Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
vlad eugen
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 17 Dec 2008, 11:40
Localitate: Brasov

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de vlad eugen » 29 Mai 2009, 14:24

Cei din standul nr.16 o pun de un nou record mondial sau m-a insel eu.?

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de Victor Hodorog » 29 Mai 2009, 15:06

probabil un record care va fi contestat , dar va fi un record

Avatar utilizator
kamsin
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 10 Ian 2009, 20:41
Localitate: Carei

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de kamsin » 29 Mai 2009, 16:34

Nu stiu daca se va omologa recordul !?!
Motive:
1. Runnerul nu era doar runner ci tragea de bete si el.
2. Se cantarea de la 1 gram in sus (adica tot)

Cu astfel de reguli "neregulamentare" nu va intra aceasta competitie in cartile recordurilor pescarestil, doar asa ca o poveste pescareasca de neuitat.

Oricum o vor considera altii, noi (participanti si/sau prieteni ai participantilor) nu vom uita repede ce s-a intamplat in luna mai la Doripesco.

Respectele mele participantilor, jos cu palaria pentru aceste performante. Aceasta competitie nu a fost doar un concurs de pescuit ci si un test de anduranta. Discovery putea sa filmeze un episod din Survivor la Doripesco.

Nu in ultimul rand felicit si organizatorii fara de care noi acuma nu am avea ce povesti. :)

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de Teddy » 29 Mai 2009, 16:40

Sa inteleg ca ai fost unul din participanti? Poate ne dai si noua mai multe detalii despre concurs. Suntem toti curiosi sa aflam ce s-a intamplat acolo...chiar daca nu este record national in aceste conditii.

Respectele mele pentru toti cei care au participat, adevarati gladiatori in ale pescuitului.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
kamsin
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 10 Ian 2009, 20:41
Localitate: Carei

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de kamsin » 29 Mai 2009, 16:57

Eu nu am participat dar echipa Vaju-Vaju este din Carei si i-am urmarit foarte atent, cu sedinte prelungite la magazinul de pescuit discutam strategiile care le-au folosit.
Ne-au zis ca dupa 48 de ore deja nu mai rezistau. Runnerul nu a putut participa asa ca 2 persoane au trebuit sa depuna un efort urias ca sa faca fata. Au ajuns ca a treia zi sa pescuiasca cu un singur bat pentru ca nu aveau vreme sa arunce al doilea. Momirea o faceau pe apucate pentru ca au avut trasaturi aproape non-stop.
Dupa 72 de ore au ajuns o performanta de peste 22 kg peste / ora.
Ceea ce ma bucura, la rezultatele de la 80 de ore, inca ei conduceau la media de greutate a peselui prins - 2.77 / bucata.
Ceea ce mai stiu esta ca toate echipele sunt asa de obosite ca vorbesc singure :O

Avatar utilizator
vlad eugen
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 17 Dec 2008, 11:40
Localitate: Brasov

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de vlad eugen » 29 Mai 2009, 18:23

Oboseala trece, ramane insa amintirea unui concurs care se pare ca a depasit toate previziunile.

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de Teddy » 29 Mai 2009, 19:10

Rezultate finale. (copy de pe xxx)

Felicitari tuturor participantilor, din punctul meu de vedere toti sunteti castigatori. Faptul ca ati mers pana la sfarsit, in conditii de oboseala extrema inseamna mult. Asta este adevaratul sport, nu polemicile de pe forumuri si atacurile la persoana.
Felicitari castigatorilor care au reusit o asemenea performanta. Asa cum am spus si la inceputul topicului, am banuit ca echipa de pe B5, care de altfel a si castigat va face o surpriza. I-am vazut la Moara si asta este genul de concurs la care ei sunt foarte buni. Bravo Pista, sunteti cei mai buni. =D>
Felicitari si echipei CarpZone care a mers destul de bine avand in vedere ca au fost doar 2, asteptam sa ne spuna si ei parerea despre acest concurs.


P.S. Multumesc lui Claudiu Cozma pentru informatiile "la cald" din timpul concursului.
Fişiere ataşate
doripesco.JPG
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de gor965 » 29 Mai 2009, 19:18

1549 kg !!!...parca s-a tras la setca ! :))
Felicitari castigatorilor ! Felicitari tuturor participantilor ! =D>
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de Marian Constantin » 29 Mai 2009, 20:49

acum nu pot spune decat ..... INCREDIBIL

de ieri dimineata am oprit sa merg pe cantitate si am aruncat in apa cel putin 50 kg de peste fara sa le cantaresc ...

era prea obositor sa cobor malul inalt sa i mai bag la sac si la cantar iar sa cobor sa i ridic pe mal ..

daca trageam pentru cantitate ,, dupa socotelile noastre prindeam in jur de o tona ... acum imi pare rau deoarece nu am reusit sa prindem crapi mai mari de 9 kg . la boilies si implicit nici captura , cu toate ca stateam pe o zona in care sa luat aproape la toate concursurile captura ( sursa Tata Nitu )

daca eram in echipa de trei , poate ne bateam pentru un loc pe podium

maine restul

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de Teddy » 29 Mai 2009, 22:00

Bravo Mary bravo Dan =D> =D> =D> , jos palaria in fata voastra baieti !
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de Ion Mironov » 29 Mai 2009, 22:25

felicitari ......asta inseamna carp zone.....competitiile nu barfele si scandalurile......asteptam cu sufletul la gura povestirile de la fata locului...binenteles dupa odihna binemeritata
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
claudiu cozma
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 17 Ian 2008, 21:35
Localitate: brasov

