HAKUYO MTX 3.9m

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nastase
senior
senior
Mesaje: 238
Membru din: 09 Sep 2009, 12:15

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de nastase » 30 Oct 2009, 00:06

freeman2008 scrie:
nastase scrie:la Dong...

salut...sti cumva in niro la ce stand este Dong? sau cum ajung la standul lui?
multumesc :)
nu cred ca o sa ajungi dupa cum iti explic dar totusi poate ai noroc
trebuie sa te duci in standurile vechi,acolo era pana asta vara,daca s-a mutat in cele noi nu stiu sa iti spun
sunt vreo 2-3 culoare mai lungi cu scule de pescuit,unul dintre ele are un stand mai lung cu scule...ala este...dar repet e un balamuc total acolo,poate gasesti pe cineva care sa te duca acolo,ar fi mai simplu

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de nando » 30 Oct 2009, 00:13

o sa vezi ca pa peste tot scrie HAHUYO [pe huse bete etc.]
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
freeman2008
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Iul 2008, 00:01
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de freeman2008 » 30 Oct 2009, 01:55

multumesc mult...sper sa reusesc.... :)

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Teddy » 30 Oct 2009, 10:25

nando scrie:o sa vezi ca pa peste tot scrie HAHUYO [pe huse bete etc.]

Poate nu ai inteles, omul cauta HAKUYO, nu HAHUYO. Cu d-alea sa pescuiesti tu, probabil ca asta si faci deja, din fata monitorului. La polemici esti bun, sfaturi si informatii nu esti insa in stare sa dai. Daca tu crezi ca Niro este o solutie...treaba ta. Dar asa cum spunea un amic, suntem prea saraci sa ne permitem lucruri ieftine. Cand vei merge la concursuri vei intelege ce inseamna un ansamblu bun in care sa ai incredere, pescuitul de weekend este alta mancare de peste.

Sunt sigur ca dupa terminarea concursului de pe Moara Vlasiei Dan ne va spune si parerea lui, mai ales ca se preconizeaza inca un succes HAKUYO-AXEON-MAMALIGA :D .
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de mausse26 » 30 Oct 2009, 10:36

freeman2008 scrie:multumesc mult...sper sa reusesc.... :)
Am sa te rog sa-mi daisi mie de veste ce ai reusit sa faci,cum te-ai descurcat in Niro si un pret.A mers negociat ceva?Cu stimaMultumesc

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de nando » 30 Oct 2009, 10:42

Teddy scrie:
nando scrie:o sa vezi ca pa peste tot scrie HAHUYO [pe huse bete etc.]

Poate nu ai inteles, omul cauta HAKUYO, nu HAHUYO. Cu d-alea sa pescuiesti tu, probabil ca asta si faci deja, din fata monitorului. La polemici esti bun, sfaturi si informatii nu esti insa in stare sa dai. Daca tu crezi ca Niro este o solutie...treaba ta. Dar asa cum spunea un amic, suntem prea saraci sa ne permitem lucruri ieftine. Cand vei merge la concursuri vei intelege ce inseamna un ansamblu bun in care sa ai incredere, pescuitul de weekend este alta mancare de peste.

Sunt sigur ca dupa terminarea concursului de pe Moara Vlasiei Dan ne va spune si parerea lui, mai ales ca se preconizeaza inca un succes HAKUYO-AXEON-MAMALIGA :D .
da nu am scris HAKUYO corect dar de unde crezi tu ca ia DAN betele? nu din niro?
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de misu_sipanu » 30 Oct 2009, 11:00

Unic impotrator Hakuyo este ..altcineva,nu pot sa dau pe post sa nu fac reclama,faptul ca se gasesc in Niro se datoreaza schimbului demarfuri care seface intre firme,se poarta este criza,cunosc faptul pt ca de la anul voi fi unic distribuitor pe segmentulmeu de piata si colaborez cu firma importatoare Hakuyo.
ps.scuze de ortografie ...tastatura e ..varza :D

Avatar utilizator
cib
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 11 Iun 2009, 14:46
Localitate: PLOIESTI

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de cib » 30 Oct 2009, 11:49

nastase scrie:nu erau lansete de "en-gros"?aaa!!!inseamna ca erau de "Obor"!cine te-a mintit? :-??
Cine "ma mintit" este un om de incredere. Necunoscatorii si cei care isi dau doar cu parerea mai bine tac.
Cum am zis, am toata incredearea in proprietarul lansetelor si stiu sigur ca nu sunt de OBOR.
Probabil tu stii mai bine, cumparand marfa de acolo. Probabil in obor obtii si "garantie" la sculele de pescuit.
Daca nu stii n-are rost sa te bagi in discutie.
Probabil tu, "nastase", n-ai asa ceva, ca altfel ai fi citit cu atentie ce informatii ceream eu despre lansete: cum se comporta in lanseu, in dril, etc.
Daca nu stii, taci si citeste ce sriu altii.

