Dunarea primavara

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Avatar utilizator
grammy
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 30 Mar 2008, 11:54
Localitate: Constanta
Contact:

Dunarea primavara

Mesaj de grammy » 07 Mar 2009, 15:27

Va salut prieteni pescari! Propun acest subiect deoarece uitandu-ma pe geam se pare ca vremea da semne de incalzire. Putem vorbi oare deja despre iesiri pe minunatul mal al Dunarii? Cam de cand incepe sa manance crapul la Dunare? Il gasim deja in preajma copacilor scufundati sau trebuie sa asteptam incalzirea apei mai mult...
Pun aceste intrebari deoarece prohibitia ne bate la usa si pana acuma eu personal nu am iesit deloc la Dunare primavara pana se inchide. Imi este dor sincer de padurea de salcami de pe maulul apei si cred ca saptamana viitoare am sa fac o vizita :)

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Dunarea primavara

Mesaj de Butaru Gabriel » 07 Mar 2009, 15:37

grammy scrie:Va salut prieteni pescari! Propun acest subiect deoarece uitandu-ma pe geam se pare ca vremea da semne de incalzire. Putem vorbi oare deja despre iesiri pe minunatul mal al Dunarii? Cam de cand incepe sa manance crapul la Dunare? Il gasim deja in preajma copacilor scufundati sau trebuie sa asteptam incalzirea apei mai mult...
Pun aceste intrebari deoarece prohibitia ne bate la usa si pana acuma eu personal nu am iesit deloc la Dunare primavara pana se inchide. Imi este dor sincer de padurea de salcami de pe maulul apei si cred ca saptamana viitoare am sa fac o vizita :)
La Dunare crapul se prinde de la 1 Ianuarie pana la 31 Decembrie 8->

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: Dunarea primavara

Mesaj de ROSCA MIREL » 07 Mar 2009, 22:32

La Dunare crapul se prinde de la 1 Ianuarie pana la 31 Decembrie 8->[/quote]
sau de cite ori faci o iesie pe malul dunari

Avatar utilizator
darius_gabi
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 14 Feb 2009, 14:19

Re: Dunarea primavara

Mesaj de darius_gabi » 15 Mar 2009, 15:47

in ce zona a dunari pescuiti?

Avatar utilizator
alyns
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 05 Iul 2008, 22:23

Re: Dunarea primavara

Mesaj de alyns » 30 Mar 2009, 21:03

si eu vreau sa ies la sfarsitul sapt asta pt 3 zile si stiu ceva locuri cu golfuri si pomi in apa ce ziceti apa relativ mica 2-3 metri pot sa incerc sa vedem ce o sa iasa si luni va raspund cum a fost cu stima la toata lumea :-h

Avatar utilizator
cdeugen
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 26 Feb 2009, 10:56

Re: Dunarea primavara

Mesaj de cdeugen » 01 Apr 2009, 15:55

si eu as vrea sa ma duc la un peste pe dunare luni acum care vine ... am auzit ca se cam prinde crapul si ma duc sa vad daca la vine si la mine , am sa va anunt si eu cand ma intorc.. dar pana atunci ... inca asteptam si alte informatii concrete cu pescuitul pe dunare in perioada asta.

Avatar utilizator
alyns
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 05 Iul 2008, 22:23

Re: Dunarea primavara

Mesaj de alyns » 01 Apr 2009, 22:00

eu vineri plec ,miine merg pina la severin si am sa vad cum ii dunarea si vremea , duminica seara revin cu date desper ce a mers si la ce anume , cu stima si fire cit mai intinse la toata lumea .p.s.eu in zona caras am sa merg

Avatar utilizator
alyns
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 05 Iul 2008, 22:23

Re: Dunarea primavara

Mesaj de alyns » 05 Apr 2009, 21:09

am revenit de la dunare , super vremea si cu pestele a fost ok am luat ceva caras si am scapat 2 crapi se mai intimpla

