Chiroiu 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
serbtudor
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 02 Sep 2008, 19:03

Re: Chiroiu 4

Mesaj de serbtudor » 25 Mai 2009, 10:28

si te oftici ca au facut baie si au mai prins si peste? =)) =))
ca vad ca la voi a dat linistea roade =))

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Teddy » 25 Mai 2009, 10:53

@ Domnu purtator de cuvant al altora

De ce sa ma oftic? Eu am plecat de acasa chitit pe caras la sheffield, lucru pe care l-am si pus in aplicare, cu mare succes. Liniste nu am avut, dar crapul nu a mancat acolo... pentru cine nu stie, apa are cam 2 m in zona. Ma bucura faptul ca se prinde peste, nu conteaza cine o face. Dar ma deranjeaza faptul ca unii nu stiu sa aprecieze linistea acestei balti, si transforma o partida de pescuit in paranghelie si bauta, deranjand pe cei care vin sa se relaxeze. Noroc ca locul meu era destul de departe de acea zona, altfel sincer,m-as fi mutat sau as fi plecat in alta parte.
Rusinica. Atat am avut de spus, nu vreau sa degenereze iar discutia asa cum se intampla in alta parte.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
serbtudor
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 02 Sep 2008, 19:03

Re: Chiroiu 4

Mesaj de serbtudor » 25 Mai 2009, 12:28

nu inteleg de ce sterg posturi?sau asta e politica pe aici... >:P
:-& parerea mea...ramaneti sanatosi cu siteu vostru...rog adminu sa imi stearga contu


Domnule,

In momentul in care nu sunteti capabil sa purtati o discutie civilizata pe acest forum ,DA ,vi se vor sterge posturile.
Nu este nevoie sa va stergem contul e suficient sa evitati dumneavoastra folosirea lui si toata lumea va fi fericita.Nu cred ca cei interesati sa afle amanunte despre o anumita balta trebuie sa va suporte dumneavoastra ''rafuielile'' dintre ''cluburi''.Exista o multime de alte forum-uri in care nu se discuta mai nimic legat de pescuit si nu se face altceva decat sa se ''loveasca'' intr-un singur OM(numele il stiti ) si eu nu am de gand sa tolerez astfel de discutii mai ales in acest topic.Aici vor vi permise doar discutiile legate strict de aceasta balta.


Cu stima COLEMAN

Avatar utilizator
clean
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 27 Feb 2008, 13:51

Re: Chiroiu 4

Mesaj de clean » 25 Mai 2009, 18:07

Am fost de vineri pana duminica la Chiroiu si trebuie sa spun ca am trecut prin toate starile posibile: extaz , disperare, extenuare maxima , optimism .......
La venirea pe balta dupa discutiile cu paznicul si prezentarea regulamentului am ales locul " la Monstrii" carew arata bine....zona deschisa cu baraje de stuf ...dupa primele aruncari ne-am dat seama despre ce e vorba atunci cand monturile noastre ramaneau in radacinile de stuf una dupa alta....toata "acomodarea"a durat vreo 12 ore timp in care au inceput ciortanii la boilies...si au tinut-o tot asa pana sambata seara cand eram cu totii (4 insi) extenuati fizic si psihic si ne doream sa plecam acasa...oricum duminica inainte de plecare am hotarat ca urmatoarea iesire sa fie tot pe Chiroiu 4!!!!!!

Balta este senzationala ca peisaj si locatie, paznicii de nota 10 cu felicitari- foarte politicosi, cu mare drag de balta si de pescarii de pe ea, partea frumoasa este ca lucrul asta se vedea de la distanta nu simulau nimic- chiar este un loc in care te poti relaxa!
Poate data viitoare iese si un dulap , doi la The Dancers!!!!

Avatar utilizator
clean
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 27 Feb 2008, 13:51

Re: Chiroiu 4

Mesaj de clean » 25 Mai 2009, 18:10

Am uitat pe aceasta cale sa ii multumim lui George Alexandru pentru faptul ca ne-a ajutat sa facem "cunostiinta" cu aceasta locatie de vis!!

Deci The Dancers ii multumesc lui George si il asteapta cu o tuica de prune de 28 grade oricand pe balta!

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Teddy » 25 Mai 2009, 18:20

@ clean. Voi erati cumva pe pontonul 3 ?
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de george-alexandru » 25 Mai 2009, 22:40

clean scrie:Am uitat pe aceasta cale sa ii multumim lui George Alexandru pentru faptul ca ne-a ajutat sa facem "cunostiinta" cu aceasta locatie de vis!!

Deci The Dancers ii multumesc lui George si il asteapta cu o tuica de prune de 28 grade oricand pe balta!

ma bucur ca va placut si cu siguranta ne vom intalni la fata locului :D ,joi sau vineri ma duc si eu si sper sa produc o surpriza ;) repet sper :D
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
Sorin Ionescu
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 18 Apr 2009, 00:15

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Sorin Ionescu » 25 Mai 2009, 22:46

Pana acu' care este cel mai mare crap prins pe Chiroiu???
Soare......simply the best..!!!!

