Concursuri in Ardeal

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
vioreldulamita
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 19 Ian 2009, 21:43
Localitate: DEJ str CRINGULUI nr.22 bl.L13 ap.38

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de vioreldulamita » 25 Apr 2009, 18:38

traian scrie:sal, la Brateni Jud. Bistrita se organizeaza in fiecare an concurs de crap cu premii marisoare in luna August
Concursul a inceput vineri 24.04 ora 13 si se termina in 26.04 ora 12. Sunt 33 de echipe repartizate pe 33/100 din balta, pe restul baltii se pescuieste in ...draci. Am incercat sa intru pe pista de concurs , dar un individ(ca domn nu poate fi) cu un obiect de suflat in mina(probabil pt. atentionarea persoanelor straine) m-a chemat la raport si intr-o maniera neprotocolara m-a invitam sa parasesc locatia concursului >:)
Fiind unul dintre putinele concursuri din zona, cred ca multi impatimiti in pescuitul crapului ar fi dorit sa vada pescarii cu ceva experienta la ...lucru. Cred ca organizatorii de asemenea competitii ar trebui sa aiba un regulament mai flexibil de ex: intre orele 08-18 pe pista de concurs au voie vizitatori, cu conditia de a nu deranja concurentii , neavind voie sa intre in interiorul standului.
Am fost arbitru la xxx ED.7-TINCABESTI 08-12.04, iar in regulamentul concursului se stipula perioada de vizita orele 08-18.
Nu m-a deranja ca am facut 150km, eu fiind mai in virsta , dar ce se intimpla daca veneam si cu un viitor june pescar?

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”