intrebare

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ritivoiu Valentin
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 27 Mar 2009, 21:30

intrebare

Mesaj de Ritivoiu Valentin » 11 Mai 2009, 00:19

Sunt la inceput de drum in pescuitul crapului... Am in zona cateva balti salbatice,nu s-a pescuit cu cine stie ce momeli,rama,mamaliga,viermi rar cate o pufarina,si multi zic ca e mult crap acolo. Daca nadesc in acelasi loc cu boilies timp de cateva zile consecutiv,sa zic,pot sa pescuiesc si sa invat crapii la asa ceva??? :-?

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: intrebare

Mesaj de nagy victor » 11 Mai 2009, 12:33

Ritivoiu Valentin scrie:Sunt la inceput de drum in pescuitul crapului... Am in zona cateva balti salbatice,nu s-a pescuit cu cine stie ce momeli,rama,mamaliga,viermi rar cate o pufarina,si multi zic ca e mult crap acolo. Daca nadesc in acelasi loc cu boilies timp de cateva zile consecutiv,sa zic,pot sa pescuiesc si sa invat crapii la asa ceva??? :-?
merita sa strici salbaticia locului cu bile ?,(mai gindestete) 8-> :-??
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
Ritivoiu Valentin
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 27 Mar 2009, 21:30

Re: intrebare

Mesaj de Ritivoiu Valentin » 13 Mai 2009, 17:34

Am uitat sa va spun faptul ca aici se construieste un baraj si baltile respective se vor infunda.S-au mai infundat si altele,muncitorii respectivi au prins crapi la 2-8 kg. Eu zic ca merita sa dau la bile. nu vreau sa ma gandesc la soarta acelor pesti.... :-S

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: intrebare

Mesaj de mircea pescar » 29 Iun 2009, 20:05

Despre ce balti salbatice vorbesti , din ce zona a tarii :?: **==

Avatar utilizator
darius_gabi
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 14 Feb 2009, 14:19

Re: intrebare

Mesaj de darius_gabi » 06 Iul 2009, 21:54

vrem sa stim si noi unde se afla balta

Avatar utilizator
Ritivoiu Valentin
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 27 Mar 2009, 21:30

Re: intrebare

Mesaj de Ritivoiu Valentin » 09 Iul 2009, 10:58

in judetul sibiu,nu sunt balti prea mari,dar e ok.sunt vechi,adanci. nu prea am vazut sa se prinda peste mare.eu am luat ciortan (la rama si mamaliga). sigur trebuie sa fie si crap mare. acum am inceput sa merg pe baraje,nu am mai trecut pe acolo,chiar vreau sa merg o zi,doua sa incerc iar,ca am momit cu boabe si bile facute de mine. mai incerc odata. apropo baltile sunt la sebes olt (jud.sibiu). dar eu cred ca ''oltul e olt'', e peste pe olt calumea,numai sa ai timp sa pescuiesti si rabdare bineinteles. am inteles ca merge bine somnul (nu nani :)) ) noaptea pe olt,adica pe baraje. am prins si eu un somotei de 2 kg la o amarata de rama rosie :)) . dar la buchet de rame mari e ok,ai sansa sa dai ochi cu monstrul. fir intins.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”