clean 2009

avat, somon, pastrav, etc...

Moderator: mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: clean 2009

Mesaj de nagy victor » 16 Iul 2009, 22:29

captura lui bmjean

Imagine
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: clean 2009

Mesaj de nagy victor » 10 Sep 2009, 15:40

AZI..NE-AM INTALNIT DIN NOU CU GENTLEMENII..ORADENI..EDITIA-A -III-...CASTIGATORII ACESTEI INTRUNIRI...LOCUL -I *MISU..1997 PUNCTE
...LOCUL -II *PESCARDECLEAN....1777..PUNCTE
...LOCUL -III *BMJEAN ...1001 PUNCTE
...LOCUL -IV *MIKI 9OO PUNCTE
Imagine
SI ACUM POZE INAINTE SI DUPA...
SSEBASTIAN
Imagine
MARIUS.H..RELAX..
Imagine
SI IATA SI ECHIPA..
Imagine

"bmjean"]Intalnirea a III-a a CLUBULUI DE SPINNING ORADEA...GENTLEMENII azi 17.08.2009!
Cateva poze. inainte...in timpul intalnirii, cu o parte din capturile mele si ale lui misu...si apoi dupa.

S-a inceput cu un paharel de sampanie in cinstea Dianei, fiica lui Harangus M. LA MULTI ANI !!!
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Start! Misu deja i-a pozitie de atac...si in cca. 5 min i-a primul biban.
Imagine
si ceilalti colegi pescari...incep pescuitul.
Imagine
Vedeti sa nu trisati...sunt cu ochii pe voi!!! :lol:
Imagine
Deja m-am pus serios pe treaba...se vede, nu?
Imagine
Imagine
Mircea (zice misu) mai fa-mi si mie niste poze, aparatul meu foto nu mai poate, l-am umplut de capturi... :lol:
Imagine
Sunt de acord daca i-mi faci si mie cate una...l-am luat (pe biban)...acum unul in direct....uoau...l-am scapat...bagami-as...ups! :oops:
Imagine
Vai ce bun e twisterul (isi zice bibanul)...normal (imi zic eu), daca ai stii cat a costat...
Imagine
Misullleeee...ai dat de bunicul lor ??? :cheers:
Imagine
Toti putin obositi, dar cred ca fericiti pentru ca ne-am intalnit (cu altii reintalnit) si cu gandul la urmatoarea iesire...
Imagine
Imagine
Imagine
Ssebastian pregateste ceva...ceva necurat? Dupa pozitia luata, putem banui ceva, nu? :face:
Imagine
Oare merge o mica blatuire, o spaga...ceva?
Imagine
Am pozaaatttt! Am pozaaatttt! O tentativa de blatuire al arbitrului (Hanumanfish) de catre Ssebastian
Imagine
Daca nu merge cu lei...am si euro...
Imagine

"Nagy Victor"]Imagine

Imagine

un bibanel prins de Misu

Imagine

clenutul prins de Cristi N.

Imagine

Imagine

din pacate nu am mai putut face alte poze , s-a dscarcat telefonul

"Admin"]Cativa pestisori prins de mine.......

uau sunt vedeta ma pozeaza
Imagine
aoleu paparazzi iar mau prins cu lingura-n gura
Imagine
mai imi faci tu poze cand oi fi de kila
Imagine
hai mah da termina cu pozele alea
Imagine

au mai fost cativa printre care si unu de 25 la care am sters poza din greseala

PESTI PRINSI DE HANUMANFIHS..

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

"Harangus Marius"]iata cei 5 sub 1 metru :lol:prinsi la editia 3 a spinning clubului ...important este ca au venit la voblerele mele(doar cu ele am dat fiind toate noi)
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

"pescardeclean"]Scuzati de intarziere, dar , motive motive ... :D ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Oricum a fost o iesire frumoasa, cu capturi, dar si fara, dar cu amintiri si incredere in viitoarea intalnire. :gentleman
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: clean 2009

