O nedumerire !

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sxl_gabi
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 23 Feb 2008, 21:56
Localitate: Galati

O nedumerire !

Mesaj de sxl_gabi » 02 Iul 2009, 21:16

Dupa cum vedeti un Pop-up de 16mm nu poate ridica o bila de 18mm
Dupa cum vedeti un Pop-up de 16mm nu poate ridica o bila de 18mm
Dar un Pop-up de 16mm poate ridica o bila de 16mm partial dupa cum vedeti . Ma intreb daca o fii corect asa pentru un substrat de 10 cm foarte moale ?
Dar un Pop-up de 16mm poate ridica o bila de 16mm partial dupa cum vedeti . Ma intreb daca o fii corect asa pentru un substrat de 10 cm foarte moale ?
Ce parere aveti daca as folosi Pop-up de 20mm combinat cu o bila de 18mm pentru a putea sa se ridice de pe fund ca sa pot sa ii atasez o bila de plumb la 4cm de nodul de la carlig ? E corect daca folosec Pop-up mai mare decat bila ?

Imi cer scuze pentru calitatea pozelor :-S

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: O nedumerire !

Mesaj de Madalin Dirla » 02 Iul 2009, 22:31

Cel mai bine il echilibrezi intr-o galeata ca sa vezi exact cum sta pe fundul apei...............poti folosi si pop-pup simplu si adaugi pe forfac o alica de plumb la distanta la care doresti sa ti se ridice dupa substrat ;) .
Eu am folosit numai in combinatie bila de 16-18-20 si pop-pup de 10-12 (snowman) , cu bilele pe substrat.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: O nedumerire !

Mesaj de gogu steriade » 04 Iul 2009, 13:59

sxl_gabi scrie: Ce parere aveti daca as folosi Pop-up de 20mm combinat cu o bila de 18mm pentru a putea sa se ridice de pe fund ca sa pot sa ii atasez o bila de plumb la 4cm de nodul de la carlig ? E corect daca folosec Pop-up mai mare decat bila ?

Imi cer scuze pentru calitatea pozelor :-S
bre matale vrei sa faci montura ciuperca cu galusca da 18 si palarie da popic da 20 ? :-? pai daca iera mai buna ca omu da zapada nu ne spargea engleji cu figuri ...ca aia da cu plutitoare ca are baltile pline da iarba mare si deasa ca gazonu dupa ghencea ! :-B pai la noi sta crapu cu capun pamant nu cu guran sus ca am vazut io la ei ca mananca crapu paine pa suprafata apei ca ratele da la noi ! :-? da aia are apa da 50 da cm nu gauri negre ca pa la noi. si vezi ca daca sa ridica un pic bila in pahar sa sti ca dan cauza la presiune in balta pa apa mai adanca bila aia sa ridica si mai sus si tio ia chinezu ! ;)
pup ol of you ! :-*
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Scrie răspuns

Înapoi la “Monturi”