HAKUYO MTX 3.9m

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Laurentiu » 30 Oct 2009, 21:29

Treaba e ca in Europa, Niro & shit, gasesti si lucruri bune, numai ca trebuie sa ai pontul de la cineva sau sa le cauti. Dar decat sa le cauti, avand in vedere programul ciuciunghezilor si stai in Drumul Taberei ca mine, mai bine te lipsesti si cumperi de firma sau pleci la Pitesti ca ajungi mai repede ca in Europa. :P
Am pus si eu mana pe un Hakuyo de 3m si un FL de 2,70. La cat ma pricep par foarte bune la pretul lor mai ales FL-ul ala...mi-a ramas gandul la el... 8->

Avatar utilizator
Incepator
Veteran
Veteran
Mesaje: 602
Membru din: 22 Feb 2009, 12:36
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Incepator » 31 Oct 2009, 00:29

stefanflorin scrie:eu am 4 MTX-uri de 3.60 3.5lb, luate second de la cineva de pe forum, si sunt prea bune, finisaj bun, intr-adevar sunt cam rigide, insa decat biciuste mai bine asa, dai fara frica si cu plumb greu si cu momitor mare. Ce nu am inteles la ele este de ce au inelele alea de varf :O o ciudatenie
salut Stefan
ma bucur ca esti multumit de MTX-uri

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Liviu Belu » 31 Oct 2009, 00:44

Salutare,

Eu am 8 Hakuyo MTX 3.90 4 de 4.5 LB si 4 de 4,25 LB, inel de 50 la plecare mandrina plina cu mulinete tot Hakuyo pe ele fir unguresc UV Carp 0.25 mm le-am cumparat de la Dong in Primavara si am pescuit tot sezonul cu ele, va pot spune ca sunt excelente deja mi sa marit distanta de aruncare cu ele unde aruncam ca un novice 100 acum cred ca sunt mult peste 100 mai ales folosind tehnica de a incarca varful cu plumbul pe pamant. Vi le recomand.

Avatar utilizator
freeman2008
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Iul 2008, 00:01
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de freeman2008 » 31 Oct 2009, 01:02

Liviu Belu scrie:Salutare,

Eu am 8 Hakuyo MTX 3.90 4 de 4.5 LB si 4 de 4,25 LB, inel de 50 la plecare mandrina plina cu mulinete tot Hakuyo pe ele fir unguresc UV Carp 0.25 mm le-am cumparat de la Dong in Primavara si am pescuit tot sezonul cu ele, va pot spune ca sunt excelente deja mi sa marit distanta de aruncare cu ele unde aruncam ca un novice 100 acum cred ca sunt mult peste 100 mai ales folosind tehnica de a incarca varful cu plumbul pe pamant. Vi le recomand.

salut...poti sa-mi spui si mie cu cat ai luat batul de la Dong?
multumesc mult

Avatar utilizator
nastase
senior
senior
Mesaje: 238
Membru din: 09 Sep 2009, 12:15

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de nastase » 31 Oct 2009, 02:00

@cib
nu am spus in viata mea daca sunt bune sau proaste,am spus doar unde le poti gasi la vanzare adica fix intr-un en-gros,adica invers de cum te-a sfatuit prietenul "de incredere"
de ce sari la gatul meu?asta nu am inteles...la revedere!
@shimano
cand o sa treci din nou pe la clasa a patra si o sa inveti sa scrii cu doi "i",poate o sa mai discutam...
scuzele...asteapta-le in continuare!...adio!
@tedy
imi pare mie rau pentru reactia ta,iti urmaream cu interes posturile...
@gor965
ai dreptate,decat sa incerci sa deschizi ochii unora,mai bine iti bagi un bat in c_r
unii chiar au fost interesati unde se pot gasi si vedea si achizitiona si au primit raspunsuri foarte bune
altii sar la scandal,DE CE? vezi mai sus,poate intelegi,eu nu...

Avatar utilizator
Razvan_6
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 17 Sep 2009, 15:20

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Razvan_6 » 31 Oct 2009, 06:56

:D Eu am renuntat de mult sa mai cumpar lucruri de firma ...... numai cand vad fetele vanzatorilor de prin magazinele noastre care de cum te vad ca intri n magazin te ataca si incep sa bage tot felul de vrajeli de te apuca cascatu instantaneu ....deja au devenit agresivi si tupeisti :O

Avatar utilizator
Razvan_6
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 17 Sep 2009, 15:20

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Razvan_6 » 31 Oct 2009, 07:08

