VP - TV

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
Clabuc
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 02 Aug 2008, 13:18

Re: VP - TV

Mesaj de Clabuc » 21 Oct 2009, 19:47

adevarul e ca deranjeaza sa vezi personaje cunoscute vorbind in ungureste, am vazut azi si un neaos carasar, de-ala cu miciog de sarma care vorbea tot ungureste :-q .
Nu stiu cum s-a potrivit dar limbile astea doua, maghiara si bulgara, dar mai ales maghiara, zgarie urechea rau de tot. In rest tot respectul ptr vecinii nostrii (:| .

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de cristian505ro » 25 Oct 2009, 23:57

gogu steriade scrie:
Liviu Belu scrie: ma frapat un lucru concurs la darvari care marea majoritate la vazut la OTV si pe site la emisiune totul fiind in limba romana si azi pe vp-tv in limba maghiara DE CE!?!?!?
pai ca sa inteleaga si minoritatile dan Ardeal ,ca aia romani au vazut odata la OTV si ungurasii atunci nu a inteles nimic ...bai frate da ce ofticos mai iesti ! =P~ si ce daca sa vorbeste 10 la suta romaneste ...mai invata lumea si ceva linba staina ca sa ne facem poliglonti ! ;) ca sa nu mia zic ca matale stai toata ziua cu ochi pa net si casti gura numa asa sa mai descoperi vro spoparla...bre ,lucru bun sa face la 9 luni ! ce te grabesti asa ca fata la maritat ! ;;)
Sal'tare bre nea VIPu'! Sincer, esti cel mai tare baiet de p'acilea din comunitate bre ! Am rupt deja cateva scaune de ras, de cand citesc postarile tale. Acuma ce sa-ti zic bre, da, zi-mi si mie cum faci talica, bre ( talica e din Arges, bre e de la Dunare-Braila,garle cu care m-am luptat de mic copil), deci cum faci matale cu subtitrarea , la canalu' asta bre,ii dai de cap,sau ai vreo poligloantza de-ti traduce bre? Sincer, eu am incercat sa vorbesc cu canalu' aista, VP-TV, in romana,engleza,franceza si italiana, da el o tine numa' pa ungureste,bulgareste si poloneza. I-am si zis intr-o seara, bre, adica eu vreau sa vorbesc cu tine si talica nu vrei sa vorbesc cu mine?( am invatat zicala asta de la noi de la stiri). Ah, era sa uit,zici ca in 9 luni se regleaza treaba, sa nu ma mai obosesc, nu?
Cristian Bebesel

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: VP - TV

Mesaj de gogu steriade » 26 Oct 2009, 18:42

cristian505ro scrie:[

Sal'tare bre nea VIPu'! Sincer, esti cel mai tare baiet de p'acilea din comunitate bre ! Am rupt deja cateva scaune de ras, de cand citesc postarile tale. Acuma ce sa-ti zic bre, da, zi-mi si mie cum faci talica, bre ( talica e din Arges, bre e de la Dunare-Braila,garle cu care m-am luptat de mic copil), deci cum faci matale cu subtitrarea , la canalu' asta bre,ii dai de cap,sau ai vreo poligloantza de-ti traduce bre? Sincer, eu am incercat sa vorbesc cu canalu' aista, VP-TV, in romana,engleza,franceza si italiana, da el o tine numa' pa ungureste,bulgareste si poloneza. I-am si zis intr-o seara, bre, adica eu vreau sa vorbesc cu tine si talica nu vrei sa vorbesc cu mine?( am invatat zicala asta de la noi de la stiri). Ah, era sa uit,zici ca in 9 luni se regleaza treaba, sa nu ma mai obosesc, nu?
ishtenem pishtenem ,ce sa ma mai invete aia pa mine ca sunt toba da carte ! (:| io ma uit doar la poze ,adica doar ma uit la aia ce face nu ce zice si pac-pac bag la cap. ;) nu ma intereseaza cu ce da aia la peste ca io dau tot cu ce stiu io. :-B mai o mamaliguta ,mai un marmalac ,o ramishoara ,un porumbel <:-P ...ce dreacu domne crezi ca bunicu avea net si emisiune da pescuit cand prindea da mama focului cu sacu peste pa Prut ! >:D< ...nici acum nu stiu da unde avea atata dinamita la el ! #-o
pss
la 9 luni sa face treaba ca lumea ...daca sa face mai devreme ,iese copilu balbait ! ;;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
nimitz
membru activ
membru activ
Mesaje: 119
Membru din: 14 Iul 2008, 23:15

