Belciugatele Pepiniera

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tudorp
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 24 Ian 2009, 11:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Belciugatele Pepiniera

Mesaj de Tudorp » 29 Mai 2009, 10:25

Locatia
-se iese din Bucuresti pe la Cora Pantelimon, dupa Branesti la aprox. 7 km. se face stanga si se urmeaza indicatoarele catre Belciugatele Pepiniera. Drumul este accesibil pe orice vreme.


Data partidei
21.05.2009


Taxa
-este de 100 lei / 12h., am inteles ca nu se poate pescui noaptea. Cantitatea maxima care se poate retine este de 5 kg. crap, carasul fiind fara limita de kg. Se poate da cu 4 scule maxim, montura cu max. 3 carlige, fara "bombe" bineinteles.


Momeli folosite
-am nadit cu un amestec de porumb, grau, canepa, boilies-uri sfaramate si pelete, iar pe fir am folosit porumb conservat + porumb dulce.


Cantitate peste prinsa
-la mine cateva trasaturi mai puternice fara "finalizare", in partea dreapta doi baieti au luat o bucata la 3,6 kg., in partea stanga pescuia administratorul baltii cu cativa prieteni, la ei un singur ciortan la 2,5 kg., luat la sheffield. Din cate am inteles de la administrator, a fost pestele in bataie cu cateva zile in urma si de asta nu a mers.


Comentariu partida
O balta bine amenajata, curatenie, au chiar si toaleta =D> , administratorul zice ca a populat balta cu 6 tone de crap intre 2 - 6 kg. .... eu o sa mai fac o iesire peste 2 - 3 saptamani, mai postez atunci daca voi avea rezultate.

Fire intinse la toata lumea !!

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”