;;) Un hakuyo mtx costa acuma la Dong G in jur de 250 lei dar m ai aveti o alternativa sa cautati magazinul ( e o hala ) numit_ Dragon 7 _ ( intrebati paznicii de el si va vor indruma) si acolo la ultimul stand in stanga gasiti lansetele Phoenix 3,90 m sau de 3,60m si firul acesta de care v am zis _ subdue_ .Lansetele astea de la firma Phoenix sant mai nou aparute pe piata noastra au mandrina metalica exact ca si la shimano ,blancul este negru mat si are continut scazut de rasini .... sant lucrate perfect si arunca tot atat de bine ca si hakuyo mtx .... ce sa mai niste bijuterii dar costa aproximativ 350 lei bucata .Aici au si carligele Phoenix muuult mai eftine decat le gasiti in magazine .... de fapt de aici se aprovizioneaza toti care au magazine in bucuresti sau in tara . ;)

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Razvan Garcea » 31 Oct 2009, 11:35

nastase scrie:@cib
nu am spus in viata mea daca sunt bune sau proaste,am spus doar unde le poti gasi la vanzare adica fix intr-un en-gros,adica invers de cum te-a sfatuit prietenul "de incredere"
de ce sari la gatul meu?asta nu am inteles...la revedere!
@shimano
cand o sa treci din nou pe la clasa a patra si o sa inveti sa scrii cu doi "i",poate o sa mai discutam...
scuzele...asteapta-le in continuare!...adio!
@tedy
imi pare mie rau pentru reactia ta,iti urmaream cu interes posturile...
@gor965
ai dreptate,decat sa incerci sa deschizi ochii unora,mai bine iti bagi un bat in c_r
unii chiar au fost interesati unde se pot gasi si vedea si achizitiona si au primit raspunsuri foarte bune
altii sar la scandal,DE CE? vezi mai sus,poate intelegi,eu nu...
profesore te rog frumos sa te duci la academie si sa ne lasi in pace
cat despre faptul ca mi-ai raspuns total neadecvat la cele scrise de mine, nu cred ca mai are rost sa dezvoltam
scandal nu am cautat absolut deloc
in fine se pare ca esti mult prea frustrat ptr a purta un dialog civilizat cu tine
iar de suferit ,suferi cat ptr toata lumea pescarilor
nu mai astept scuze deoarece nu cunosti termenul ,cocosule :-h :-h :-h
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Laurentiu » 31 Oct 2009, 13:23

Razvan_6 scrie:Lansetele astea de la firma Phoenix sant mai nou aparute pe piata noastra au mandrina metalica exact ca si la shimano ,blancul este negru mat si are continut scazut de rasini .... sant lucrate perfect si arunca tot atat de bine ca si hakuyo mtx .... ce sa mai niste bijuterii dar costa aproximativ 350 lei bucata .
Deja 350 ron un no name e deja mult. De la 350 ron in sus achizitionezi ceva de firma consacrata si probabil cu mult peste Phoenix.
Parerea mea...

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de nando » 31 Oct 2009, 19:41

Razvan_6 scrie:;;) Un hakuyo mtx costa acuma la Dong G in jur de 250 lei dar m ai aveti o alternativa sa cautati magazinul ( e o hala ) numit_ Dragon 7 _ ( intrebati paznicii de el si va vor indruma) si acolo la ultimul stand in stanga gasiti lansetele Phoenix 3,90 m sau de 3,60m si firul acesta de care v am zis _ subdue_ .Lansetele astea de la firma Phoenix sant mai nou aparute pe piata noastra au mandrina metalica exact ca si la shimano ,blancul este negru mat si are continut scazut de rasini .... sant lucrate perfect si arunca tot atat de bine ca si hakuyo mtx .... ce sa mai niste bijuterii dar costa aproximativ 350 lei bucata .Aici au si carligele Phoenix muuult mai eftine decat le gasiti in magazine .... de fapt de aici se aprovizioneaza toti care au magazine in bucuresti sau in tara . ;)
in Dragonu-7 nu mai au M.T.X. decit de 3.60
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de Laurentiu » 31 Oct 2009, 21:13

nando scrie: in Dragonu-7 nu mai au M.T.X. decit de 3.60
La ce bani?

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de nando » 31 Oct 2009, 21:15

220 ron
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
freeman2008
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Iul 2008, 00:01
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de freeman2008 » 31 Oct 2009, 21:42

nando scrie:220 ron

la Mitranescu in magazin 3.60 urile sunt 200 roni ....imi pare un deal mai bun

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de nando » 01 Noi 2009, 12:02

si tu daca iei 20 de bete le iei la 180 ron
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
freeman2008
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Iul 2008, 00:01
Localitate: bucuresti

Re: HAKUYO MTX 3.9m

Mesaj de freeman2008 » 01 Noi 2009, 12:55

nando scrie:si tu daca iei 20 de bete le iei la 180 ron

poate o fi ca tine ....dar pana una alta nu vreau 20 de bete caci nu am ce face cu ele....nu am magazin ca sa le vand ...asa ca ...eu vorbeam ca simplu cumparator nu ca en grosist

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”