Apropo de sculele de obor, am mai cumparat de la o astfel de persoana cu mai multi ani in urma, dupa care mi-am dat seama ca am luat teapa. Niciodata nu mai cumpar de la en-gros sau Obor scule de pescuit, este ceam mai mare teapa.

Prefer un magazin si o persoana cunoscuta care daca vinde ceva nu o face pentru a te trage in piept.

Am deschis acest topic ca sa vad si parerile altor POSESORI de HAKUYO MTX 3,9m. Eventual precizati si ce actiune au acestea.

Multumesc astept pareri in continuare!
Constantin Ionut

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de stefanflorin » 30 Oct 2009, 17:20

eu am 4 MTX-uri de 3.60 3.5lb, luate second de la cineva de pe forum, si sunt prea bune, finisaj bun, intr-adevar sunt cam rigide, insa decat biciuste mai bine asa, dai fara frica si cu plumb greu si cu momitor mare. Ce nu am inteles la ele este de ce au inelele alea de varf :O o ciudatenie
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Razvan Garcea » 30 Oct 2009, 17:54

nastase scrie:
shimano scrie:daca vreti cu adevarat sa stiti ce este hakuyo mtx adresatii intrebarea aceasta lui Dan Mitranescu
stiu ca el le comercializeaza si mai am impresia ca el este si importatorul acestor lansete
de pareri am auzit numai pareri bune
nu mai faceti firmatii de care habar nu aveti
sau poate va place sa dati la peste numai cu firme sa spuna lumea :ia uite bastanii
cred ca dormi in pantofi!...ia du-te matale frumusel la Niro si arunca un ochi pe acolo si dupa gandeste putin mai adanc:oare chinezii astia iau marfa de la romani? :)) :)) :))
ce crezi ca zice gradinarul de castravetii lui?
eu si nando i-am spus omului doar de unde sa le ia...ATAT...mai departe ai visat tu...incerci sa starnesti o polemica
inchei cu ce am inceput...dormi in pantofi!
pai vad ca polemica incerci sa o starnesti tu tipule
mai bine ti-ai rumega cuvintele si dupa aceea sa-ti dai drumu la vorba
eu am spus ceea ce am stiut si asta nu inseamna ca dorm in pantofi,pescar de competitie ce esti
de facut chinezii pot face absolut orice dupa original
iar daca nu sti chinezu face si lucru foarte prost si lucru foarte bun
asha ca nu mai aduce afronturi la alta lume care incearca sa socializeze sau sa schimbe informatii
astept scuzele dumitale :-w
SENIOR CRAP CLUB

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de gor965 » 30 Oct 2009, 18:44

mda , vine iarna si lumea e "surmenata"...relaxati-va...numarati pana la 10 si trageti aer tare in piept ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Razvan_6
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 17 Sep 2009, 15:20

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Razvan_6 » 30 Oct 2009, 20:22

:-? Unic importator de Hakuyo mtx este cetateanul chinez Dong G si are standul in niro ( intrebati paznicii din niro de Dong si va vor indruma sigur la el ) sau uitati numarul lui de telefon 0722513584 .Vedeti ca lansetele stau totdeauna in husele lor de catifea neagra in rastelul din stand si sant lansete de competitie deaia sant asa de scumpe (fata de preturile din niro care sant scazute ) .La un astfel de bat ar merge mulineta Rainbow fm8000 care aseaza firul perfect si arunci cu ea la mare distanta fara probleme ( costa 100 lei )

Avatar utilizator
Razvan_6
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 17 Sep 2009, 15:20

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Razvan_6 » 30 Oct 2009, 20:36

;;) Si daca vreti Hakuyo mtx cu inel de plecare de 50mm ( ca si la Century ) au aparut de 2 luni si astfel de modelele .Si ca fir de pescuit gasiti tot acolo de 0,22mm se numeste Subdue ( rola de 300m la 10 lei ,culoarea este caramizie) super bun acest fir si este facut tot in china la fabrica de unde vin si renumitele fire Trabuco .

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de nando » 30 Oct 2009, 20:43

cu inel de 40 nu se mai gasesc de mult
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Laurentiu » 30 Oct 2009, 21:28

Treaba e ca in Europa, Niro & shit, gasesti si lucruri bune, numai ca trebuie sa ai pontul de la cineva sau sa le cauti. Dar decat sa le cauti, avand in vedere programul ciuciunghezilor si stai in Drumul Taberei ca mine, mai bine te lipsesti si cumperi de firma. :P
Am pus si eu mana pe un Hakuyo de 3m si un FL de 2,70. La cat ma pricep par foarte bune la pretul lor mai ales FL-ul ala...mi-a ramas gandul la el... 8->

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”