Re: VP - TV

Mesaj de nimitz » 26 Oct 2009, 19:30

ce pacat gogule ca bunutau a risipit toata denamita aia si nu tia lasat si tie decat un pic de negru de fum cat sati tragi poaza hasta de porumbel de copsa mica :))

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de Madalin013 » 26 Oct 2009, 19:40

nosol rau ca emisiunile romanesti sunt dublate in magheara :(

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: VP - TV

Mesaj de Laurentiu » 26 Oct 2009, 20:51

Am si eu intrebari de noob..:
Postul tv F&H este diferit de VP?
Deocamdata pe UPC digital vizionez F&H. Pot viziona si VP?
Mersi.

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de cristian505ro » 26 Oct 2009, 22:25

Laurentiu scrie:Am si eu intrebari de noob..:
Postul tv F&H este diferit de VP?
Deocamdata pe UPC digital vizionez F&H. Pot viziona si VP?
Mersi.
Este diferit , este mult mai interesant fata de F & H. VP-TV are mai multe emisiuni de pescuit din ce am vazut eu, in special pescuit de crap,reluarea emisiunilor Infopescar, sau prezentarea celor noi. Singurul mare dezavantaj este cel pe care l-am postat anterior. Si eu sunt abonat UPC si acolo este F & H. Eu urmaresc VP TV doar pe calculator, gratie acestui site. Cand probabil ca sunt prea multi care se uita, se vede cam sacadat,conteaza si viteza conexiunii, etc.
Pe televizor am inteles ca s-ar putea vedea pe antenele Digi TV ( cei care au abonament digital la RDS).
Poate ca in timp se vor remedia mai multe, desi era normal ca de la inceput sa functioneze cum trebuie.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: VP - TV

Mesaj de Laurentiu » 27 Oct 2009, 11:50

Aha...multumesc; oricum aveam de gand sa ma mut la rds.

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: VP - TV

Mesaj de Butaru Gabriel » 29 Oct 2009, 11:49

Exista vreun decodor ceva :?: ca zgarie rau la timpan, uita-te Tudore si fa ceva :-?

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de Madalin013 » 29 Oct 2009, 13:55

Incredibil.. nu-mi vine sa cred ruleaza pe VP-TV o emisiune dublata in romana :O la inceput am crezut ca nu aud bine pt ca sonorul era aproape la minim .. dar chiar e adevarat si nu mi sa parut ... miiiii si mii de felicitari =D> **== ... acum pot viziona linistit multzumesc .. @-) :D

Avatar utilizator
florinmacri
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 18 Oct 2009, 16:38
Localitate: BRASOV

Re: VP - TV

Mesaj de florinmacri » 01 Noi 2009, 14:28

S-a intamplat ceva cu imaginea de pe site? La mine e blocata, desi sonorul merge la emisiunile din program.
Mai pateste cineva la fel?

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de cristian505ro » 01 Noi 2009, 14:54

florinmacri scrie:S-a intamplat ceva cu imaginea de pe site? La mine e blocata, desi sonorul merge la emisiunile din program.
Mai pateste cineva la fel?
Ai dreptate, asa merge si la mine. Beton armat!
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
florinmacri
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 18 Oct 2009, 16:38
Localitate: BRASOV

Re: VP - TV

Mesaj de florinmacri » 01 Noi 2009, 18:02

Oare nu a observat nimeni aceasta situatie?
Cam nasol, azi a fost Duminica si am sperat toata ziua sa se indrepte situatia dar degeaba.Poate totusi va afla si unul din moderatori sa ne zica si noua ce s-a intamplat!

Avatar utilizator
dannutz_1971
membru activ
membru activ
Mesaje: 116
Membru din: 22 Sep 2009, 11:20
Localitate: hunedoara

Re: VP - TV

Mesaj de dannutz_1971 » 01 Noi 2009, 18:25

Pana acum se auzea in maghiara ~x( ;dar de astazi se vede tot in maghiara =D>
Bravos.
ps apropo :stie cineva cum se traduce fishing & hunting in limba minoritara ? :-SS
un pescar modest !

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: VP - TV

Mesaj de Costi P » 01 Noi 2009, 18:30

Aloooo....Onyx..Gor...ce facem tata?

am incredere in voi ca se va reglementa situatia... ;) ...totusi e TV nu radio :D
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”