Federatia fara Popescu

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Federatia fara Popescu Stefan

Mesaj de florentiniuga » 06 Sep 2016, 02:43

Popescu Stefan scrie:Nu este nimeni plătit. Cei care conduc federația o fac fără pretenții financiare pentru că înțeleg exact situația creată și piedicile care se pun în calea funcționării ei.
Eu nu vad decat o singura piedica.
Popescu Stefan scrie: Ce face federația în schimb, asigură prin eforturi proprii participarea gratuită a sportivilor la competiții și le asigură condițiile pe care un sportiv de performanță le merită. Despre asta văd că nu vorbește nimeni.

Vorbesc eu. CN de rapitor nu se mai tine. CN de feeder nu se mai tine. CN de crap s-a desfasurat fara sa simtim vreo prezenta a federatiei, inafara de doua tricouri si o ambulanta. Nici macar cupe nu erau facute, ne-am agitat noi in timpul competitiei sa ne spalam obrazul. Astea sunt conditiile pe care le merita sportivii? Ce mai performanta!
Popescu Stefan scrie:Cât despre cozile de topor care încearcă să facă deranj în interiorul federației (știu ei pentru ce) acestea vor primi ceea ce merită. Adică cuvenitul bombeu în fund.
In acest moment, neasocierea cu Popescu Stefan personal, e o adevarata binecuvantare. Dar se rezolva pe 17 la Alba sau pe 19 la Bucuresti. Se stie de ce il vaneaza toti pe Popescu Stefan, ca sa puna mana pe functiile si bugetul federatiei, sa-si faca salarii ca la BNR, vile la Monaco si vacante in Las Vegas.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 06 Sep 2016, 12:44

E ușor să minți? CN de Feeder se ține, iar CN de răpitori va fi reprogramat si se va ține în Delta Dunării, la o dată ce se va stabili în AG extraordinară. Motivele se vor expune acolo.

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 06 Sep 2016, 16:53

Și ca să fie clar pentru toată lumea de ce s-a amânat CN la răpitori, este dintr-un motiv foarte simplu; toate competițiile de până acum, s-au desfăsurat pe locatii puse la dispozitie gratuit de deținători. Locația aleasă pentru CN de răpitori, trebuia să se țină pe o locație deținută de unul din membri cluburilor afiliate federației și care a solicitat bani pentru a ține acolo competiția. Îi mulțumim frumos. CN se va ține probabil la sfârșitul lunii octombrie - începutul lunii noiembrie, în Delta Dunării, pe o locație pusă la dispozitie gratuit.
Sper că vei avea bunul simț să-ți ceri scuze. Nu mie, ci celor pe care îi dezinformezi, crezând că îmi faci mie o imagine negativă. Să-ți fie rușine. Dacă știi ce este aia!

PS Sper să încetăm cât de curând „asocierea”.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Marian Constantin » 06 Sep 2016, 21:01

popescu stefan, în curând o sa ramai singur .. asta este realizarea ta !?

Avatar utilizator
ticairlandezu
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Ian 2012, 14:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de ticairlandezu » 07 Sep 2016, 00:18

Marian Constantin scrie:popescu stefan, în curând o sa ramai singur .. asta este realizarea ta !?
Eeee nu chiar singur...promit sa stau la o bere cu el si sa-i explic unde a gresit ;) ...dar va intelege el oare :idea: :?:

p.s. mult mi-ar placea 8-> 8-> 8->

Avatar utilizator
ticairlandezu
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Ian 2012, 14:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de ticairlandezu » 07 Sep 2016, 00:27

Popescu Stefan scrie:De acord. Și dacă îți demonstrez că totul este o minciună, îți ceri scuze public?
Ma jur!!!! dar daca nu-mi demonstrezi :-? :-? :-? :-? ....iti dai demisia :!: :!: :idea: :">

p.s hai sa facem un contract :-?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 07 Sep 2016, 01:04

Popescu Stefan scrie:Sper că vei avea bunul simț să-ți ceri scuze. Nu mie, ci celor pe care îi dezinformezi, crezând că îmi faci mie o imagine negativă. Să-ți fie rușine. Dacă știi ce este aia!

PS Sper să încetăm cât de curând „asocierea”.
Eu nu dezinforme, eu informez, spre deosebire de tine care te-ai trezit abia azinoapte sa-l informezi pe organizator ca ai gasit o locatie in Delta. La fel si cu feederul, azi te-ai grabit sa faci diligentele. Vezi ce buna e critica? Actionezi doar cu jar la cur?

Ca sa-mi fie rusine, invat de la tine ce e aia. Probabil ca devin din ce in ce mai bun. =)) Cea mai buna imagine negativa ti-o faci singur. Asta ma depaseste, n-o sa reusesc niciodata sa folosesc tesla ca tine.