Avatar utilizator
cdeugen
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 26 Feb 2009, 10:56

Re: Dunarea primavara

Mesaj de cdeugen » 18 Apr 2009, 11:00

alyns scrie:am revenit de la dunare , super vremea si cu pestele a fost ok am luat ceva caras si am scapat 2 crapi se mai intimpla


Zi-mi si mie te rog unde pe Dunare ai fost si la ce ai dat :d ca vreau sa ma mai duc si eu o data .... nu ma las :D

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Dunarea primavara

Mesaj de gor965 » 18 Apr 2009, 11:03

cdeugen scrie: Zi-mi si mie te rog unde pe Dunare ai fost si la ce ai dat :d ca vreau sa ma mai duc si eu o data .... nu ma las :D
Sa nu te lasi...chiar daca-i prohibitie ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 131
Membru din: 15 Dec 2007, 13:58

Re: Dunarea primavara

Mesaj de Alexandru » 19 Apr 2009, 07:37

Am fost in perioada 9-13 04 in delta (pe Sf Gheorghe si Litcov) si nu am luat nimic. Ape crescute si destul de reci.

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: Dunarea primavara

Mesaj de toader nicolae » 19 Apr 2009, 10:09

Atata amenda v-as da ca v-ati satura si voi si urmasii urmasilor vostri de pescuit in prohibitie.Dar asta e ,nu am nici o putere si voi puteti sa pescuiti linistiti.

Fire intinse ,dar dupa ce se termina prohibitia,pana cand se termina pot sa va urez doar mulltaaaaaaaaaaaa baftaaaaaa. :-SS :-SS :-SS

Avatar utilizator
Alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 131
Membru din: 15 Dec 2007, 13:58

Re: Dunarea primavara

Mesaj de Alexandru » 19 Apr 2009, 13:38

Cred ca am fost chiar la limita(in fiecare an fac la fel).

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Dunarea primavara

Mesaj de gor965 » 19 Apr 2009, 15:16

toader nicolae scrie:Atata amenda v-as da ca v-ati satura si voi si urmasii urmasilor vostri de pescuit in prohibitie.Dar asta e ,nu am nici o putere si voi puteti sa pescuiti linistiti.

Fire intinse ,dar dupa ce se termina prohibitia,pana cand se termina pot sa va urez doar mulltaaaaaaaaaaaa baftaaaaaa. :-SS :-SS :-SS
Apai sa sti mai Toadere ca sunt ceva ani buni de cand respect legea (ca prostul ,dealtfel) ,desii, a mea parere despre prohibitie e numai una : este perioada cand braconierii sunt singurii stapani pe orice luciu de apa din tara asta !!! X-(
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: Dunarea primavara

Mesaj de toader nicolae » 19 Apr 2009, 16:01

gor965 scrie:
toader nicolae scrie:Atata amenda v-as da ca v-ati satura si voi si urmasii urmasilor vostri de pescuit in prohibitie.Dar asta e ,nu am nici o putere si voi puteti sa pescuiti linistiti.

Fire intinse ,dar dupa ce se termina prohibitia,pana cand se termina pot sa va urez doar mulltaaaaaaaaaaaa baftaaaaaa. :-SS :-SS :-SS
Apai sa sti mai Toadere ca sunt ceva ani buni de cand respect legea (ca prostul ,dealtfel) ,desii, a mea parere despre prohibitie e numai una : este perioada cand braconierii sunt singurii stapani pe orice luciu de apa din tara asta !!! X-(


Asta este atitudinea corecta si crede-ma ca nu faci nimic deosebit.Faci ceie ce este normal intr-o tara ce se vrea civilizata.
Braconirii,probabil ca ar plati kg de peste prins pana acum atat de scump ,ca ar ramane datoare cateva generatii dupa ei.
Stati linistiti ca nu voi avea niciodata puterea necesara sa fac asta,dar poate cineva care o va avea va gandi ca mine...........cine stie???.............eu sper

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”