PERIS-PODISOR

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: PERIS-PODISOR

Mesaj de toader nicolae » 23 Apr 2009, 20:13

elby_82 scrie:
florentiniuga scrie:Incearca la un concurs si ai intrarea facuta.

Participarea in concursuri iti faciliteaza accederea intr-un club de renume, participarea la concursuri iti da dreptul sa pescuiesti pe anumite balti. Nu cumva aceasta participare la concursuri devine ceva obligatoriu "vrei nu vrei" daca vrei sa ai aceleasi drepturi cu ceilalti pescari de crap care se lauda cu capturile lor de pe Peris.Voi ramane fidel Moara Vlasiei pentru drepturile egale oferite pescarilor.Macar acolo nu am nevoie de pile sau concursuri.Sper sa nu transformati si Chiroiu 4 (acces) in Peris 2.

Eu am pescuit in balta de concurs cu un simplu tel dat domnului ALBASTROIU.Trebuie doar sa lasi masina in parcare dupa ce lasi echipamentul si sa te obligi ca te supui unui eventual control.Obligatoriu ai nevoie de saltea,minciog ecologic,monturi care elibereaza plumbul si spray dezinfectant.Incearca sa-l suni pe domnul Albastroiu si vezi ce zice,poate vei avea o surpriza.

Avatar utilizator
elby_82
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 04 Dec 2007, 13:12
Localitate: Bucuresti

Re: PERIS-PODISOR

Mesaj de elby_82 » 23 Apr 2009, 20:49

toader nicolae scrie:
elby_82 scrie:
florentiniuga scrie:Incearca la un concurs si ai intrarea facuta.

Participarea in concursuri iti faciliteaza accederea intr-un club de renume, participarea la concursuri iti da dreptul sa pescuiesti pe anumite balti. Nu cumva aceasta participare la concursuri devine ceva obligatoriu "vrei nu vrei" daca vrei sa ai aceleasi drepturi cu ceilalti pescari de crap care se lauda cu capturile lor de pe Peris.Voi ramane fidel Moara Vlasiei pentru drepturile egale oferite pescarilor.Macar acolo nu am nevoie de pile sau concursuri.Sper sa nu transformati si Chiroiu 4 (acces) in Peris 2.

Eu am pescuit in balta de concurs cu un simplu tel dat domnului ALBASTROIU.Trebuie doar sa lasi masina in parcare dupa ce lasi echipamentul si sa te obligi ca te supui unui eventual control.Obligatoriu ai nevoie de saltea,minciog ecologic,monturi care elibereaza plumbul si spray dezinfectant.Incearca sa-l suni pe domnul Albastroiu si vezi ce zice,poate vei avea o surpriza.



Mersi omule.Cum se mai incalzeste asa o sa fac.Iti spun ce am facut.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: PERIS-PODISOR

Mesaj de Madalin Dirla » 23 Apr 2009, 21:18

toader nicolae scrie:
elby_82 scrie:
florentiniuga scrie:Incearca la un concurs si ai intrarea facuta.

Participarea in concursuri iti faciliteaza accederea intr-un club de renume, participarea la concursuri iti da dreptul sa pescuiesti pe anumite balti. Nu cumva aceasta participare la concursuri devine ceva obligatoriu "vrei nu vrei" daca vrei sa ai aceleasi drepturi cu ceilalti pescari de crap care se lauda cu capturile lor de pe Peris.Voi ramane fidel Moara Vlasiei pentru drepturile egale oferite pescarilor.Macar acolo nu am nevoie de pile sau concursuri.Sper sa nu transformati si Chiroiu 4 (acces) in Peris 2.

Eu am pescuit in balta de concurs cu un simplu tel dat domnului ALBASTROIU.Trebuie doar sa lasi masina in parcare dupa ce lasi echipamentul si sa te obligi ca te supui unui eventual control.Obligatoriu ai nevoie de saltea,minciog ecologic,monturi care elibereaza plumbul si spray dezinfectant.Incearca sa-l suni pe domnul Albastroiu si vezi ce zice,poate vei avea o surpriza.
Si ce ai facut?? baga niste rezultate si ceva poze daca sunt :D ....fir intins!

Avatar utilizator
dani
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 09 Mar 2008, 19:41
Localitate: Bucuresti

Re: PERIS-PODISOR

Mesaj de dani » 23 Apr 2009, 21:45

[quote="elby_82]Mersi omule.Cum se mai incalzeste asa o sa fac.Iti spun ce am facut.[/quote]

La Peris s-a incalzit suficient...parerea mea :D !!!
today is the yesterday that tommorow won't count

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: PERIS-PODISOR

Mesaj de toader nicolae » 23 Apr 2009, 22:08

Partida a fost in Iunie anul trecut si am facut o ciortaniada de pomina.Primul peste a fost de 9,200kg si am crezut ca il rupem pe crap.DAR ,surpriza,a inceput o partida de ciortani pana in 6kg de am ramas cu 2 lansete in apa ca altfel nu mai aveam nici o sansa sa pescuim.Din pacate un virus mi-a sters totul din calculator inclusiv pozele din Ungaria.
Taxa pentru 48 de ore 200 ron ,anul trecut acum am inteles ca va fi 130 la 24 de ore.Sfatul meu este sa nu va duceti cu solubile daca vreti ceva mai mare deoarece ciortanul de acolo este pus rau pe haleala si nu iarta nimic.Noi am avut doar solubile planet impact1q de la senzor si ne-a terminat.Sper ca nici anul acesta sa nu ne evite domnul Albastroiu si sa ne lase sa pescuim .

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”