lansete-Chub Snooper Carp

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

lansete-Chub Snooper Carp

Mesaj de Tibi30 » 17 Sep 2009, 02:08

Tocmai mi le-am achizitionat 3.60-3lb..dar nu am apucat sa dau cu ele..sant relativ nou aparute..mai ieftine ca Outcast cu vre-o 150 de roni..eu le-am luat din anglia,si comparatia e facuta la preturile de acolo..are cineva acet tip de lanseta?sa-mi spuna si mie daca este multumit,ce greutati poate lansa,distante..etc..cineva care le are si le-a folosit..eu nu cred ca mai apuc sa dau cu ele sezonul asta si de aia intreb..multumesc..

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: lansete-Chub Snooper Carp

Mesaj de Driscu Radu » 17 Sep 2009, 08:29

Fa macar vreo 10 aruncari de fiecare lanseta cu plumb de 85-90gr. sa nu ai surprize neplacute anu viitor.Numai bine fir intins.

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: lansete-Chub Snooper Carp

Mesaj de Gabriel » 18 Sep 2009, 19:07

Salutare.
Eu am betele astea dar de 3,5lb ,is lansete progresive ,arunci destul de bine cu ele si in dril is foarte bune,am pescuit cu ele si cu naditor dar si cu plumb de 100gr , greutatea asta o incarca bine cel putin pe cea de 3,5lb,is foarte frumos lucrate si usoare ....Merita banii ,altceva la banii astia si asa o calitate eu zic ca nu gasesti iar diferenta la noi ii in jur de 175 lei aproximativ fata de Outkast... Eu zic ca ai facut o alegre foarte buna!!!!
Eu is foarte multumit de ele **== !!!
Respecte!
Fir intins!

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: lansete-Chub Snooper Carp

Mesaj de Tibi30 » 26 Oct 2009, 02:01

atentiee la aceste lansete..nu recomand achizitionarea lor de pe site-uri,internet..cel mai bine e sa le luati din magazin..sant foarte frumoase betele,merita banii..eu am luat de pe net,din anglia modelul asta...si le-am trimis lnapoi pe toate 4...aveau defecte de fabricatie..zgarieturi,sub stratul se lac,cu care sant finisate lansetele,deci controlul calitatii,,,sant facute ln china,adevarat,dar totusi chub e o firma care se vrea de "renume",in materie de scule,nu?una din ele nu se mufa..etc..deci luatile din magazin sa le vedeti,nu de pe net..in rest arata bine,inele de calitate,fuji..sant subtirele..

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”