Fundulea 2 sau Fundulea 1

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de besliu » 27 Iun 2009, 21:47

Care dintre aceste balti renteaza sa te duci ??? Ma refer sa dai la Crap !!!

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de besliu » 28 Iun 2009, 16:00

Azi am fost pe Fundulea 2 ! Am pescuit la crap si am avut o singura trasatura la boabe de porumb miere ! captura un caras mai mare putin decat degetul !! Pot sa spun o zi pierduta degeaba !! la undita prinzi carasel intr-o veselie nici-unu nu ajunge cat palma numa mic!! Cica sa populat acesta balta acu cateva saptamani cu Crap , caras si somn !! Somnul lam vazut cu ochii mei ca iesea la suprafata inspre mal si se zbatea !! dar crap = 0 . La ora 13-00 a inceput lumea sa plece acasa lasand in urma lor numai musuroaie de gunoaie si la 3 metri de iei existau cosuri pt gunoi !! ce sa faci asa-i romanul !!Ma gandesc ca poate este prea zapacit peste si nu e obisnuit cu locul de nu a tras de loc !! In orice caz nu renteaza balta cel putin acum , am sa mai incerc odata in toamna ca o fii mai rece !! dc nici atunci nu merge inseamna clar ca treaba cu repopularea este o mare abureala !!! Fire intinse !!

Avatar utilizator
dan_palos
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 22 Mai 2009, 21:02

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de dan_palos » 28 Iun 2009, 18:55

salut, daca vrei poti incerc ganeasa 6, acum 1 luna jumatate un prieten de-al meu a luat un crap de 3,2kg la viermusi , noi dadeam la caras, , balta are si caras mare, daca vrei poti incerc balta asta, taxa cam 70ron,

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de besliu » 28 Iun 2009, 20:35

care dintre ganeasa >>?? da mai multe detalii te rog traseu , taxa , retinere peste tot ce stii !! Mersi !!!

Avatar utilizator
dan_palos
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 22 Mai 2009, 21:02

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de dan_palos » 28 Iun 2009, 20:51

sper sa intelegi traseul, deci o iei pe colentina, spre voluntari, treci de complexul doraly , si imediat e un semafor, la semafor faci dreapta, tii drumul mult si bine, pana ajungi intr-o portiune a drumului care are un fel de scuar pe mijloc, se despart sensurile de mers, ai trecut de portiunea asta si imediat cum s-a terminat aceasta portiune drumul o face si la stanga si la dreapta, u aici faci stanga, mai mergi cam vreo 100 de metri si faci dreapta pe o straduta intre case, e mai maricica straduta :D tii straduta pana ajungi la un fel de dig, in dreapta e o balta care nu ii stiu numele si in stanga e ganeasa 6, eu am dat in partea unde e innalt malu si ma rupt de spate :)) taxa cred ca e 70ron=12ore, nimeni nu ma intrebat cat peste am luat nici paznicu care nu iti da bon :D dar balta are peste, noi am luat cam 3 kg de caras mare si crapceanu asta, defapt era oglinda, pt caras rama, dar poti incerca si altceva, pt crap presupun ca viermusi, ca la asta la luat prietenu meu, crap de 3,2kg cu ac de caras, dala mic :))
sper ca ti=am fost de ajutorsi fir intins

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de nando » 28 Iun 2009, 21:23

