Federatia fara Popescu

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de miyagi » 24 Aug 2016, 00:33

florentiniuga scrie:@Sandu Podaru
Nu cred ca ai inteles bine la cine se refera Tica (chiar exista, il cunosc eu [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]), cand il face mitoman.

@miyagi
Nu mai vorbim, ca si tu ai agitat apele la fel ca Popescu, doar ca de partea cealalta. Berbeci care sa se dea cap in cap si lupi moralisti sunt pe toate drumurile.

Sent from my Vodafone Smart Tab 4 using Tapatalk
Dragul meu Florentin!
Daca tu gasesti astfel de berbeci te apreciez! Sincer. Insa! Pe mine m-a costat "batutul (asta) cap in cap" o familie ;). Adica! Unul din motivele divortului meu a fost implicarea mea in "lupta" pentru un pescuit liber, in dauna unui excroc (,) si daca iti aduci bine aminte, trebuie sa realizezi ca cu toata simpatia si subiectivismul meu imi place sa fac treaba serios. M-am batut cu infectul asta pana l-am decapacitat. Am spus "GATA!". Si gata a fost. Odata cu divortul ;). Acuma! Dupa ce s-as-a "termenat" totul, nu are sens sa ma lupt si cu voi. Voi sunteti interesati sau cointeresati. Tacerea mea din ultima vreme pune-o pe seama intoarcerii la pescuitul de agrement. Daca voi v-ati imixtionat si va regasiti in ceea ce a ramas din federatia asta, fiti berbeci ca mine. Sunt multe rufe decspalat in ea. Rufe puturoase. Pline de ceva urat mirositor. Faptul ca reactivati temele astea inseamna ceva. O faceti public. De ce?! Ati provocat un fel de "schisma". Insusitivi-o. Asumativi-o. Daca cereti ajutorul pentru a face ceva cu ea, vorbiti in clar. De fiecare data jntr-un "divort/schisma" initiatorul/vinovatul arunca pisica moarta la celalalt in carca. S-a pus in discutie ideea ca federatia asta e o "palarie" . Cine si-o doreste si de ce? Pai draga frate! Ala sa o si curete ;). Mai vorbim?
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 24 Aug 2016, 10:42

miyagi scrie:
florentiniuga scrie:@miyagi
Nu mai vorbim, ca si tu ai agitat apele la fel ca Popescu, doar ca de partea cealalta. Berbeci care sa se dea cap in cap si lupi moralisti sunt pe toate drumurile.

Sent from my Vodafone Smart Tab 4 using Tapatalk
Dragul meu Florentin!
Daca tu gasesti astfel de berbeci te apreciez! Sincer. Insa! Pe mine m-a costat "batutul (asta) cap in cap" o familie ;). Adica! Unul din motivele divortului meu a fost implicarea mea in "lupta" pentru un pescuit liber,
........ Acuma! Dupa ce s-as-a "termenat" totul, nu are sens sa ma lupt si cu voi. Voi sunteti interesati sau cointeresati. Tacerea mea din ultima vreme pune-o pe seama intoarcerii la pescuitul de agrement.
......... Mai vorbim?
Nu mai vorbim, chiar te rog, insist. Ramai la pescuitul de agrement.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 24 Aug 2016, 11:17