PS Daca speri ca incetam "asocierea" in baza motivului ca am vreo datorie la federatie, mai gandeste-te. Sunt martori ca ai primit banii. Toti banii, de la asociere si pana la zi. Dar ai "uitat" sa eliberezi chitante si nu sunt singurul caruia ai omis sa i le dai, ai antecedente. In afara de asta, poti fi linistit. In privinta "asocierii" suntem de acord. Si eu sper sa inceteze cat mai curand, numai ca tine minte ca nu-ti spun decat o singura data, eu nu am nimic de pierdut si nici nu-mi joc soarta la cacealma.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 07 Sep 2016, 11:49

OK. Nu uita că federatia ți-a solicitat niște documente. Ar fi bine să le prezinți. Îți aduc aminte că federația are drept de control asupra structurilor sportive afiliate, conform legii si propriului statut. Pe care la afiliere te-ai obligat să-l respecți.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de gor965 » 07 Sep 2016, 13:46

Popescu Stefan scrie:Nu este nimeni plătit. Cei care conduc federația o fac fără pretenții financiare.......
Din cauza asta niciodata nu veti avea o federatie in adevaratul sens al cuvantului. Veti avea cel mult o "privata" unde toti amatorii se vor crede profesionisti si vor ravni la functii de conducere (daca salarii nu sunt)! Ultimele 2 campionate de crap s-au facut pe piste puse gratuit la dispozitie de catre patronii lor in schimbul certificatului ala de omologare ... care fie vorba intre noi, ptr. respectivele administratii, nu face 2 bani. Vrajala asta n-o sa mai mearga mult...si chiar daca mai reusiti sa pacaliti alti administratori de balti, rezultatele obtinute vor fi in ton cu prestatia echipei de management de la infiintarea "firmei" pana in prezent.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de APSHD » 07 Sep 2016, 18:39

Datorita acestor evenimente Pescarii de Competitie fug de Federatie ,ca dracu de tamiie.
PACAT MARE PACAT.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 07 Sep 2016, 23:06

Popescu Stefan scrie:OK. Nu uita că federatia ți-a solicitat niște documente. Ar fi bine să le prezinți. Îți aduc aminte că federația are drept de control asupra structurilor sportive afiliate, conform legii si propriului statut. Pe care la afiliere te-ai obligat să-l respecți.
Serios? Federatia mi-a solicitat? Nici vorba. Popescu Stefan personal mi-a solicitat. Arata-mi procesul verbal din BF sau AG in care s-a hotarat ca sa-i fie solicitat CZ situatia contabila, pv de sedinte, etc, sa vad cine a semnat asa ceva. Citeaza-mi si mie din statut unde scrie ca trebuie sa-ti dau balante si bilanturi in original, am primit vreun leu de la federatie ca sa-l justific?! E Popescu Stefan organ fiscal? Da-mi paragraful in care scrie ce se intampla daca nu-ti dau ce mi-ai cerut. Si de ce numai eu, de ce sa nu stim cum sta si Cetate Alba Iulia? Mirosul razbunarii pute de la o posta. Mai intai sa prezinti tu AG situatia contabila corecta si un audit adevarat ca sa-ti acordam descarcarea de gestiune. Deocamdata raspunzi cu capul de unul singur pentru ce situatie ai depus si cum ai justificat cheltuirea, conform scopurilor federatiei, a BANILOR PUBLICI obtinuti de la MTS in 2015. Vezi tu! Mai baga batul prin gard.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Popescu Stefan
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 19 Apr 2011, 18:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Popescu Stefan » 08 Sep 2016, 08:18

Va trebui să probezi în fața AG aceste afirmații. Dar sunt convins că nu o să vii. Și dacă nu știi că Popescu reprezintă federația, e treaba ta.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de florentiniuga » 08 Sep 2016, 17:02

Popescu Stefan scrie:Va trebui să probezi în fața AG aceste afirmații. Dar sunt convins că nu o să vii. Și dacă nu știi că Popescu reprezintă federația, e treaba ta.
Nu e nimic de probat. Sunt fapte si decizii ale AG la care tu ai de dat raspunsuri. Astept impreuna cu ceilalti sa le aud. Ne vedem pe 17 la Alba. Vin cu siguranta, nu-ti face iluzii. Venim toti!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ticairlandezu
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 14 Ian 2012, 14:34

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de ticairlandezu » 10 Sep 2016, 19:53

E, he, hee, nea Fanica!!! acum e "tarliu" dupa ultima postare, da pa siteul Federal ;) sa convoci Comitetul Executiv!! ...daca nu ai stiut pana acum cum se condce o Federatie!!! iti spun eu ca... ai pus-o ;) ....sper ca ceilalti doi din comitetul executiv(care intre noi fie vorba ,sunt varza) sa nu se prezinte pentru binele lor personal. Stiu ce vrei sa faci ;) ...sa-i atragi in plasa si sa fiti raspunzatoti, in corpore :)) Io as zice, curat,murdar, nea Fanica :)) =)) =))

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Federatia fara Popescu

Mesaj de Marian Constantin » 17 Sep 2016, 16:51

a ti reusit sa inlaturati capusa ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”