dan_palos scrie:sper sa intelegi traseul, deci o iei pe colentina, spre voluntari, treci de complexul doraly , si imediat e un semafor, la semafor faci dreapta, tii drumul mult si bine, pana ajungi intr-o portiune a drumului care are un fel de scuar pe mijloc, se despart sensurile de mers, ai trecut de portiunea asta si imediat cum s-a terminat aceasta portiune drumul o face si la stanga si la dreapta, u aici faci stanga, mai mergi cam vreo 100 de metri si faci dreapta pe o straduta intre case, e mai maricica straduta :D tii straduta pana ajungi la un fel de dig, in dreapta e o balta care nu ii stiu numele si in stanga e ganeasa 6, eu am dat in partea unde e innalt malu si ma rupt de spate :)) taxa cred ca e 70ron=12ore, nimeni nu ma intrebat cat peste am luat nici paznicu care nu iti da bon :D dar balta are peste, noi am luat cam 3 kg de caras mare si crapceanu asta, defapt era oglinda, pt caras rama, dar poti incerca si altceva, pt crap presupun ca viermusi, ca la asta la luat prietenu meu, crap de 3,2kg cu ac de caras, dala mic :))
sper ca ti=am fost de ajutorsi fir intins
ai dreptate peste are ,taxa este de 600 nu 700 dar de 3 saptamani nu mai merge
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
dan_palos
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 22 Mai 2009, 21:02

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de dan_palos » 28 Iun 2009, 22:31

hmm, oare de ce?, pacat :(

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de nando » 28 Iun 2009, 22:39

nu stiu 4 persoane mergem constant pe balta si ....................nu ne explicam
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de besliu » 29 Iun 2009, 19:21

A prins cineva crap pe fundulea 2 ?? Ma refer acum dupa ce sa repopulat ?

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de sdaniel » 29 Iun 2009, 19:59

besliu scrie:A prins cineva crap pe fundulea 2 ?? Ma refer acum dupa ce sa repopulat ?

Da , am prins eu .
Am fost pe balta de miercuri seara pana joi si mi-am promis ca nu o sa mai revin niciodata . De ce?! Lume ca la manifestatie , mizerie ca la balamuc , mult carasel care toaca orice . Am prins caras inclusiv la solubila de 20 :D .
Crapul pe care l-am prins avea 3.2 kg , dar faza cea mai tare a fost ca dupa ce l-am pus pe mal am descoperit ca pe langa carligul meu agatat mai ducea dupa el o montura cu 3 carlige pline de viermusi si vreo 20-30 de metri de fir (cred ca era de 0.30) cum o fi reusit sa ii rupa firu ala nu-mi pot explica .
Una peste alta o sa evit sa mai merg pe balti de acest gen , desi din cate am vazut se prinde peste .. ciortan si somn african cred.. Eu am prins atat de putin pentru ca m-am asezat fix la intrarea pe balta pe platoul de pietris unde era foarte multa agitatie . am observat ca in dreptul stanei s-a prins bine in noaptea aia .
Dan Serban

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de besliu » 29 Iun 2009, 20:25

la stana te refer pe cotul ala unde e dealul ala ??? apropo la ce lai prins ??

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de besliu » 29 Iun 2009, 21:47

?

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de sdaniel » 29 Iun 2009, 22:56

besliu scrie:la stana te refer pe cotul ala unde e dealul ala ??? apropo la ce lai prins ??

Pai alta stana mai e pe malul apei ? :D

La porumb scopex cu un pop-up mic si naditor. In stanga mea , joi pana la ora 12 cand am strans vecinii au avut 3 trasaturi de crap la viermus >:) ... daca vrei crap la porumb cauta sa folosesti boabe cat mai tari ca altfel iti toaca carasu . Fir intins!
Dan Serban

Avatar utilizator
pescarusul
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 25 Mai 2009, 20:29

Re: Fundulea 2 sau Fundulea 1

Mesaj de pescarusul » 09 Iul 2009, 23:10

Fundulea 1 **== ,este cea mai buna alegere,are foarte moolt crap mare si somn la 2kg,cu somn populeaza continu la un termen de timp si cu crap dar mai rar,orikm e crap mult si mare si mic,acolo paznic e nea Dan,si patronu..nui mai retin numele amandoi oameni cu bun simt :-? ,balta insa mai face figuri are zi in care te bucuri ca ai lansetele in apa[toate] si alte ori poate sa-ti le traga in apa[am avut un caz],carasu merge bn la bilute de mamaliga cu paine,si ce sa mai zic fir intins www.fundulea1.ro ,,sa vio bage la fund,, :))

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”