PETROSANIUL CU PROBLEME INTRE ASOCIATI

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cartus762
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 18 Feb 2009, 21:03
Localitate: Vulcan HD.

PETROSANIUL CU PROBLEME INTRE ASOCIATI

Mesaj de cartus762 » 08 Mar 2009, 13:31

In municipiul Petrosani a fost oi singura asociatie condus de dl. Stoica si a fost foarte bine pana cand sau mai desciis inca doua asociati .LOSTRITA si SALMO CARPATICA.si de atunci sant numai discuti intre membri asociatiilor ca ala e autorizat ca ala nu stie cineva sami raspunda la intrebare?daca vizam la ori care dintre asociati sant sanse sa avem probleme cu fialele sau mai pe inteles ori unde asi merge la pescuit pe apele tari in afara locurilor unde este interzis,sa fiu amendat pentru ca una din cele trei asociati nu este autorizata sau din cauza altor probleme .repet asociatiile....LOSTRITA... SALMO CARPATICA ...si FOSTA ASOCIATIE CONDUSA DE DOMNUL STOICA .ASTEPT RASPUNS PE ADRESA DE IMAIL .......CARTUS_762@YAHOO.CO.UK
. VA MULTUMESC ANTICIPAT
OCROTITI NATURA FI FAUNA

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: PETROSANIUL CU PROBLEME INTRE ASOCIATI

Mesaj de doru » 10 Mar 2009, 22:00

Orice asociatie legal constituita si inregistrata poate elibera carnete de membru si in numele pescarilor inscrisi in asociatie poate procura[de fapt obligatoriu] permise de pescuit eliberate de ANPA,dupa dupa ce acestea se vor tipari.
Dupa noua lege ,care de altfel este incurcata si deocamdata se incearca a fi ocolita de cativa mahari cu interese de blocare a ei,orice pescar poate obtine permis de pescuit eliberat de ANPA cu taxa platita la trezorerie,fara a fi obligat sa fie inscris in vreo asociatie de pescuit.
Oricum anul acesta o sa fie haos cu permisele .

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: PETROSANIUL CU PROBLEME INTRE ASOCIATI

Mesaj de nagy victor » 10 Mar 2009, 22:41

Ii rog pe cei de la ANPA sa anunte in presa fiecarui judet locurile unde se poate pescui cu permisul lor fara sa fii membru la o asociatie sau club de pescari .
exempu ; pe cris de la A----ANPA-----pina la B . de la B------AJV X------pina la C . de la C------AJV Y------pina la D , si asa mai departe .
Ar avea ( putin ) de lucru domnii inspectori dar astfel mii de pescari ar evita discutiile neplacute cu asociatiile care isi apara teritoriul pt. care platesc taxe si ar evita amenzile politiei si al jandarmeriei care pur si simplu isi fac meseria ( in sfirsit )
Cred ca nu este ceva imposibil de realizat ! :-B 8-> :-h
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: PETROSANIUL CU PROBLEME INTRE ASOCIATI

Mesaj de eugen » 11 Mar 2009, 00:00

Le cam lipseste vointa si elanul.
Vorba aia, "daca ceilalti nu fac,n-om fi noi mai fraieri sa ne apucam"

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: PETROSANIUL CU PROBLEME INTRE ASOCIATI

Mesaj de tavimai » 12 Mar 2009, 11:18

eugen scrie:Le cam lipseste vointa si elanul.
Vorba aia, "daca ceilalti nu fac,n-om fi noi mai fraieri sa ne apucam"

NU FRATE ! Inca "acolo sus coace buboiu " si nu este clara deloc !Si de-ar vrea tot nu prea stiu ce sa zica !Sunt interese mari ca sa se "schimbe schimbarea schimbarii" si nu mai stiu nici ei nimic clar ca se fac tot felul de interventii ca sa fie cum vor aia de cred ca s-au nascut cu apele-n brate !S-ar putea ca tot anul sa "pescium in ape tulburi" !Suna-ti inspectorul anpa ca sa vezi daca mai traieste si sa te lamureasca pana nu vin ceilalti si-si pun oamenii lor !

Avatar utilizator
lupul singuratic
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 16 Feb 2009, 20:25

Re: PETROSANIUL CU PROBLEME INTRE ASOCIATI

Mesaj de lupul singuratic » 26 Mar 2009, 18:03

parerea mea este ca se dau lupte mari pe" ape" si bineinteles pe unele pusturi "calduroase'. Noi cei care vrem sa platim acea taxa de pescari sportivi,taxa care nu ne incalzeste cu nimic ,pt.ca tot bani pe apa simbetei sunt,nu face nimeni nimic pentru noi-ma refer la repopulari,etc-deci noi raminem cu banii dati si cu intrebarea -ai cui suntem?.........la finalul finalului,cind apele se vor impartii,cind posturile se vor ocupa si cind se va termina de impartit " ciolanul " oferit de infiintarea acestui ANPA ,fiecare cistigator isi va face legea,adica vor venii din nou cu taxe de filiala,cu taxa pt. mai stiu eu ce sau.........vom plati acei 30 lei la ANPA si vom merge cu bani la noi cind mergem la pescuit pt. ca nu se stie niciodata cine si ce taxa mai pune.Vorba unora -CU CE MA INCALZESTE INFIINTAREA ALTEI FILIALE ? subscriu si as spune : La ce bun atitea ? Pe mine ma intereseaza sa stiu ca pot pescui linistit fara teama de a fi amendat,sa stiu unde pot pescui si unde nu,sa stiu cind pot pescui si cind nu iar in rest ce atitea povesti ca e Stoica ,ca e Lostrita sau mai stiu eu care.Va trece acest an si tot nu vom sti exact in ce ape pescuim !

Avatar utilizator
ratiu_iosif
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 15 Apr 2009, 11:00
Localitate: Petrosani
Contact:

Re: PETROSANIUL CU PROBLEME INTRE ASOCIATI

Mesaj de ratiu_iosif » 18 Apr 2009, 13:41

salut si eu sunt din petrosani si sunt membru al clubului lostrita.Am fost membru si sezonul trecut si nu am avut probleme.Chestia e ca la noi pescarii au inceput sa aduca discutii ca acolo nu poti pescui ca nu esti inscris la stoica ca esti de la lostrita si nu au toate avizele necesare si ca lostrita pentrosani nu este autorizata sa emita permise pentru pescuit.NU ESTE ADEVARAT ... Spun sigur ca permisele de la lostrita sunt valabile .... Am sunat si mam interesat .In judetul hunedoara au fost aprobate doar 5 asociati care sa poata emite permise , printre care si lostrita .

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”