doresc sa cumpar lansete...va rog ajutati-ma !!!

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gpo
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Apr 2009, 18:26

doresc sa cumpar lansete...va rog ajutati-ma !!!

Mesaj de gpo » 16 Oct 2016, 19:41

Doresc sa cumpar in aceasta iarna 4 lansete !!! pana aici e simplu...acum incepe dilema..
Candva cand aveam bani..am avut lansetete de la harrison balista..( 4400 lei ), torix, century..etc..
Crezand ca daca un bat costa 2000 lei...va arunca singur..dar nu a fost chiar asa...apoi am trecut la bete ieftine..apoi la nimic..
pescuitul devenind un lux..usor usor am inceput sa imi revin financiar..si intentionez ca in aceasta iarna sa imi iau 4 lansete..
Ideea e ca piata e atat de mare...incat sunt buversat..
O sa pescuiesc la ciortan in mare parte..2 5 kg..si mai mult plantat cu navomodelul..dar mai arunc si din mana..cand si cand..
Acum va rog sa ma ajutati cu sfaturi deoarece nu stiu ce bete sa imi iau..doresc sa le iau sh..noi nu imi permit..nu stiu ce..

ca si buget maxim 500 lei / buc..e gama de la shimano..apoi..lansetele englezesti..nash fox...grays..apoi prologic..maver..jrc..
daiwa..sau sa imi iau lansete..marker...cu 3 lb..sunt si mai ieftine....e o mare harababuza in capul meu..

apelez la cati mai multi pescari cu experienta !!!!

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: doresc sa cumpar lansete...va rog ajutati-ma !!!

Mesaj de darthfather » 22 Oct 2016, 19:00

Cauta pe site-urile de vanzari Nash Venom .Cam la 500 bucata, daca vrei exclusivitate .Sau mai nou, am vazut ca se poarta si rezultatele sunt spectaculoase,cumpara niste bete second si fugi cu ele la un rod customer.Am vazut de curand niste Cormorane custom de imi sangereaza inima si acum.Bafta la cautare !

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”