Mesaj de faraon tudor » 13 Sep 2009, 16:08

Prima mea partida de spining pe riu,pe Cerna in amonte de acumularea de la Herculane: 4 pastravi in 2 zile si sute de lanseuri si sute de metri de cautari.Nu stiu daca experienta mea sau faptul ca nu prea mai e pastrav pe Cerna ,a determinat partide asa de slabe.Am mai prins si citiva clenisori in oras
Fişiere ataşate
DSC06510.JPG
DSC06518.JPG
DSC06516.JPG
DSC06512.JPG

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: clean 2009

Mesaj de nagy victor » 13 Sep 2009, 21:37

Frumoase locuri , sa nu fii dezamagit ca nu ai prins mai mult , altii nu prind nici macar atit !(de exemplu , eu :)) )
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: clean 2009

Mesaj de old_radu » 14 Sep 2009, 21:58

Nu va suparati !

...faina gasca de la Oradea, faina initiativa , fain pastrav prins in prima partida de spin ( a lui faraon tudor)...dar totusi topicul este "clean 2009" !
...haideti sa nu facem un "ghiveci" aici
....si asa suntem suparati ca s-au pierdut multe date , haideti sa nu le amalgam pe cele ramase
...no offence ! ! !
GO FOR SPINNING ! ! !

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: clean 2009

Mesaj de nagy victor » 15 Sep 2009, 19:18

@ old_radu

ai perfecta dreptate , cred ca eu am inceput sa incurc treburile , imi cer scuze :"> , o sa deschid un nou topic la sectiunea ''spinning '' si incerc sa transfer tot ce apartine de ''spinning club Oradea" !
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: clean 2009

Mesaj de IULIAN C » 15 Sep 2009, 19:55

Victor...cu multumire in suflet,iti zic ca te apreciez f mult pt aceste poze si detalii,si mai mult ca sigur nu numai eu!
Tine-o tot asa,ca putini fac asta,cei mai multi ne arata poze cu capturi prin baie,bucatarie....etc...dar nu vedem balta,apa...natura asa cum vedem la tine !
Bravos... =D> tine-o tot asa!
@Tudor...te-as duce la mine in m-tii Siriului(Buzau),pt clenuti,pastrav...dar mi-e teama ca de cand n-am mai fost pe-acolo pestii care mai erau au ajuns.....la tigaie si nu mai avem ce prinde,asa cum ai patit tu acolo...dar fii fericit ca i-ai prins si pe aia!
Si ....frumos p-acolo!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: clean 2009

Mesaj de nagy victor » 15 Sep 2009, 20:02

Am reusit sa mut tot ce era legat de spinning club , mai putin pozele lui pescarescu , sper sa nu se supere si sa le reposteze in topicul deschis special pt ''Spining Club Oradea 2009"
acum se pot sterge mesajele respective din acest topic , unde intr-adevar nu-si aveau locul :">
va marturisesc ca demult doream sa deschid un topic al clubului , acum , multumita lui @ old_radu , am facut pasul !
multumesc Radu :-h :)

IULIAN C.

multumesc ,o fac cu cea mai mare placere ! **==
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
pescarescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 14 Apr 2008, 15:49

Re: clean 2009

Mesaj de pescarescu » 19 Sep 2009, 16:35

si racum ca s-a inchis sezonul la pastrav am inceput sa bat iar locurile de clean, iesire de ieri pe Neajlov, foarte multumit, zeci de capturi, nu mari dar a fost foarte bataios, cu salturi si contre frumoase, am vrut sa incerc un bat nou si totul a iesit perfect
astazi culoarea castigatoare
astazi culoarea castigatoare
Fişiere ataşate
si rotativa a dat rezultate
si rotativa a dat rezultate

Avatar utilizator
bobo1
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 20 Ian 2009, 20:45

Re: clean 2009

Mesaj de bobo1 » 19 Sep 2009, 17:09

pescarescu scrie:si racum ca s-a inchis sezonul la pastrav am inceput sa bat iar locurile de clean, iesire de ieri pe Neajlov, foarte multumit, zeci de capturi, nu mari dar a fost foarte bataios, cu salturi si contre frumoase, am vrut sa incerc un bat nou si totul a iesit perfect
18092009(001).jpg
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------buna ziua /sant incepator in pescuitul cleanului avand doar cateva partide la activ cu nu prea mari reusite si as vrea daca se poate sami spuneti si mie pe unde pe Neajlov as putea merge .Mentionez ca sant adeptul pescuitului c & r ------multumesc anticipat
niciodata nu-i bine sa fi disperat

