pescuit pe dunare la Stancutasau Orbu

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cat2007
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 17 Ian 2009, 14:22

pescuit pe dunare la Stancutasau Orbu

Mesaj de cat2007 » 25 Feb 2009, 15:28

Pescuiesc in acesta zona de aproximativ 4 ani si de fiecare data am avut capturi destul de bune pana vara trecuta cand nu am prins aproape nimic.
Din cate am auzit cica localnicii dau cu curent si prin urmare paaaa pesteeee.Singurii pesti pe care am reusit sa-i mai iau au fost cateva moace pe Dunarea Mare dar pe canale nimic interesant.
Pe Orbu nu am fost decat o singura data si am avut ceva capturi dar nimic de speriat.
Daca a mai fost cineva de curand prin aceasta zona este rugat sa-si posteze opinia despre zona sau sa dea detalii despre o zona mai buna.Eu ma duceam pe canal nu pe dunarea mare.
va salut si fir intins.

Avatar utilizator
florin7
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 06 Ian 2009, 11:26

Re: pescuit pe dunare la Stancutasau Orbu

Mesaj de florin7 » 07 Mar 2009, 23:48

pescuiesc in mod constant in aceste zone, nici eu nu pot sa mi explic de ce nu a mancat pestele anul trecut in aceasta zona,curentul electric nu cred ca e un motiv deoarece si in anii anteriori se dadea cu curent la fel de mult dar tot se mai prindeam ceva.eu am pus asta pe seama variatiilor dese de nivel .

Avatar utilizator
cat2007
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 17 Ian 2009, 14:22

Re: pescuit pe dunare la Stancutasau Orbu

Mesaj de cat2007 » 17 Mar 2009, 02:48

scuze de intarziere dar am fost plecat din tara si nu am avut cum sa raspund mai devreme.
In leg cu acest loc nu am ce sa mai zic pana nu o sa ajung sa mai incerc dar asta este mai greu ca nici nu stiu ce sa fac.I-mi este tare frica ca ma duc si nu prind nimic si o sa fiu nevoit sa caut un alt loc si sa incerc asa ceva vreme pana voi mai prinde ceva.
La GROPENI a mai fost cineva in ultima vreme? sau anul trecut?
va salut si fir intins

Avatar utilizator
atu_targoviste
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 26 Iul 2012, 13:51

Re: pescuit pe dunare la Stancutasau Orbu

Mesaj de atu_targoviste » 02 Iun 2017, 19:58

Aveti informatii relativ recente despre pescuit pe Canalul Orbu in zona Stancuta ? Se merita,ori ba ? Stiti cumva,cum se prezinta drumul,sunt probleme daca ploua ? Multumesc,

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”