Crisan

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Închis
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Crisan

Mesaj de florentiniuga » 24 Noi 2007, 04:52

Plec maine noapte la Crisan, pana joi sau vineri. Gasca, in frunte cu Vladut Mateianu au plecat in noaptea asta. Avem informatii ca in zona merge crapul de rupe. Scot cei care sunt acolo pana la 100kg /zi. Sa vedem ce facem noi. Daca nu-i vrajeala. :lol:
O sa incerc si la stiuca, desi nu le prea am cu rapitorul dar in Delta e atat de multa, ca orice fraier prinde. Ma antrenez ca sambata viitoare e concurs din barca la Darvari, intre membrii clubului Pelicanul. Poate nu ies chiar pe ultimul loc. :oops:

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 24 Noi 2007, 12:07

Fire zbuciumate sa aveti(si vreme buna).
La concurs...ehe...mult mult c.... pe bat! :)
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Mesaj de mini_mic » 24 Noi 2007, 13:15

Super tare ! fire intinse si sper ca nu sunteti ultimii care ati aflat ca merge crapul acolo ca atunci chiar e o problema :)

Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de gabi neamtu » 24 Noi 2007, 17:15

DRUM BUN SA AUZIM DE BINE

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Mesaj de vali003 » 25 Noi 2007, 18:29

drum bun si sa vina o captura de la 15 kg.in sus ,transmitetii lui vladut multa sanatate si numai capturi din partea lui vali din canada , sper ca nu ma uitat .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 26 Noi 2007, 18:17

Am ajuns cu o zi intarziere in Delta si am avut surpriza sa ajung pe ploaie. Deoarece s-a schimabat presiunea, s-a schimbat si trasatura :evil: . Tocmai acum! Fara sa stie nimeni, mi-am luat viermusi la mine si sper sa-i surprind maine cu ceva capturi. O sa incerc si la salau. Am o colectie impresionanta de shaduri si twistere. Nu ma intrebati cat m-au costat :( . Oricum, sunt pregatit pentru Darvari, aici fac practica pentru sambata. Sincer sa fiu, cand nu trage bine nimic, pescuitul devine cam haotic. Incercam in disperare la orice si nu se mai pot trage concluzii clare. O sa vad pana vineri cum sta situatia.
Gata, nu mai pot sa scriu, ca au venit baietii din balta. Au prins cam putin si acum rad unul de altul. Mi-au devorat in 5 minute o sticla de Ballantines si s-au incins spiritele. Iulica, gazda noastra, e cel mai tare, a venit cu un sac de 17kg de raci.
Help pentru o reteta tare de preparat racii!!! Vreau sa-i impresionez si cu asta.Oricum, maine va postez reteta pe care o stiu de la tata: unt de raci.

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 26 Noi 2007, 18:36

Yammy. N-am mai mincat raci de o gramada de vreme.
Vremea? Bineinteles ca s-a stricat.Asa se intimpla de cele mai multe ori. Am patito si eu, duminica asta. Dupa o pescuiala de succes(de vineri), duminica am avut valuri mai rau ca la mare. Rezultatul? LAMPA! Asta e.
Fire-ntinse si la Crisan dar mai ales la Dirvari.
P.S: Viermii la ce fel de peste ii folositi: albitura in general sau si la crap?In nada sau si pe cirlig?
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Mesaj de vali003 » 26 Noi 2007, 21:02

cer scuze la raci nu prea le am , daca era vorba de homari sau langustine , fara probleme .

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 26 Noi 2007, 22:11

Baga mare :!: :!: :!:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
mayaraul
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 25 Noi 2007, 14:54
Localitate: SM

Mesaj de mayaraul » 26 Noi 2007, 22:18

Imi pare rau ca a-ti prins asa vreme d-nu Iuga, de 3 ani merg si eu tot la
''Nea Iulica si Tanti Vergi" dar anul asta in septembrie am luat teapa rau de tot, in sensul ca mi-am pus cu mine doar o lanseta de spining si vreo 70 de voblere,iar cand am ajuns in Crisan..."cafea cu lapte". Am prins somotel la greu cu sculele lui Iulica :oops:
P.S. daca tot sunteti acolo, va rog sa le transmiteti salutari gazdelor, de la Tomita din Satu Mare :lol: Multumesc mult, fir intins si vreme buna !

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Mesaj de mini_mic » 27 Noi 2007, 01:24

florentiniuga scrie: Am o colectie impresionanta de shaduri si twistere. Nu ma intrebati cat m-au costat :( . Oricum, sunt pregatit pentru Darvari, aici fac practica pentru sambata. asta
Luate la intamplare sau sub indrumarea cuiva ? E "diversificata" treaba si cu astea :lol: . Dar pana sambata e timp suficient :wink:

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Mesaj de mini_mic » 08 Dec 2007, 12:43

Am vazut locul de salau la care v-ati oprit sa dati dl. Florentin. Dupa mine era excelent, deja salivam p-aici :roll: . Am vazut si twisterele ( relax, storm, cred ca si MT ) care sunt foarte bune, dar am o sugestie : sa le tineti in compartimente separate pe culori pt ca e vai de ele deoarece isi ia culorile unele de la altele si din culorile alea frumoase o sa rezulte un curcubeu :lol: :lol: :lol:, mai ales cele albe care imediat imprumuta culorile.
Cat despre montura de crap, pot sa va spun ca eu nu folosesc varnisurile acelea pe ac, ci rasucesc cu spor surplusul "firului de par" asa cum ati exemplificat ca sa nu incarc montura cu prea multe varnisuri si tuburi. Alti pescari mai de moda veche leaga pur si simplu ata de curbura acului pe care pun boabele. :roll:

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 08 Dec 2007, 17:30

Multumesc pentru sfat. Acum ma apuc sa le separ. Altceva tot n-am ce sa fac cu ele acum :( In clipa asta pe Darvari se incheie mansa a doua din concursul la salau. Din pacate, eu abia am venit de la scoala ...dar vom vedea ce s-a intamplat acolo, pentru ca mi-am trimis operatorul sa filmeze.

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Mesaj de mini_mic » 09 Dec 2007, 00:42

Astept cu nerabdare sa vad imagini ! Am tot vazut in anii trecuti pe la tv ca sunt salai mari p-acolo.

Avatar utilizator
elby_82
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 04 Dec 2007, 13:12
Localitate: Bucuresti

Delta

Mesaj de elby_82 » 18 Feb 2008, 11:12

Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii despre o gazada pe la Mila 23 cu un pret al cazarii de 40-60 RON camera?Cu ce puteti.Un nr de tel. ar fi ideal.Va multumesc anticipat.

Închis

Înapoi la “Delta Dunarii”