Avatar utilizator
pescarescu
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 14 Apr 2008, 15:49

Re: clean 2009

Mesaj de pescarescu » 20 Sep 2009, 11:09

bobo1 scrie:
pescarescu scrie:si racum ca s-a inchis sezonul la pastrav am inceput sa bat iar locurile de clean, iesire de ieri pe Neajlov, foarte multumit, zeci de capturi, nu mari dar a fost foarte bataios, cu salturi si contre frumoase, am vrut sa incerc un bat nou si totul a iesit perfect
18092009(001).jpg
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------buna ziua /sant incepator in pescuitul cleanului avand doar cateva partide la activ cu nu prea mari reusite si as vrea daca se poate sami spuneti si mie pe unde pe Neajlov as putea merge .Mentionez ca sant adeptul pescuitului c & r ------multumesc anticipat
salut, ultima data am fost aproape de roata, dupa ce treci de malu spart, venind dinspre bolintin, la intersectia cu soseaua gaiesti-ghimpati se merge inainte inca aprox 1 km
incearca sa dai in locuri cu pietris, pe langa papura, tine varful in sus ca inca e multa vegetatie si ...fir intins

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: clean 2009

Mesaj de nagy victor » 02 Dec 2009, 14:54

Clenuti prinsi in CRIS , de catre fiul meu si ulterior eliberati

Imagine

Imagine

varga fixa de 6,0m. fir principal de 0,12mm , forfac (inaintas) de 0,10mm , pluta de 1,0gr. cirlig nr. 16 (maver) si un singur vierme in cirlig
nu inteleg de ce nu se prinde la nici un fel de artificiala :-?? desi clean este in zona , ba mai mult am avut si o ruptura la aceeasi montura descrisa mai sus , aveti vre-o explicatie ? :( :-??
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: clean 2009

Mesaj de old_radu » 02 Dec 2009, 20:04

nagy victor scrie:
...varga fixa de 6,0m. fir principal de 0,12mm , forfac (inaintas) de 0,10mm , pluta de 1,0gr. cirlig nr. 16 (maver) si un singur vierme in cirlig
nu inteleg de ce nu se prinde la nici un fel de artificiala :-?? desi clean este in zona , ba mai mult am avut si o ruptura la aceeasi montura descrisa mai sus , aveti vre-o explicatie ? :( :-??
Cu montura asta , recunoaste ca dadeai la scobar ... :P
In perioada asta , cleanul este mai "anemic" , sta mai mult pe fundul apei si nu prea are chef de alergat dupa naluci , dar nu refuza nimic din ce ii trece pe la "botic"... :D
Felicitari juniorului pentru capturi si gestul eliberarii !!!

Fir intins !...tuturor. ;)
GO FOR SPINNING ! ! !

Avatar utilizator
cristian_nagy11
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 19 Feb 2009, 13:47
Localitate: Oradea BH RO

Re: clean 2009

Mesaj de cristian_nagy11 » 03 Dec 2009, 17:19

old_radu scrie: Cu montura asta , recunoaste ca dadeai la scobar ... :P
In perioada asta , cleanul este mai "anemic" , sta mai mult pe fundul apei si nu prea are chef de alergat dupa naluci , dar nu refuza nimic din ce ii trece pe la "botic"... :D
Felicitari juniorului pentru capturi si gestul eliberarii !!!

Fir intins !...tuturor. ;)

dadea la babusca , apa f. lina , 2,80 - 3,00m adincime , se pare ca ia atras nada , dupa ce am prina citeva babuste au intrat clenii si au disparut babustele , dar a fost distractiv :-h

Avatar utilizator
pescardeclean
utilizator
utilizator
Mesaje: 44
Membru din: 13 Apr 2009, 08:55

Re: clean 2009

Mesaj de pescardeclean » 03 Dec 2009, 21:56

Bravos Cristi! Mare om, mare valoare! **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la alti rapitori”