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de george-alexandru » 25 Mai 2009, 22:48

11,4 captura concursului.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
clean
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 27 Feb 2008, 13:51

Re: Chiroiu 4

Mesaj de clean » 26 Mai 2009, 09:29

Teddy noi eram la capatul stufului inainte de curba catre dreapta(locul unditarilor)...

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Chiroiu 4

Mesaj de IULIAN C » 26 Mai 2009, 09:38

serbtudor scrie:nu inteleg de ce sterg posturi?sau asta e politica pe aici... >:P
:-& parerea mea...ramaneti sanatosi cu siteu vostru...rog adminu sa imi stearga contu


Domnule,

In momentul in care nu sunteti capabil sa purtati o discutie civilizata pe acest forum ,DA ,vi se vor sterge posturile.
Nu este nevoie sa va stergem contul e suficient sa evitati dumneavoastra folosirea lui si toata lumea va fi fericita.Nu cred ca cei interesati sa afle amanunte despre o anumita balta trebuie sa va suporte dumneavoastra ''rafuielile'' dintre ''cluburi''.Exista o multime de alte forum-uri in care nu se discuta mai nimic legat de pescuit si nu se face altceva decat sa se ''loveasca'' intr-un singur OM(numele il stiti ) si eu nu am de gand sa tolerez astfel de discutii mai ales in acest topic.Aici vor vi permise doar discutiile legate strict de aceasta balta.


Cu stima COLEMAN
@COLEMAN
Multumesc pt interventie,nu vreau sa persist in polemici inutile,insa eu sunt autorul topicului,dar in primul rand din respect pentru Valer si toate persoanele implicate in excelenta administrare a acestui rai verde NU VREAU sa las poluarea nici macar a unui topic despre aceasta balta,ca nu-si are rostul!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
tom
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 21 Apr 2009, 13:14

Re: Chiroiu 4

Mesaj de tom » 26 Mai 2009, 17:39

Teddy scrie:@ clean. Voi erati cumva pe pontonul 3 ?
pe pontonul 3 am fost noi, mai precis eu, fratele meu si cativa prieteni care au venit mai mult pentru peisaj :-)
rezultate: 1 buc la vreo 4 Kg, 3 bucati la vreo 2 Kg si vreo 2 buc sub 1Kg.
din cate imi aduc aminte toate au fost numai la bile, cred ca doar unul am prins la porumb cu miere.
am avut si doua ratari, unul nu cred ca afost intepat bine si la unul am incurcat firul pe mulineta ca am uitat sa deblochez baitrunner-ul inainte sa intep. ce sa faci, asa e cu incepatorii. :-??
la ambele lansetele plecasera de pe suporti.
am lasat in balta 3/4 din monturile cu care am venit, dar refac arsenalul si ma intorc.
balta este superba si peste sigur are. am vazut pesti mari sarind si la 5-10 metri de pontonul nostru.
fire intinse la toata lumea

Avatar utilizator
Master
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 31 Dec 2008, 00:31
Localitate: The Land Of Choice
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Master » 10 Iun 2009, 13:22

Nu a mai pescuit nimeni pe Chiroiu 4 ?


**==
Traiesc in tara tuturor posibilitatilor. Frumoasa tara... pacat ca e locuita...

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de mih_IL » 12 Iun 2009, 09:05

Master scrie:Nu a mai pescuit nimeni pe Chiroiu 4 ?


**==
Sper sa ajung si eu catre sfarsitul lunii. Intru in concediu si ar fi bine sa-l incep cu o relaxare totala pe acest colt de rai. O sa iau legatura cu domnul Valer poate imi permite sa-l insotesc, sau mai bine zis sa-i fiu alaturi intr-o partida de pescuit mai scurtuta, sa zicem de 24 h.
I love carp!

Avatar utilizator
Master
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 31 Dec 2008, 00:31
Localitate: The Land Of Choice
Contact:

Re: Chiroiu 4

Mesaj de Master » 14 Iun 2009, 19:35

Sambata am fost impreuna cu sotia si 2 familii de prieteni pe balta Chiroiu ...

Am pescuit impreuna cu bunul mau prieten Drusu de dimineata de la 8:00 pana seara la 9:00. O partida de vis cu multe capturi si exemplare pe masura.

Rezultat cam 10 crapi cu greutati intre 3 si 6.5kg.
Fişiere ataşate
IMG_7598.jpg
IMG_7683.jpg
IMG_7684.jpg
IMG_7723.jpg
IMG_7931.jpg
Traiesc in tara tuturor posibilitatilor. Frumoasa tara... pacat ca e locuita...

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”