craioveni

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: craioveni

Mesaj de AcidAzotic » 07 Mai 2009, 21:55

Si daca vrei sa mai pui viza si in alt judet nu ai nevoie de chitanta in original ,sa o arati si acolo?

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de mini_mic » 08 Mai 2009, 15:27

AcidAzotic scrie:Si daca vrei sa mai pui viza si in alt judet nu ai nevoie de chitanta in original ,sa o arati si acolo?
Chitanta ti se da inapoi dupa ce ai luat avizul si poti lua viza in cate judete vrei !
Numai bine !

Avatar utilizator
AcidAzotic
membru activ
membru activ
Mesaje: 144
Membru din: 07 Mar 2009, 18:35

Re: craioveni

Mesaj de AcidAzotic » 09 Mai 2009, 00:54

Multumesc pentru raspuns!!! :D

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de cosmake » 18 Iun 2009, 08:53

cine poate sa-mi spuna si mie pe unde se mai prinde in zona noastra . ce s-a mai prins, la ce si cind
as vrea sa merg si eu la un pescuit la sfirsitul saptaminii si chiar nu mai stiu pe unde sa mai merg
Multumesc anticipat de raspunsuri

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: craioveni

Mesaj de stefanflorin » 18 Iun 2009, 12:44

hai cu mine pe Tamisa sa prinzi platica ca si asa nu am cu cine sa ma duc :D promit platica la 3kg+
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de cosmake » 18 Iun 2009, 13:29

as veni cu cea mai mare placere dar situatia financiara in care ma aflu momentan cind salariile nu sint platite si bancile urla dupa bani nu ma lasa sa vin
cind mai vi in tara poate facem un pescuit pe batrinul jiu ca am vazut ca sti multe secrete care cred ca merita sa incerc sa le fur
mersi de invitatie si sincer ma multumesc si cu niste caras , oblete sau orice alceva numai sa nu ma pui sa pescuiesc C&R ca nu sint genul
poate te-am dezamagit cu ultima fraza dar nu-mi place sa mint iar singurul peste care chiar imi place sal maninc e pestele de apa dulce prins de mine proaspat indiferent de specie

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: craioveni

Mesaj de stefanflorin » 19 Iun 2009, 02:40

cosmake stai linistit ca si eu sunt gurmand dupa peste, cel mai bun peste dintre toti de apa dulce sau sarata e carasul urmat apoi de niste crochete de crap, mmmmm deja salivez. Sincer daca pe tamisa nu as pescui c&r nu as avea ce face cu pestele, platicile alea sunt mai batrane ca istoria si nu m-as incumeta sa mananc asa ceva.
PS: tocmai ce ma intorsei de la pescuit, nu-mi venea sa mai plec la cum tragea :)) un lanseu o platica dupa ce pe zi am stat vreo 4-5 ore fara trasatura. Si cand iei 10 platici si insumezi 25-30 de kg e ceva :O
PPS: in septembrie facem un pescuit cu cea mai mare placere sa-ti arat cum se da pe Jiu
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de cosmake » 19 Iun 2009, 07:16

am mers des la jiu in zona turceniului pe care o cunosc ca pe propriile buzunare dar la noi nu prea stiu locurile.
in septembrie e perfect ca am si eu concediu. poate imi mai revin si financiar si atunci e alceva. astept sa vi si pina atunci ma mai chinui pe la dunare, olt si jiul vechi. fir intins in continuare

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de cosmake » 26 Iun 2009, 20:23

Vreau sa ma duc duminica sus in baraj la Isalnita.
Daca are cineva ceva informatii din zona respectiva astept sa imi spuneti si mie. La ce ati dat , ce ati prins.
Vreau sa dau cu 3-4 lansete la fund pina in pietroaie din dreptul dalelor.

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: craioveni

Mesaj de stefanflorin » 27 Iun 2009, 00:42

cosmake am vb cu un prieten acum cateva zile, si mi-a zis ca nu prea e mare lucru pe Jiu acum, deh caldurile astea insa ar fi auzit ca s-au prins crapi in lacul de acumulare, nu stiu exact pe care parte insa ti-as recomanda sa mergi pe partea cu craiova, treci de groapa de cenusa si sunt numai locuri acolo, incepand de la canalul ala care se varsa in jiu pana in curba unde e si cea mai adanca apa din zona. Locul meu preferat este undeva chiar inainte se inceapa salciile alea mari de la pompa, e greu sa-ti explic insa vezi tu care ti se pare bun, treaba e sa dai seara si poate chiar peste noapte, pe zi dai ca in cada. Am prins peste frumos acolo inainte, crap, caras, mreana, somn, clean. Chiar unde se termina groapa de cenusa cobori in stanga si sunt cateva locuri bune cu pomi in apa insa tot seara mananca sau dimineata devreme. Poti incerca si pe partea cu Mihaita insa acolo de regula e aglomeratie si mie unu nu imi plac locurile. Ai grija cu tantarii ca e jale in stufarisurile alea.
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de cosmake » 27 Iun 2009, 14:41

dintre cei ce sint in tara chiar nu merge nimeni la Jiu?

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de mini_mic » 28 Iun 2009, 11:32

cosmake scrie:dintre cei ce sint in tara chiar nu merge nimeni la Jiu?
La dunare nu vrei ? :P

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: craioveni

Mesaj de pescar_s » 29 Iun 2009, 09:54

Va salut! pe olt la babiciu..mege carasul mare si f.mare, la crap nu am loc de titularii??? locurilor, dar mai la vale sunt cateva locuri bune- pe jiu nu dau... o fi peste dar nu prea e apa, sau nu am fost eu unde trebuie

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: craioveni

Mesaj de stefanflorin » 29 Iun 2009, 10:17

cred ca e o placere sa stai pe malul Oltului pe caldurile astea :-S
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: craioveni

Mesaj de pescar_s » 29 Iun 2009, 12:20

dau cu cu pluta in caras mare (la distanta 20-25m) de trosneste batu la intepatura, dar e multa iarba si am pierdut multi, iar caldura?... asta este- merita pentru o asemenea placere, mai ales ca dau pe dale(dig) si nu numai caldura este o piedica -problema cea mai mare este cu apa care creste si scade de cateva ori pe zi de nu mai intelegi nimic. Asta este.. dar una peste alta placerea de a scoate peste mare la kil (caras, ciortan, platica,babusca) cu 0.14, te face sa treci peste toate obstacolele si sa uiti sa mai pleci acasa cat e ziua de lunga- fire-ntinse!!!!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”