OPERATIUNEA "MONSTRU"

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de gor965 » 24 Mai 2009, 13:27

booghy28 scrie:SALUT...........
cam cati pescari s-au inscris?
va multumesc anticipat **==
Vezi AICI lista cu cei inscrisi !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
booghy28
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 04 Mai 2009, 12:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de booghy28 » 24 Mai 2009, 15:25

plecarea am inteles ca este in iulie...........sa vad saptamana viitoare cum rezolv cu permisul......
sper ca primiti in trupa si incepatori care n-au participat la concursuri........ :D
si totusi as dori sa stiu suma de inscriere si cum procedez.....
va multumesc

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de dragan claudiu » 24 Mai 2009, 15:34

booghy28 scrie:plecarea am inteles ca este in iulie...........sa vad saptamana viitoare cum rezolv cu permisul......
sper ca primiti in trupa si incepatori care n-au participat la concursuri........ :D
si totusi as dori sa stiu suma de inscriere si cum procedez.....
va multumesc
cam toti sintem incepatori si operatiunea... nu e altceva decit un bun prilej de ati face noi prieteni si nu e un concurs cu cit va trebui sa contribuim si cind ne va spune toader. daca vrei sa participi inscriete si tinem legatura. fire intinse iti doresc. **==

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de dianu marin catalin » 26 Mai 2009, 17:36

as vrea sa ma inscriu si eu dar vreau sa stiu exact cand in iulie sa vad daca-mi pot lua liber de la munca.

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 26 Mai 2009, 17:50

Scuze pentru intarziere dar am inceput recuperarea si timpul meu este limitat pentru moment.Am primit asigurarea doctorilor ca pana la data de 15 Iulie voi fi recuperat suficient ca sa fac fata solicitarilor acestei operatiuni.Sper ca pana atunci sa avem in randurile noastre cati mai multi pescari si astfel sa atingem scopul cel mai important al acestei aventuri.....Relatiile interumane........Oricine este binevenit cu conditia ca la data plecarii sa fi implinit varsta de 18 ani si sa nu depaseasca cei 150 de ani pe care i-am mentionat in prima postare a topicului.

Avatar utilizator
booghy28
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 04 Mai 2009, 12:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de booghy28 » 30 Mai 2009, 11:53

SALUTARE......revin si eu pentru cateva informatii.............cum facem cu banii?...cine ii strange/cati?.....cand trebuie sa achitam...............daca mai aveti detalii despre operatiune va rog sa postati.
am citit in una din posturi ca permisul il lom de acolo.....inafara de cel de acolo ne mai trebuie vre unul....?
fir intins va doresc la toata lumea **==

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 30 Mai 2009, 13:44

booghy28 scrie:SALUTARE......revin si eu pentru cateva informatii.............cum facem cu banii?...cine ii strange/cati?.....cand trebuie sa achitam...............daca mai aveti detalii despre operatiune va rog sa postati.
am citit in una din posturi ca permisul il lom de acolo.....inafara de cel de acolo ne mai trebuie vre unul....?
fir intins va doresc la toata lumea **==


Banii ii voi strange eu si vom sti cu exactitate de cati e nevoie in momentul in care se va inchide inscrierea pentru operatiune.Propun plecarea pentru data de 13 IULIE si data limita pana la care se va face inscrierea sa fie 5 ca sa am timp sa fac rost de masina.Costurile vor fi in functie de numarul de participanti si pe mine ma intereseaza doar banii de transport BUCURESTI-TULCEA si retur.Permisul,pasagerul,momeala,etc il priveste pe fiecare personal.Estimez ca transportul sa nu depaseasca suma de 100 ron dus-intors si permisul ANPA este 30 ron,pasagerul cred ca este in jur de 70-80 ron si astea cred ca sunt cheltuielile comune.
Cum am mai spus toate astea vor fi in jurul valorii de 200ron

