O parere despre Sea Hawker J3FR70

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de stefan_kwr » 11 Iun 2009, 19:26

As vrea sa stiu si eu,mai ales de la cei care detin aceasta mulineta ce parere au despre ea,cum se comporta,cat este de fiabila si ceva date tehnice despre ea ca eu nu am gasit.Va multumesc
ML_2080_Sea_Hawker_J3FR70.jpg

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de gor965 » 11 Iun 2009, 19:42

Sea Hawker J3FR70
Capacitate : 0,50mm/200m
Raport de recuperare : 4.1/1
Rulmenti : 7+1
Tambur : Al.+grf.

Eu am verificat-o intr-un magazin si la prima vedere ...e praf !!! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de stefan_kwr » 12 Iun 2009, 12:49

Cum adica e praf?La ce te referi? :-??
In poza pare destul de robusta...oricum tu te pricepi mai bine,mai ales ca ai si pus mana pe ea

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de gor965 » 12 Iun 2009, 17:19

stefan_kwr scrie:Cum adica e praf?La ce te referi? :-??
In poza pare destul de robusta...oricum tu te pricepi mai bine,mai ales ca ai si pus mana pe ea
Cum sa-ti spun ...in momentul cand am inceput sa mulinez putin ,parca manuiam o rasnita de cafea ! :)) Trocanea si vibra din toate incheieturile ...corpul din material ieftin ...frana mult prea slaba...periile de cauciuc (antibrush) stateau sa cada ...ce mai ,lipseau cateva cristale Swarovski ca sa ia ochii la ...domnisoare ! =))
P.S.
Povestea cineva pe net ca dupa ce l-a prins ploaia cu niste mulinete Baracuda ,s-a dus dupa cateva zile iar la peste si-a constat ca-i ruginisera rulmentii la mulinete ! >:) ... :-w ...Baracuda reel : [-x
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de marian_popescu » 12 Iun 2009, 22:38

chiar si numai dupa fotografie daca te iei, mulineta e in continuare praf. daca mai zice si gor, inseamna ca e praf si pulbere. am vazut si eu panarama asta. mai repede merg pe o okuma din gama de jos, mulineta asta (si in general toate mulinetele baracuda, carson, line winder si altele asemenea) am vazut-o si eu si inca nu as da ale mele silstar si dam (1 rulment) de dinainte de revolutie pe ea
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de stefan_kwr » 16 Iun 2009, 15:55

Ms mult pt raspunsuri,m-ati lamurit acum,eu nu am pus mana pe ea sa vad cum e,dar din cate se vede degeaba sclipeste ea in poze daca e praf(vorba lui gor) :D ms mult inca o data si fir intins

Avatar utilizator
lucian 74
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 03 Feb 2009, 14:47
Localitate: bocsa romana jud caras-severin

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de lucian 74 » 28 Noi 2010, 22:15

nu este chiar asa de rea,eu o am de un an si am folosit-o la somn la dunare, si pe lacurri la crap si merge,dupa o gresare serioasa,si schimbul unei piese de la declansarea bait runnerului,ea trage si credem-a ca nu te lasa la greutati mari si driluri grele ,somn ,crap,dar fiecare cu parere lui,eu unu zic ca mulinetele de la baracuda sint slabute,betele in schimb sint bune ,chiar destul de bune.

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de ionutniculae » 29 Noi 2010, 09:56

stefan_kwr scrie:As vrea sa stiu si eu,mai ales de la cei care detin aceasta mulineta ce parere au despre ea,cum se comporta,cat este de fiabila si ceva date tehnice despre ea ca eu nu am gasit.Va multumesc
ML_2080_Sea_Hawker_J3FR70.jpg
Stefan orienteazate pe altceva in afara de baracuda, de aia ti-am recomandat la un moment dat ceva de la cormoran(can intrebai de bete), dar de ce nu bagi tu lb65 pt dunare?si iti iei altceva pt balta.....p.s.asta daca am inteles eu bine :D
Never give up

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de stefan_kwr » 29 Noi 2010, 12:27

ionutniculae scrie:
stefan_kwr scrie:As vrea sa stiu si eu,mai ales de la cei care detin aceasta mulineta ce parere au despre ea,cum se comporta,cat este de fiabila si ceva date tehnice despre ea ca eu nu am gasit.Va multumesc
ML_2080_Sea_Hawker_J3FR70.jpg
Stefan orienteazate pe altceva in afara de baracuda, de aia ti-am recomandat la un moment dat ceva de la cormoran(can intrebai de bete), dar de ce nu bagi tu lb65 pt dunare?si iti iei altceva pt balta.....p.s.asta daca am inteles eu bine :D
Ionut eu ma interesam de aceste mulinete acum un an jumate.De atunci mi-am luat si lansete si mulinete pentru balta.Mulinetele le folosesc in ambele parti, pana o sa iau altceva pentru balta.Intai trebuie sa iau alte lansete pentru dunare si dupa aceea alte mulinete.Pana atunci mai este...

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de ionutniculae » 30 Noi 2010, 14:25

:-B :D
Never give up

Avatar utilizator
sont
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 22 Oct 2010, 18:54

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de sont » 01 Dec 2010, 14:00

stefan_kwr scrie:As vrea sa stiu si eu,mai ales de la cei care detin aceasta mulineta ce parere au despre ea,cum se comporta,cat este de fiabila si ceva date tehnice despre ea ca eu nu am gasit.Va multumesc
ML_2080_Sea_Hawker_J3FR70.jpg
eu am una si sunt foarte multumit de ea dar cei de la baracuda au lucruri nasoala rau

evita in viitor

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: O parere despre Sea Hawker J3FR70

Mesaj de stefan_kwr » 01 Dec 2010, 15:47

sont scrie: eu am una si sunt foarte multumit de ea dar cei de la baracuda au lucruri nasoala rau
evita in viitor
Multumesc @sont, dar intrebarea a fost pusa acum un an jumate, oricum nu ma mai intereseaza aceasta mulineta...

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”