Emisiunea Infopescar de azi 02.05.09

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Emisiunea Infopescar de azi 02.05.09

Mesaj de cristian505ro » 02 Mai 2009, 15:11

Florentin,felicitari pentru emisiune si pentru frumoasa initiativa a turneului Infopescar!Si celorlalti 2 organizatori : fratii Parfene si Victor Hodorog. Eu nu am facut nici o critica si nici nu ma alatur vreuneia, caci stiu cat este de greu sa realizezi in mod cinstit ceva in zilele astea, de aceea am toata stima pentru organizatori. Bineinteles ca este loc de mai bine si sunt sigur ca asta este si intentia. De la o etapa la alta ne vom imbunatati atat concurentii cat si organizatorii.
Asa cum spuneam si intr-o postare anterioara, concursul nu a fost deloc usor. In primul rand ca au participat greii-greilor din carpfishingul romanesc, care stapanesc foarte bine in special nadirea si mentinerea constantei capturilor.
In al doilea rand din cauza vremii, au fost 48 de ore aproape infernale, parca vremea rea nu voia sa cedeze si a dat cred ca tot ce poate.
In ceea ce ai prevazut cu privire la captura,nu ai fost deloc departe si m-am straduit din rasputeri sa nu te dezamagesc, dar numai pentru 10 grame(!) nu a fost la mine ci la 4 standuri distanta, respectiv la standul 38 cu 6,83 kg. in timp ce romanescul meu a avut 6,82 kg.(standul 34). O sa il mai postez o data, desi cum spunea si Vlad nu sunt atat de reprezentative pentru captura, caci in locul meu s-au prins exemplare intre 8-12 kg.
Am avut de invatat destule in primul meu concurs si din greseli se invata : am mers aproape exclusiv pe boilies (bine cand mi-am dat seama era deja tarziu si atunci am dat numai dupa captura caci stiam ce rezultate sunt in capatul din dreapta unde erau si 3 grei : Matty,Mirea si George Alexandru). Vantul a tinut cu ei, caci de vineri noaptea pana la plecare a batut spre ei. Din pacate nu am mai avut alt crap mai mare de 6,82, cativa intre 4-5 kg.
Asa ca in etapele urmatoare am sa-mi corectez mare parte din greseli. Dar pe boilies tot o sa las una din cand in cand, caci balta are si peste mare.
Tancabesti 2-mansa 1 turneu Infopescar 25.04.09.JPEG
(12.41 KiB) Descărcat de 261 ori
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Emisiunea Infopescar de azi 02.05.09

Mesaj de cosmake » 02 Mai 2009, 15:41

as ruga infopescarii (care au participat la acest concurs) daca vor si cred ca noi restul meritam :-S sa ne dea si noua retetele cu care au nadit, ce capturi au avut si ce au folosit in cirlig :D, precum si ce greseli cred ei ca au facut si ce cred ca au facut bine.
multumim anticipat celor care vor avea rabdarea si bunavointa sa ne impartaseasca din secrete

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”