Avatar utilizator
booghy28
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 04 Mai 2009, 12:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de booghy28 » 30 Mai 2009, 16:05

toader nicolae scrie:
booghy28 scrie:SALUTARE......revin si eu pentru cateva informatii.............cum facem cu banii?...cine ii strange/cati?.....cand trebuie sa achitam...............daca mai aveti detalii despre operatiune va rog sa postati.
am citit in una din posturi ca permisul il lom de acolo.....inafara de cel de acolo ne mai trebuie vre unul....?
fir intins va doresc la toata lumea **==


Banii ii voi strange eu si vom sti cu exactitate de cati e nevoie in momentul in care se va inchide inscrierea pentru operatiune.Propun plecarea pentru data de 13 IULIE si data limita pana la care se va face inscrierea sa fie 5 ca sa am timp sa fac rost de masina.Costurile vor fi in functie de numarul de participanti si pe mine ma intereseaza doar banii de transport BUCURESTI-TULCEA si retur.Permisul,pasagerul,momeala,etc il priveste pe fiecare personal.Estimez ca transportul sa nu depaseasca suma de 100 ron dus-intors si permisul ANPA este 30 ron,pasagerul cred ca este in jur de 70-80 ron si astea cred ca sunt cheltuielile comune.
Cum am mai spus toate astea vor fi in jurul valorii de 200ron


permisele le facem in tulcea sau le facem aici?

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 01 Iun 2009, 17:20

Este in regula pentru toata lumea daca stabilim data plecarii pentru 13 IULIE la ora 4 dimineata???
Ajungem la Tulcea in jurul orelor 9 si avem timp sa facem permisele la sediul ANPA si sa cumparam nada de la piata inainte sa mergem spre debarcader.
Destinatia noastra va fi Mila 23 si vom pescui la indicatiile celui care ne va inchiria barcile cu care ne vom deplasa la locul de pescuit.

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 04 Iun 2009, 13:17

Inteleg ca este in regula pentru toata lumea plecarea pe data de 13 IULIE???
Daca sunteti cu totii de acord,astept confirmarea tuturor celor care doresc sa se alature si suma de 100 ron pentru transport pana la data de 7 IULIE.
Pentru orice nelamurire puteti suna la nr de tel 0722589373 ,preferabil dupa ora 17 .

Avatar utilizator
booghy28
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 04 Mai 2009, 12:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de booghy28 » 05 Iun 2009, 19:09

dragi pescari..................OPERATIUNEA s-a pus pe roate.....santeti de acord cu data de 13 iulie?
inafara de fany4you, vad ca nimeni nu mai zice nimic......... **==

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de dragan claudiu » 08 Iun 2009, 12:17

eu sint de acord,toadere am sa te sun sa vb de bani cum sa tii trimit **==

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de toader nicolae » 09 Iun 2009, 11:55

fany4you scrie:la ce transport va referiti?

Transportul BUCURESTI-TULCEA si retur.Vom inchiria un microbuz de 15 locuri si deaceia este necesar sa nu avem bagaje prea multe.
Trebuie confirmarea tuturor celor care doresc sa ia parte la aceasta aventura.

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de dragan claudiu » 10 Iun 2009, 10:43

si eu as dori sa merg cu masina proprie pina la tulcea,ar trebui sa discutam unde sa ne-ntilnim toti in tulcea si de acolo sa plecam impreuna spre locul de pescuit. daca sint pescari care nu au mijloc de transport eu pot lua 3 persoane in masina pina la tulcea. cred ca e mai bine asa ca toti vom avea multe bagaje si cu un microbuz nu prea ar fi confortabil . sa vedem ce parere are toader si mai vb. **==

Avatar utilizator
booghy28
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 04 Mai 2009, 12:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: OPERATIUNEA "MONSTRU"

Mesaj de booghy28 » 10 Iun 2009, 12:01

deci pana acum suntem 4 care sigur merg.......asteptam si pe ceilalti care sunt trecuti pe lista sa dea un raspuns...

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”