Canalul Litcov

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dorrru
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 24 Dec 2013, 12:44

Canalul Litcov

Mesaj de dorrru » 29 Iun 2014, 12:13

Am fost pe canal pe 27-28 iunie pe la km5 .Apa era tulbure rau ca nici platica nu manca. Doar somotei mic am prins si 2-3 kg de platica+oblete pe o japsa langa canal. Suficient cat sa facem o ciorba ptr 4 insi. Renumitul caras de Litcov nu era acasa :). Il vizitam altadata.

Avatar utilizator
prisecariu
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 31 Aug 2014, 09:33

Re: Canalul Litcov

Mesaj de prisecariu » 31 Aug 2014, 14:05

Am programat o vizita la inceputul lunii septembrie , daca a mai fost cineva curand , mi-ar prinde bine ceva informatii. Multumesc.

Avatar utilizator
dorrru
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 24 Dec 2013, 12:44

Re: Canalul Litcov

Mesaj de dorrru » 31 Aug 2014, 17:34

am fost pe canalul Litcov pe 28 aug si am pescuit din barca de la intrare pana la 4-5 km
am prins un caras la rama alba groasa langa momitor cu mamaliga (asa pescuiesc de obicei la caras )
asta m-a incurajat sa vizitez toate locurile unde prinsesem bine caras anul trecut pe toamna
n-am mai prins nimic timp de 3 ore si am plecat ...
apa tulbure rau , atat pe Sfantu Gheorghe cat si pe Litcov
cred ca mai trebuie asteptat vreo 2-3 saptamani
Sanatate!

Avatar utilizator
sunshine21
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 22 Aug 2016, 11:26

Re: Canalul Litcov

Mesaj de sunshine21 » 22 Aug 2016, 11:32

Salut,

Cum mai este pe canalul Litcov. Intentionez sa merg pe la mijlocul lui septembrie.
As vrea sa dau in special la crap. O sa am ceva porumb uscat pentru nadit. Nu stiu daca sa fac si porumb fermentat... Mamaliga o sa fac sa fie cat de cat tare, sa stea mai mult pe momitor, iar pe ac o sa incerc de toate, de la porumb flotant, popup-uri si boilies.

Ceva recomandari?

Multumesc!

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”