APSHD scrie:
florentiniuga scrie:
APSHD scrie:federatia este a pescarilor .. nu a lui popescu
Nu simti contradictia? A caror pescari e federatia? A celor care stau pe margine si arata cu degetul asteptand sa le fie servita pe tava sau a celor din interior care se lupta pentru curatire si corectitudine? Sti ce usor e Marian sa nu faci nimic si sa hulesti ca babele de la gard? Fa o asociatie, chinuie-te sa faci fata tuturor celor care te blameaza, nu ca vrei sa faci parte dintr-o federatie, ci ca te aliezi cu Popescu si esti oportunist, bate-te cu Popescu pe statut si legalitate din interior, cu avocati, economisti, auditori si atunci sa vad daca mai gandesti asa simplist. Oportunist inseamna sa profiti fara scrupule de cel care iti ofera avantaje. Poti sa-mi spui si mie ce avantaje mi-a oferit mie sau altcuiva Popescu? Poate ocazia de a mai fi injurat si de cei pe care-i crezi prieteni, ca de CN-uri adevarate sau FIPS-CIPS nu era vorba atunci cand ne-am inscris in federatie. Stiam ca va fi un drum lung si dificil cu Popescu dar am sperat tot timpul ca vor vedea si altii solutia salvarii (normalizarii) federatiei din interior.
Domnule Iuga cu tot respectul lupta se da atit din interior cit si din exterior.
Asa si trebuie sa fie. Ideea e ca cei din exterior sa inteleaga ca lupta nu trebuie data impotriva federatiei, ci doar a conducerii abuzive a lui Popescu. Pe mine personal nu ma mai intereseaza demult federatia ca pescar, doar ca jurnalist in acest domeniu si daca vrei, ca unul din cei mai atacati si jigniti presedinti de club din federatie, de catre Popescu, tocmai pentru ca m-am opus abuzurilor lui si conducerii discretionare.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de miyagi » 24 Aug 2016, 15:55

florentiniuga scrie:
miyagi scrie:
florentiniuga scrie:@miyagi
Nu mai vorbim, ca si tu ai agitat apele la fel ca Popescu, doar ca de partea cealalta. Berbeci care sa se dea cap in cap si lupi moralisti sunt pe toate drumurile.

Sent from my Vodafone Smart Tab 4 using Tapatalk
Dragul meu Florentin!
Daca tu gasesti astfel de berbeci te apreciez! Sincer. Insa! Pe mine m-a costat "batutul (asta) cap in cap" o familie ;). Adica! Unul din motivele divortului meu a fost implicarea mea in "lupta" pentru un pescuit liber,
........ Acuma! Dupa ce s-as-a "termenat" totul, nu are sens sa ma lupt si cu voi. Voi sunteti interesati sau cointeresati. Tacerea mea din ultima vreme pune-o pe seama intoarcerii la pescuitul de agrement.
......... Mai vorbim?
Nu mai vorbim, chiar te rog, insist. Ramai la pescuitul de agrement.
Aia e. Succes!
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 29 Aug 2016, 12:00

Federația fără Popescu este cam greu. Dar sunt convins că federația fără Iuga o să se descurce!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de gor965 » 29 Aug 2016, 22:27

Popescu Stefan scrie:Federația fără Popescu este cam greu. Dar sunt convins că federația fără Iuga o să se descurce!
Sa va descurca federatia si fara sportivi si fara fonduri de la buget ? ... cu siguranta ca da...da' mai stam de vorba ! :">
Nu stiu cum draq dar cand va citesc parca il vad pe Vadim Tudor ... aveti grija sa nu dati peste vreun Funar, sa va ia partidu' si apoi sa faceti infarct ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 30 Aug 2016, 20:40

Se descurcă, stai liniștit. Și nu am intenție să fac infarct. Poate o să facă alții!

Avatar utilizator
ticairlandezu
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Ian 2012, 14:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de ticairlandezu » 31 Aug 2016, 01:21

Popescu Stefan scrie:Se descurcă, stai liniștit. Și nu am intenție să fac infarct. Poate o să facă alții!
Pe drumul spre Puscarie!!!...e bine sa te tii tare =)) :-t :-t ,...ar fii pacat sa nu ajungi ;)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de gor965 » 31 Aug 2016, 10:51

Popescu Stefan scrie:Se descurcă, stai liniștit...
Sunt convins ... doar ca ma rod anumite curiozitati! :D Presupun ca daca toata lumea la federatie munceste moka, pro bono, face voluntariat, pe gratis, cheltuielile de administrare sunt infime. Chiar asa, federatia asta are vreun angajat cu contract de munca care sa fi fost remunerat cu mai mult de 1 leu in ultimii 5 ani ? Membri ce detin functii de conducere in cadrul federatiei sunt platiti ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 31 Aug 2016, 18:29

