Senzori- Carp Expert NG

Moderatori: gor965, mini_mic

Avatar utilizator
radu610
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 07 Dec 2008, 00:35

Senzori- Carp Expert NG

Mesaj de radu610 » 08 Mai 2009, 22:14

Avertizor Carp Expert ce parere aveti :Avertizor rezistent la apa. Iluminare automata pe timp de noapte. Mufa pentru atasare swingere si statie de receptie radio. Functioneaza cu baterii de 9V. Sistem digital de reglare a volumului, tonului si sensibilitatii.
Fişiere ataşate
avertcarp.jpg

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: Senzori

Mesaj de Driscu Radu » 09 Mai 2009, 08:19

Salut tizule daca vrei sa faci cu adevarat o investitie in senzori cred ca mai bine ar fii sa ei setul energo 3+1 cu tot cu statie intre 4-500 roni, depinzand de magazin.Prin echivalare la un 50 roni cat e senzorul din poza mai pui dublu si ai statie plus cutie( daca vrei sa faci o investitie de lunga durata minim 4-5 ani).Eu cel putin sunt foarte multumit de ei inclusiv un amic de al meu.Numai bine fir intins.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Senzori

Mesaj de gor965 » 10 Mai 2009, 00:04

Par draguti , au mai toate reglajele posibile ,dar Imi scapa mie ceva ...cum adica ,au mufa ptr. conectare la statie radio ??? :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Senzori

Mesaj de Teddy » 10 Mai 2009, 11:06

Sunt statii care permit conectarea senzorilor fara emitator. Contine emitator cu cabluri si receptor portabil. Dar cand am cautat sa vad cat costa... :O :O :O Era in jur de 400 ron , si doar la Prologic am gasit. La banii astia...iti iei setul de la Energo sau chiar cel de la Prologic.

Parerea mea ca nu se merita senzorii decat daca nu te interseseaza pe viitor si statie.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Senzori

Mesaj de gor965 » 10 Mai 2009, 11:29

Teddy scrie:Sunt statii care permit conectarea senzorilor fara emitator. Contine emitator cu cabluri si receptor portabil. Dar cand am cautat sa vad cat costa... :O :O :O Era in jur de 400 ron , si doar la Prologic am gasit. La banii astia...iti iei setul de la Energo sau chiar cel de la Prologic.

Parerea mea ca nu se merita senzorii decat daca nu te interseseaza pe viitor si statie.
Stiu ca se poate folosii un emitator radio ,iar conectarea la avertizor se face prin cablu ...ca idee :
http://www.crazycarp.com/755/Gardner-AT ... -Rod).html
...dar ce scriu ei acolo "mufa ptr. conectare la statie radio " e o bulibaseala ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Senzori

Mesaj de coool_marius » 11 Iun 2009, 09:17

Salutare ...

Nu stiu daca postez exact unde trebuie , insa as dori sa stiu daca are cineva o schema electronica a unui avertizor , indiferent de tip .

Sanatate si numai bine .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Senzori

Mesaj de LARY » 24 Oct 2009, 00:02

radu610 scrie:Avertizor Carp Expert ce parere aveti :Avertizor rezistent la apa. Iluminare automata pe timp de noapte. Mufa pentru atasare swingere si statie de receptie radio. Functioneaza cu baterii de 9V. Sistem digital de reglare a volumului, tonului si sensibilitatii.
Eu cred ca mar aranja senzori astae, tu ti-ai loat pina la urma?
Stie cineva ceva despre ei?
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
mariusangler
senior
senior
Mesaje: 188
Membru din: 02 Dec 2008, 12:31

Re: Senzori

Mesaj de mariusangler » 27 Oct 2009, 16:38

gor965 scrie:Par draguti , au mai toate reglajele posibile ,dar Imi scapa mie ceva ...cum adica ,au mufa ptr. conectare la statie radio ??? :-?
Georgele tata,vezi ca la mufa din partea stanga(care este numai pentru swinger) semnalul este mai lung decat la cea din partea dreapta care se foloseste numai pentru statii sau emitatori tip ATTX.(semnalul dureaza exact cat dureaza sunetul pe senzor).Incearca se le schimbi intre ele si sa vezi circ fara bani......... =))
Team Select Baits Romania

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Senzori

Mesaj de gor965 » 30 Oct 2009, 13:39

mariusangler scrie:
gor965 scrie:Par draguti , au mai toate reglajele posibile ,dar Imi scapa mie ceva ...cum adica ,au mufa ptr. conectare la statie radio ??? :-?
Georgele tata,vezi ca la mufa din partea stanga(care este numai pentru swinger) semnalul este mai lung decat la cea din partea dreapta care se foloseste numai pentru statii sau emitatori tip ATTX.(semnalul dureaza exact cat dureaza sunetul pe senzor).Incearca se le schimbi intre ele si sa vezi circ fara bani......... =))
Eu m-am referit la greseala lor , cand au spus ca se conecteaza la statie radio ...prin fir !?!?! :-w ...daca spuneau ca se pot conecta la un emitator radior ,era alta treaba... :D
P.S.
Oricum nu-mi iau de-astia ... >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Senzori

Mesaj de LARY » 30 Oct 2009, 19:25

Da astea sunt buni? i-si fac bine treaba? ce e cu lumina aiea de veghie se poate opri daca vrei sa nu o folosesti noaptea? consumul de energie e ok?
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Senzori

Mesaj de LARY » 31 Oct 2009, 20:45

LARY scrie:Da astea sunt buni? i-si fac bine treaba? ce e cu lumina aiea de veghie se poate opri daca vrei sa nu o folosesti noaptea? consumul de energie e ok?
Nu are nimeni acesti senzorii? oare isi merita bani? :-?? :?:
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Senzori- Carp Expert NG

Mesaj de mihi78 » 12 Dec 2009, 00:49

ce parere aveti de acest tip de senzori?poate cineva care i-a folosit sa-mi spuna cum se comporta in timp la umezeala,ploaie,valuri,vant, consum baterie, socuri etc!sunt alternative mai bune la suma asta?
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Senzori- Carp Expert NG

Mesaj de mihi78 » 28 Ian 2010, 21:59

nimeni nimic? :-$
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Senzori- Carp Expert NG

Mesaj de Neamtul » 10 Feb 2010, 17:25

De ce nu-ti iei Energo Team Starfish?Stiu ca modelul e foarte ieftin dar iti spun cu mana pe inima ca isi merita banii.Eu i-am folosit anul trecut la 5 partide si am prins si ploaie usoara la doua iesiri+ceata.Functioneaza ireprosabil.O sa-i folosesc si anul acesta.Pretul... :-/ ...,cred ca ~30lei/buc.La banii astia chiar merita.


PS:Au si mufa pentru iluminated swinger. :)

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Senzori- Carp Expert NG

Mesaj de stefan_kwr » 10 Feb 2010, 18:21

Mi se pare ca acesti senzori nu au reglaj pt sensibilitate,care poate fi suparator cand prinzi o partida cu vant mai puternic
ps: Am vazut odata pe cineva pe balta cu niste senzori No name care aveau reglaj doar pt volum si ton,iar la cea mai mica adiere de vant titaiau de-i lua dracu, de sarea ala in sus de parca i-ar fi luat crapu lanseta de pe mal...

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”