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de claudiu cozma » 29 Mai 2009, 22:59

A fost un concurs incredibil , eu care cunosc destul de bine balta nu mi-am imaginat asa ceva , sa prinzi sute de kg. si sa constati ca pierzi locuri in clasament , nu este usor de digerat , mi-am ales locul special stii-nd ca am sanse la peste mai mare , sa astepti trei zile sa se schimbe vremea si sa bata vantul spre standul tau , si cand sa intamplat sa constati ca contrar tuturor previzinilor nu mai trage pestele si mutat in alta parte , parca totul a fost pe dos , oricum felicitari tuturor participantilor , si sa nu uitam arbitri , vi-l imaginati pe Nea Mitica ridicand de la pamant 10 tone in 4 zile , ei bine a reusit Brovo lor #:-S
Team Transilvania Carp Mirror
OJPS Bv - APCR

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de florentiniuga » 30 Mai 2009, 00:07

Felicitari in primul rand... arbitrilor (Claudiu are mare dreptate). Cine a dorit captura, a putut lasa ritmul mai moale, cui i-a fost somn s-a putut culca. Ei in schimb, au fost obligati sa cantareasca, sa cantareasca...
Aveti admiratia mea cu totii, invingatori si restul participantilor deopotriva.
Bravo Dane, bravo Mary. E greu, ba nu, e aproape imposibil sa faci fata in doi la un asemenea ritm infernal. Ati castigat o experienta care isi va spune poate odata cuvantul.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de mosharu » 30 Mai 2009, 16:27

In primul rand ii felicit pe prietenii mei : Berbecaru Costel, Ion si Emil pt tona prinsa **== **== =D> =D>

in al doilea rand pe toti concurentii pt munca depusa! RESPECTE! ( cu o juma' de tona iesi pe ULTIMUL LOC ! ~x( )

in al treilea rand: FUCK the world ! :)) s-au dus dracu toate recordurile de pana acum ( vezi 1016, george petrila 740 kg si dan mitranescu 940 kg... **== )
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Cupa K-karp Trabucco- Doripesco

Mesaj de Marinita » 30 Mai 2009, 19:59

In primul rand va multumim eu si Mary pentru sustinerea de care am beneficiat din partea voastra.Am sa prezint cum au decurs "ostilitatile" :)) :
Pe data de 23-24 mai sa organizat de catre compania Tarom un concurs de pescuit la crap pe balta Greaca_Cercani unde Mary a facut echipa cu Traian Lepadatu si au ocupat locul 1 eu am facut echipa cu un coleg de birou si am ocupat locul 2 :))concursul a durat 25 h si sa incheiat duminica. Dupa concurs am plecat acasa am schimbat hainele si luni dimineata la ora 4 am plecat la Doripesco.La plecare nu am putut sa intru in magazin sa mai luam nada deoarece paznicul plecase cu cheile pietei si revenea la ora 7,deci am plecat cu doar cu 50-60 kg de nada ce a avut-o Mary.Am ajuns in jurul orei 7.30 la Doripesco si la ora 8 sa tras la sorti.Eu am tras bila nr.1 ordinea de tragere si la tragerea standului am luat nr.17.Mentionez ca standurile si le alegeau pescarii.Am avut putin noroc sa alegem un loc care nu se ocupase in sectorul B si binenteles ca dupa mine Tata Nitu a tras nr.18,a ales standul de langa noi .Am inceput concursul la ora 12.Dupa aceasta ora a inceput macelul :)) .Nu puteam face fata in ritmul in care tragea pestele , trebuia sa aruncam departe la circa 70-80m intepam pestele si instantaneu tragea la cealalta lanseta ,trebuiau incarcate si lansetele de rezerva deci imaginativa ce era acolo.Mary ma avertizase ca daca nu ne sincronizam si nu ne complectam unul pe celalalt nu facem mare lucru ca ritmul impus de peste este infernal.Asa a si fost .Regret ca nu am putut filma ca se vedeti ce era acolo.Daniel Dumitrscu vecinul de stand a zis ca suntem ROBOTEI =)) noaptea aveam serii si se mai putea sta lungit un pic dar ,sa nu credeti ca era timp de somn cand auzeam senzorii intepa Mary si eu eram langa el ca sigur mai pleca o alta lanseta.Ai dracului pesti desi erau mici trageau de te rupea ziceai ca au 6-7kgDupa cateva ore am reusit sa aducem pestele mai aproape ca sa avem frecventa mai mare.Si uite asa am tras de zac si acum :)) Sa simtit tare de tot lipsa celui de-al trei-lea membru din echipa.Chiar se uitau la noi chioras ceilalti ca de ce suntem numai 2 .Apoi am inteles.A fost super si pot spune ca am primit o lectie pe care nu o pot uita.Organizarea a fost de exceptie.CARP ZONE nu a fost facut de ras sunt mandru de cele 600kg de peste prins.Asa cum a spus si Mary puteam sa prindem o tona dar trebuia sa plecam la drum si am preferat sa dam cu bile dupa peste mare si sa ne odihnim.dar sa nu credeti ca am dormit deoarece din 5 prsti peste 6 kg 3 au fost prinsi noaptea.Concluziile le trageti voi.Inca o data echipa Marian Constantin si Dan Marinita va multumeste pentru sustinere.Tot Respetul meu ---<><
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”