Nu este nimeni plătit. Cei care conduc federația o fac fără pretenții financiare pentru că înțeleg exact situația creată și piedicile care se pun în calea funcționării ei. Ce face federația în schimb, asigură prin eforturi proprii participarea gratuită a sportivilor la competiții și le asigură condițiile pe care un sportiv de performanță le merită. Despre asta văd că nu vorbește nimeni. Cât despre cozile de topor care încearcă să facă deranj în interiorul federației (știu ei pentru ce) acestea vor primi ceea ce merită. Adică cuvenitul bombeu în fund.

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 01 Sep 2016, 07:24

ticairlandezu scrie:
Popescu Stefan scrie:Se descurcă, stai liniștit. Și nu am intenție să fac infarct. Poate o să facă alții!
Pe drumul spre Puscarie!!!...e bine sa te tii tare =)) :-t :-t ,...ar fii pacat sa nu ajungi ;)
M-am plictisit de câte ori m-ați băgat la pușcărie. Tu nu te-ai plictisit?
PS Ai curajul să stai față în față cu mine? Curaj, știi unde stau!

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Marian Constantin » 01 Sep 2016, 22:07

Popescu Stefan scrie:
ticairlandezu scrie:
Popescu Stefan scrie:Se descurcă, stai liniștit. Și nu am intenție să fac infarct. Poate o să facă alții!
Pe drumul spre Puscarie!!!...e bine sa te tii tare =)) :-t :-t ,...ar fii pacat sa nu ajungi ;)
M-am plictisit de câte ori m-ați băgat la pușcărie. Tu nu te-ai plictisit?
PS Ai curajul să stai față în față cu mine? Curaj, știi unde stau!

Caracteristic popescu, o federatie pe maidan nu faci ? ..

Avatar utilizator
ticairlandezu
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Ian 2012, 14:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de ticairlandezu » 01 Sep 2016, 22:45

Da am curaj...de ce nu as avea :-? . In octombrie dupa ce vin la Alba de la cupa Regiunilor(aterizez prima data la Bucuresti)...o alta mare competitie organizata chiar su nasul tau, de cluburi din ograda ta si unde eu sunt invitat dar tu NU ;) .... sper ca nu te roade/ficati,mai ales ca nu ai nici un cuvant de spus acolo :-$ ...Am sa te vizitez inca odata ;) ...sper de data asta sa ai poarta deschisa, ca in Mai(anul curent) nu era. Vrei sa-ti dau si detalii(am si martori)

Avatar utilizator
ticairlandezu
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Ian 2012, 14:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de ticairlandezu » 04 Sep 2016, 00:30

Uite nea Fane, am gasit si subiect de discutie comun ;) :

"Da, sigur. Apsalba a facut 5 sedinte pana a reusit sa schimbe sediul prin vot a membrilor fondatori si pe urma sa preia ce a mai ramas din contabilitate.
Nu puteau saracii sa reconstitue si sa stabileasca o valoare certa a prejudiciului pentru ca lipseu acte contabile, registru de casa era praf, extrase de cont nu(a lucrat numai cu banii jos) Si uite asa datorita datoriilor la fisc a fost falimentata as. ca si as Apulum infiintata de el ulterior.
La as. Apulum mai plateste si azi la ANAF, solidar cu inca doi vreo 30.000 lei. Saracii aia doi nu au stiut nimic, numai s-au trezit cu ordin de poprire, unul pe pensie si celalalt pe salar. Belea popete nu gluma. Ce am prezis se va intampla sigur. Pariu!!!
:| :| :| :| "

:)) :)) :)) Muhahahahahahah =)) =)) =))

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 05 Sep 2016, 20:00

De acord. Și dacă îți demonstrez că totul este o minciună, îți ceri scuze public?

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”