Imagine
Imagine
Balta 2/3
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
DISTRACTIE PLACUTA SI FIR INTINS !
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
smiley199
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 21 Apr 2009, 11:49

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de smiley199 » 27 Apr 2009, 09:48

ladau_alex scrie:Deci eu sunt din Arad si pentru cei care sunt de pe aci vreau sa va recomand pescaria de la Vladimirescu care este impartita in 4 balti : o balta mica plina cu crapi super mari si scoicari uriasi;o balta mare plina cu amur si crap mare ; o balta medie plina cu trestie in care se gaseste mult crap si caras iar ultima si cea mai "PESA" balta este cea cu ffff.multa stiuca . Eu merg acolo la fiecare sf. de saptamana si iarna in special am prins multe stiuci iar vara merge foarte bine crapul. Daca vreti sa dati la stiuca trebuie sa puneti doar o struna cu carlig simplu de stiuca nu foarte mare fara plumb doar cu un pestisor agatat de coada. Daca prindeti o zi buna de pescuit ar trebui sa plecati acasa cu vreo 20 kg de stiuca;) ---<>< iar vara va recomand balta cea mare bogata in crap si amur;) si sa dati la pluta fixa cu o singura boaba de porumb de conserva;)
Si eu sunt tot din arad si caut de mult o balta cu stiuca. Care este taxa pe anul 2009?(la toate cele 4) si inca o intrebare oare se poate da si la artificiale?

Avatar utilizator
ladau_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 14 Apr 2009, 10:39
Localitate: Arad
Contact:

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de ladau_alex » 30 Apr 2009, 16:36

deci cred ca taxa este de 30 ron si potzi sa dai la ce vrei si la artificiale doar nush akm dak mai ii voie la stiuca adk mai ii voie dar nu poti sa o iei acasa :P dar te-as sfatui sa mergi la crap ca este superb ;)

Avatar utilizator
smiley199
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 21 Apr 2009, 11:49

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de smiley199 » 01 Mai 2009, 11:30

Multumesc pentru raspuns. Voi testa balta zilele urmatoare. Fir intins!

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de timer » 21 Dec 2009, 15:16

Pai si io ma gandii, azinoapte...Dadura astia de la primaria Craiova drumu la patinoaru' din fatza Prefecturii...Cu 10 Ron intratu..Da se poa si far' de bani...Ziceam io ,ca sa-ncerc la copca noaptea ,cand sunt comunitarii betzi...Doua scule,varnisuri,ace,rame,plumbi si burghiu, sa fac copca-n patinoar...Ca nu se stie,poate-mi trage si mie frun salau,o stiuca ceva..Si ma si filmeaza astia de la regionale si ma vedetzi la lucru...Fir intins la coltzoasa... :-w

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de stefanflorin » 22 Dec 2009, 15:33

am fost eu azi noapte Timer, nu manca c-au oprit muzica :-??
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
budspencer
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 09 Noi 2008, 10:59

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de budspencer » 22 Dec 2009, 20:22

si in ilfoveni balta 5 (Dambovita) e ceva stiuca,acum nu stiu cata a mai ramas ca au vandut anul asta la greu si stiuca si crap

Avatar utilizator
bebechelemen
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 25 Noi 2007, 11:06

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de bebechelemen » 22 Dec 2009, 21:41

SANPAUL LINGA ODORHEIUL SECUIESC
DENSITATE MARE

SARBATORI FERICITE TUTUROR
denissa

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de Madalin Dirla » 22 Dec 2009, 22:08

Chiroiu si Magura Buturugeni

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de Andu105 » 27 Dec 2009, 16:33

o mica intrebare......imi poate spune cineva unde ma pot duce in zilele urmatoare la un pescuit pe langa bucuresti (rapitor normal),rauri nu balti cu plata
E prima oara cand incerc acest stil de pescuit,normal nu stiu absolut nimic dar incerc....(e greu fara pescuit)

Va multumesc

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Balti cu stiuca

Mesaj de Madalin Dirla » 27 Dec 2009, 19:22

Andu105 scrie:o mica intrebare......imi poate spune cineva unde ma pot duce in zilele urmatoare la un pescuit pe langa bucuresti (rapitor normal),rauri nu balti cu plata
E prima oara cand incerc acest stil de pescuit,normal nu stiu absolut nimic dar incerc....(e greu fara pescuit)

Va multumesc
Andu,incearca pe Arges ;) !!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la stiuca”